Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

На Рівненщині стартувала Декада зайнятості для людей з інвалідністю | Газета 7 Днів

На Рівненщині стартувала Декада зайнятості для людей з інвалідністю

01.12.2017 07:38
Переглядів:1007

3-го грудня світова спільнота відзначатиме День людей з інвалідністю. Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високоефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, у тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.

На Рівненщині стартувала Декада зайнятості для людей з інвалідністю. Рівненська служба зайнятості ініціювала проведення ряду заходів. Зокрема, 29 листопада у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відбулися екскурсія та майстер-класи для вихованців Рівненського НРЦ «Особлива дитина», а у Рівненському МЦЗ представники РЦПТО ДСЗ прийняли участь у профінформаційному заході для осіб із обмеженими можливостями за принципом «Під єдиним дахом».

 Більше 20-ти особливих дітей побачили, як у навчальному закладі, що на вул. І.Підкови, 17а, готують справжніх кваліфікованих перукарів, манікюрників, візажистів, косметиків. Захоплюючу подорож із особливими відвідувачами провела старший майстер виробничого навчання Майя Сульжик. У навчальному Салоні краси усім бажаючим робили зачіски та стрижки слухачі - майбутні перукарі. У косметичному кабінеті сміливіші погодилися на масаж, а у кабінеті візажу відбулося святкове перевтілення: дівчаткам запропонували елегантний макіяж. Емоції переповнювали юних гостей, а зустріч із слухачкою РЦПТО ДСЗ, котра має серйозні проблеми із здоров’ям, проте наполегливо навчається,- Юлією Цірекідзе  додала особливої віри у себе.

 Дітей вітала та запрошувала на екскурсію заступник директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко. За її словами, подібні заходи – справа відповідальна і необхідна, адже діти з особливими потребами мають постійно відчувати піклування і підтримку. Навчальний заклад – активно допомагає інтернату та іншим спеціалізованим закладам, у тому числі  навчаючи громадян з інвалідністю.  

 Надзвичайно цікавим та смачним для дітей виявився урок з карвінгу – мистецтва вирізання орнаментів на овочах, фруктах, сирі тощо. Майстер виробничого навчання Наталія Тис продемонструвала, як із звичайних яблук або моркви можна виготовити унікальну їстівну прикрасу до святкового столу.

 Звичайно, діти поки-що просто насолоджувалися святом зустрічі із цікавими людьми і професіями. Проте незабаром декотрі серйозно задумаються над своїм майбутнім, і РЦПТО ДСЗ готовий створити усі умови для комфортного і повноцінного навчання таких слухачів.

 Того ж дня у міському ЦЗ відбулася зустріч представників РЦПТО ДСЗ із дорослими громадянами – людьми з інвалідністю. У рамках акції «Декада зайнятості осіб із інвалідністю» відбулася зустріч із громадянами з обмеженими можливостями за принципом «Під єдиним дахом».  Практичний психолог навчального закладу Оксана

Кондратюк-Якимець  представляла РЦПТО ДСЗ:

 Відвідувачам були представлені освітні послуги навчального закладу для осіб із обмеженими можливостями. Важливо, що РЦПТО має всі необхідні ресурси для здійснення ефективної соціалізації такої категорії осіб: професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації. Останній яскравий приклад -  професійне навчання за професією «Візажист» Юлії Цірекідзе. Дівчина висловлює щире захоплення від отримання нового досвіду, адже їй, як нікому іншому, надзвичайно важко було зважитись на такий крок. Навчання для Юлі є нелегким, але вона за щирої підтримки одногрупників та кваліфікованої допомоги працівників навчального закладу впевнено йде до мети – стати майстром своєї справи.

 Відвідувачі активно цікавились умовами, за якими можна опанувати нову професію або підвищити кваліфікацію у навчальному центрі. Цікаво, що найбільший інтерес у чоловіків викликали професії сфери комп’ютерних технологій, а у жінок, здебільшого, курси бухгалтерського обліку.

 Як бачимо, громадяни з особливими потребами демонструють чималі внутрішні резерви,  доводять оточуючим, що можуть жити повноцінно, яскраво і насичено. До слова, у Рівненській службі зайнятості з початку року статус зареєстрованих безробітних інвалідів мали близько 1500 людей, а вже станом на 27.листопада  ця кількість становила 564 особи, - повідомили у відділі статистики Рівненського ОЦЗ.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?