Архів новин

Вступна кампанія-2017: в університетах ажіотажу не бояться | Газета 7 Днів

Вступна кампанія-2017: в університетах ажіотажу не бояться

05.07.2017 18:41
Переглядів:449

Вступна кампанія розпочнеться 12 липня не лише для абітурієнтів вишів, а й для дипломованих бакалаврів, які планують продовжити навчання у магістратурі. Оскільки в Україні скасовано проміжний ступінь «спеціаліст», вищі навчальні заклади вперше прийматимуть лише кандидатів на магістра.

 

   Якщо для випускників шкіл уже дев’ятий рік проводять незалежне оцінювання, то для бакалаврів, які хочуть вивчитися на магістрів, у багатьох вищих навчальних закладах досі залишається стара система відбору претендентів. Можна почути «легенди» про те, що існуюча система не дає можливості потрапити на вищий рівень навчання кращим. Отож часом на «бюджет» проходять ті, кого тягнули «за вуха» всі попередні чотири роки навчання.

   Яка ситуація зі вступом до магістратури вимальовується в рівненських ВНЗ у цьому році та чи очікують у цій справі ажіотаж? Із цими запитаннями журналіст «7 днів» звернувся до відповідальних секретарів приймальних комісій двох найбільших вишів Рівного.

   Руслан ЖОМИРУК, відповідальний секретар приймальної комісії Національного університету водного господарства та природокористування: 

   – Ажіотаж можливий тільки тоді, коли не вистачає місць ліцензійного обсягу, тобто держзамовлення. Цього року ті спеціальності, які мали обмежене число ліцензійного обсягу в магістратуру, його розширили. Тому застережень на зразок «не пройду» чи «не поступлю» бути не повинно. Міністерство повідомляє університетам про державне замовлення зазвичай лише на початку липня. Зараз є лише пропозиції, які подавав виш, тобто скільки ми можемо прийняти студентів. 

   – Як відбувається вступ?

   –  Торік керівництво нашого університету ввело нову практику у формуванні білета для прийому магістрів. Перелік питань формує не фахова комісія, а, як і завдання для ЗНО, – комп’ютер. Базу запитань різних рівнів важкості завантажують у машину, а вона вже формує структуру. Умовами вступу передбачено в основному письмову форму екзаменування. Майже за всіма спеціальностями передбачено 47 питань, які дізнатися наперед неможливо. Творчий конкурс у нашому університеті є лише при вступі на одну спеціальність – «архітектура».

   Клавдія ДЖЕДЖЕРА, відповідальний секретар приймальної комісії Рівненського державного гуманітарного університету:

   «Чутки про великий ажіотаж при вступі в магістратуру дещо перебільшені. Наш університет відкрив магістратуру на тих спеціальностях, де її не було. Також ми розширили ліцензований обсяг на тих, де він був замалий. Так, на психологію ліцензований обсяг цього року – 150 місць. Безумовно, студенти переживають, однак не думаю, що будуть значні проблеми. Тим паче що правилами та умовами прийому передбачено можливість перехресного вступу. Тобто можна обирати ту спеціальність, на яку є місця і яка приваблює студента. Цього року всі випробування будуть проводитися в усній формі. Програми є в нас на сайті у вільному доступі, в тому числі й для творчих конкурсів. Екзаменаційні комісії будуть представлені щонайменше кандидатами наук, оскільки вони вже показали себе на достойному науковому рівні».

   Що ж, як послухати керівників приймальних комісій, все в цій справі влаштовано справедливо і продумано до дрібниць. Та ось вступники-бакалаври, з якими нам довелось поспілкуватися, зазначають, що поки не буде запроваджене незалежне оцінювання під час вступу в магістратуру на кшталт ЗНО, доти не буде вирішене болюче питання з блатами і кумівством. Тим паче що програми іспитів з професійної іноземної здебільшого відрізняються лише спеціалізованою лексикою. І вступники, які складуть таке тестування, можуть подавати його результати не лише в один ВНЗ. А це сприятиме, з одного боку, вільному вибору місця навчання та підвищенню конкурентоспроможності університетів, а з іншого – допоможе мінімізувати можливий сторонній вплив.

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?