Архів новин

На двох порушників чотири чиновники | Газета 7 Днів

На двох порушників чотири чиновники

27.07.2017 15:43
Переглядів:663

Реформування для нашої країни стало звичним явищем. У різних державних структурах відбуваються зміни, покликані до їх вдосконалення. Це в ідеалі. Насправді ж нерідко все обмежується перетасуванням колоди. Процес затягується в часі. Проте зарплата чиновникам, що сидять без діла, справно йде. Така доля чекала і на обласне управління пенітенціарної служби.

Чималий штат скоротили, залишились чотири працівники, решту повноважень передали до Львова, де тепер Західне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. Та колишнє приміщення пенітенціарної у Рівному на вулиці Словацького, 7 не стоїть порожнє. В ньому відразу розмістилася новостворена служба того ж Мін’юсту.

Уже понад півроку в Рівному працює служба пробації, що виконує покарання без позбавлення волі з дорослими порушниками, та сектор ювенальної пробації, що займається неповнолітніми порушниками. Служба пробації, як структура, утворилася в результаті реформування органів колишньої кримінально-виконавчої інспекції, що раніше входила до складу обласного управління пенітенціарної служби. Новостворені служби розмістились на вулиці Словацького, 7, куди переїхали з орендованого приміщення на вулиці Дубенській, 71.

Окремим напрямком у пробації є робота з неповнолітніми. Цю ланку в Рівному очолює Юрій Омельчук, завідувач сектора ювенальної пробації міста Рівне. Крім нього у відділі працює ще три чоловіка.

– У нас на обліку лише двоє неповнолітніх, – розповів Юрій Омельчук. – Раніше, коли була кримінально-виконавча інспекція, то ми тільки контролювали цю справу, вели облік. Соціально-виховна, профілактична робота була покладена на працівників міліції. Тепер працюємо з неповнолітніми порушниками ще до засудження. Вивчається їхнє життя, ставлення до правопорушення, оточення тощо. 

Готуємо досудову доповідь про дитину, щоб суд прийняв правильне рішення. Якщо після вироку суду неповнолітній не отримує позбавлення волі, то залишається у нас і ми з ним працюємо й далі, аби людина змінила своє життя в суспільстві на краще. Зараз маємо підготувати досудові доповіді ще на трьох неповнолітніх. Що вони скоїли, ще не знаємо, отримали з суду тільки їхні імена. Збиратимемо інформацію.

Система покарань, не пов’язана з позбавленням волі, існувала в нашій країні й раніше. Були покарання, пов’язані із забороною займати певні посади і займатися певною діяльністю, покарання у вигляді громадських робіт. 

Реформатори переконують, що система пробації в Україні потрібна для того, аби стати на цивілізований шлях правосуддя.

– У нас на обліку 623 людини, – розповідає начальник Рівненського міськрайонного відділу з питань пробації Надія Трусік. – Кримінально-виконавчу інспекцію, яка займалася виконанням судових рішень, щодо осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, реорганізували в службу пробації, що має набагато ширші повноваження, ніж інспекція. 

За словами Надії Трусік, є три види пробації. Перший – досудова пробація. На цьому етапі на правопорушника готують характеристику та подають її до суду. На неповнолітніх характеристика готується обов’язково, а на дорослих – за вимогою суду. Наступний етап – наглядова пробація. Тут уже безпосередньо працюють із засудженим, який відбуває покарання без позбавлення волі. Людині надають різноманітну психологічну та консультативну допомогу, як-от з працевлаштування чи навчання. Контролюється виконання громадських робіт, якщо такі присудили. Також є пенітенціарна пробація. Це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі, у трудовому та побутовому влаштуванні. Якщо перші два види пробації вже впроваджуються, то третій діє ще не повною мірою, оскільки не врегульовані всі законодавчі моменти. Контора є, і держава платить їй гроші незалежно від ефекту.

Проте реформатори переконують, що переваги пробації суттєві. Для особи, яка вчинила правопорушення, це можливість змінитися без перебування в місцях позбавлення волі, збереження сім’ї, роботи та житла. Для держави – позитивний економічний ефект, адже вже не треба тримати правопорушника в місцях позбавлення волі державним коштом. А чи приживеться служба пробації в нашій країні, покаже час. Можливо, знову відбудуться реформи, в результаті яких вирішать, що державі вигідніше відправити правопорушника до в’язниці, ніж утримувати штат чиновників.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?