Архів новин

Урок для мами | Газета 7 Днів

Урок для мами

05.07.2017 19:27
Переглядів:752

   У вагоні електрички відчиненим було лише одне вікно. І через те що не було протягу, стояла задуха. Спека всіх розморила. На весь вагон уже хвилин десять верещав дитячий голос. Пасажири почали звертати увагу на молоду жінку, котра ніяк не могла заспокоїти дівчинку років п’яти. Поруч із ними сидів молодий чоловік з «бананами» у вухах. Чи то музика, чи щось інше робило його далеким від того, що відбувалося довкола.

Біля мене сиділа жінка і теж, як і я, щось намагалася читати. Люблю читати фантастику під час поїздки. Поринаєш в інший світ, мандруєш із персонажами в зорельотах, і, як у них, так і в тебе, час летить швидко – і ти вже на своїй зупинці. Та цього дня у моїх «мандрах» щось пішло не так. Уже й мене почав дратувати цей вередливий плач. І чого вередувати? Мама пропонує їй і сік, і пиріжок, і кукурудзяні кульки в шоколаді, а вона уже й сльози пустила в дію. Моя сусідка по лаві закрила книгу і відклала. Не читалось. Вона подивилась у вікно і дуже лагідно сказала:

– Лелека полетів, мабуть, комусь братика чи сестричку відніс.

Дівчинка перестала плакати, підвелась і теж зазирнула у вікно:

– Але ж у нього нема дитини!

– Мабуть, уже відніс кому треба, – мрійливо відповіла жінка таким же тихим і лагідним голосом.

Я не бачила її обличчя, але перед моїми очима була її спідниця чи то сукня у великі яскраві квіти, які так і світились на синьому тлі, мов маленькі сонечка. Усе ще дивлюся в книжку, проте увагу перевела на дівчинку.

– Але ж у лелеки нема справжніх дітей, це люди придумали, – різко сказала маленька.

– Так, але у лелеки є свої дітки – такі ж, як і вона. Спочатку це маленькі пташенята, якими опікуються тато і мама…

Нарешті вереску нема, можна спокійно й читати. Та мене вже цікавить розмова цих двох, дорослої і маленької, жінок.

– … Вони годують, захищають їх від вітру, холоду, дощу, а потім вчать літати. І в теплі краї лелеченята летять самостійними дорослими лелеками. А тебе як звати?

– Аліса.

– О, то ти, мабуть, знайома з дівчинкою Алісою, яка мандрувала від планети до планети і навіть в інші галактики? О, це вже мені ближче, що ж буде далі?

– У неї є друг Громозека, і ще вони шукали папугу. Так? – защебетала Аліса.

– Так, люба, так. А хто ж тобі дав таке ім’я?

– Мама, вона дуже любить цей мультик. Це її мультик, вона дивилась його зі мною, і котлети згоріли. Тато був сердитий, що диму найшло.

– Алісо, це вже зайве, – дорікнула мама дівчинці.

– Не переймайтесь, шановна, і таке буває у багатьох мам, – заспокоїв молодицю той же ласкавий голос. – На все йдуть мами, аби не чути плачу та вередування дітей.

Алісина мама тим часом витягнула із сумочки свій смартфон і повністю поринула в нього.

– Алісо! Ти також гарна і хороша, як та Аліса з мультика. Тільки в твоїх очах нема сонячних промінчиків, як у неї. А знаєш чому?

– Чому? – очі дівчинки загорілись цікавістю.

– Бо, коли плачеш, сльози закривають той промінчик, який має вийти з очка. Зрозуміла?

– Угу, – мугикнула згідно дівчинка.

– Мені скоро треба буде виходити, але я дам тобі чарівну цукерку…

Я перша піду в тамбур і буду там стовбичити, поки не побачу жінку, яка дала спокій цілому вагону людей.

– … Ти її зразу не жуй і не ковтай, а смокчи, смакуй помаленьку. І коли дійдеш до середини, то там буде малесенький кусочок сонечка. Ти його проковтни. А потім воно свої промінчики буде випускати через твої оченята. Ніколи не плач, бо ж сльози не дадуть виходити промінчикам. Зрозуміла?

– Так, – жваво відповіла дівчинка і відправила цукерку до рота.

Жінка почала збирати свою сумку. А я швиденько встала і вийшла в тамбур. Стала навпроти дверей вагону. Тепер я зможу розгледіти «добру фею», яка йтиме прямо на мене.

«Фея» виявилася середнього зросту, струнка, із пишним золотим волоссям, вродлива, літ сорока. Я старалась заглянути їй в очі й зловити бодай один погляд, один той промінчик її очей, такий же лагідний, як і голос. На мій подив, очі в неї були повні сліз, через які не міг пробитись жоден промінчик щастя чи задоволення.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?