Архів новин

Містом шириться небезпечний бур’ян | Газета 7 Днів

Містом шириться небезпечний бур’ян

05.07.2017 19:55
Переглядів:945

   Це – борщівник. Спеціалісти радять обходити його десятою дорогою.

 

   Завезений в Україну з Кавказу ще в сімдесятих роках минулого століття як силосна культура, борщівник Сосновського здичавів і сильно збільшив територію свого поширення. Кандидат біологічних наук, доцент кафедри агрохімії, грунтознавства та землеробства НУВГП Віталій Володимирець підтверджує: за останні три роки борщівник значно розрісся по місту.

   – Якщо сік цієї рослини потрапляє на шкіру людини, – каже він, – то виникають опіки, які важко загоюються. Можуть з’являтися виразки. Найбільше соку міститься в молодих пагонах та листках, тому влітку борщівник особливо загрозливий. 

   Віталій Олександрович також розповів про способи знищення цієї рослини. Насправді не існує оптимального шляху викорінення цього шкідника. Гербіциди на нього не діють. 

   У великих скупченнях рослини її варто витісняти іншою зеленою масою. Якщо мова йде про один чи кілька екземплярів, то найкраще – накрити борщівник темним полотном і не знімати його впродовж одного-двох місяців. Щоб уникнути поширення бур’яну, слід скошувати його до початку цвітіння в захисному одязі та окулярах. Важливо попередити про небезпеку дітей, бо ця рослина може вирости будь-де, навіть недалеко від дитячих майданчиків.

   Якщо сік борщівника все- таки потрапив на шкіру, потрібно змастити уражене місце кремом, закрити ділянку від сонячних променів і невідкладно звернутися до лікаря. 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?