Архів новин

Закручування гайок: Кабмін знову скоротив нормативи на комуналку | Газета 7 Днів

Закручування гайок: Кабмін знову скоротив нормативи на комуналку

31.08.2017 10:37
Переглядів:431

Нововведення вступлять у силу вже в жовтні. Кому доведеться платити більше? Перегляд нормативів передусім вплине на субсидантів.

Ми ще не забули, що з травня Кабінет Міністрів скоротив нормативи на електроенергію. Минулого тижня він вдався до цих заходів і щодо газу. Нововведення набудуть чинності тільки з початком опалювального сезону – в жовтні цього року. До цього непопулярного в суспільстві кроку українська влада вдалася тому, що в меморандумі з МВФ Україна зобов’язалася переглядати нормативи споживання комунальних послуг. Субсидія покриває комуналку тільки в межах цих норм, за все «зайве» потрібно платити самостійно. Як не раз заявляли українські чиновники, нормативи в Україні надто завищені. Чим нижчі нормативи, тим менше держава витрачає на субсидії і тим економніше повинні споживати комунальні блага українці.

Конкретно:

як скоротили нормативи

На опалення:

Із 5,5 до 5 кубів газу на квадратний метр.

Із 65 до 51 кВт-год електроенергії (якщо у помешканні електричне опалення).

Із 0,0548 до 0,0431 Гкал тепла (якщо центральне опалення).

На газ:

Якщо є тільки газова плита:

з 4,4 до 3,3 кубометра газу на людину.

Якщо є газова плита і немає гарячої води:

з 7,1 до 5,4 кубометра на людину.

Якщо є і газова плита, і газовий водонагрівач:

з 14 до 10,5 кубометра на людину.

Наприклад, в минулому опалювальному сезоні сім’я з чотирьох осіб у будинку на 60 квадратних метрів, яка використовує газ і для опалення, і для підігріву води, і для приготування їжі, із субсидією могла спалювати 386 кубометрів. Саме такий обсяг покривала субсидія.

У цьому опалювальному сезоні для цієї ж сім’ї норматив по газу скоротять до 342 кубометрів. Якщо продовжити витрачати газ за старим нормативом, то без субсидії 

доведеться заплатити за 44 куби газу. За діючого тарифу це 305,8 грн (з квітня цього року куб газу коштує 6,95 грн).

Сім’я з чотирьох осіб у квартирі площею 60 квадратів, з центральним опаленням і газовою плитою в минулому опалювальному сезоні могла спалювати зі знижкою 3,28 Гкал тепла і 56 кубів газу. Цього опалювального сезону субсидія компенсує всього 2,58 Гкал і 42 кубометри газу. Тарифи на опалення в усіх містах різні. Якщо, наприклад, у Рівному така сім’я далі використовуватиме тепло за старим нормативом, самостійно доведеться заплатити за 0,7 Гкал (1011 грн). За «зайвий» газ доведеться віддати 97 гривень.

Аналітики ринку вважають, що соціальні нормативи занадто високі, отже, їх необхідно знижувати. Так, українці без субсидії в минулому опалювальному сезоні використовували вдвічі менше газу для обігріву житла, ніж ті, хто отримував субсидію, зазначають експерти. А все тому, що субсиданти переважно витрачали рівно стільки газу, скільки покривала субсидія. Їм не потрібно було замислювалися про економію. Навпаки, багато хто намагався використати паливо під «стелю», аби в майбутньому сподіватися на ті самі субсидовані обсяги. 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 7 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?