Архів новин

Рівне – як Люблін, Львів або Краків | Газета 7 Днів

Рівне – як Люблін, Львів або Краків

12.07.2017 12:57
Переглядів:542

Чому б і ні? Але в старих штанцях-кордонах, іще й пошитих не на виріст, Рівному вже стало об’єктивно тісно розвиватися.

Тож тиждень тому міська рада прийняла звернення до територіальних громад сільських рад Рівненського району, а сьогодні це звернення презентував на брифінгу секретар міської ради Сергій Паладійчук.

У чому сутність розпочатого процесу зближення?

– Рівненська міська рада, міський голова Володимир Хомко запрошують громади до співпраці. Ми вже започатковуємо координаційну раду з питань співробітництва за участю представників міської та сільських рад, щоби відкрито обговорювати спільні проблеми та шляхи їх вирішення. 

Процес об’єднання – це шлях до кращих перспектив громад, у першу чергу – для простих мешканців і міста, й сіл, які побажають стати мікрорайонами Великого Рівного, упевнений Сергій Паладійчук. У місті вже практично ніде будувати житлові й торгові комплекси, створювати промислові майданчики, які б могли стати привабливими для щедрих потенційних інвесторів. І навпаки, в приміських селах нічого не будується, немає ані перспективної роботи, ані достойних і стабільних заробітків. Майже всі мешканці їздять на роботу до Рівного, причому не міськими, а приміськими, рідкими й нерегулярними маршрутками. Після об’єднання у вже містян, а не селян, легше вирішуватимуться проблеми з міським транспортом, дорогами, освітленням, комунікаціями й «усіма вигодами» – міськими зручностями – як-то вода, каналізація і газ. Міські садочки, школи, позашкільні заклади – все тоді стане спільним і доступним. Вчорашні села матимуть мільйонні субвенції держави, яка фінансово підтримує об’єднання громад. Щоправда, розвиток занедбаних десятиліттями сільських територій – справа не місяця й не року. Та нині саме від волі приміських селян залежить, як житимуть їхні діти та онуки: або так само, як в Любліні, Львові, Кракові, або – так само, як у Шпанові, Обарові чи Городищі.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?