Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
3
 
Грудень 2017
 

Нова освіта – нова робота – нове життя | Газета 7 Днів

Нова освіта – нова робота – нове життя

14.12.2017 11:43
Переглядів:800

У непростий для нашої країни час чимало людей залишилося без роботи. При цьому багато безробітних мають дипломи про середню спеціальну чи вищу освіту, а дехто – навіть декілька. Це неабияка соціальна проблема. Завдання Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості – допомогти таким людям іноді навіть, як би це пафосно не звучало, просто почати нове життя. Цього року послугами з професійного навчання у РЦПТО ДСЗ скористалося майже 7400 чоловік. 

У центрі готують фахівців за 56 престижними ліцензованими професіями. Такого вибору немає в жодному іншому закладі профтехосвіти України.

Для наближення освітніх послуг до місць проживання безробітних крім двох навчальних майданчиків у Рівному було створено навчальні відділення у Костополі, Сарнах, Гощі, Млинові та селі Олександрія Рівненського району. Серед них найбільше – Олександрійське, адже тут навчають майже трьом десяткам професій: робітник фермерського господарства і тракторист-машиніст сільгоспвиробництва, робітник зеленого будівництва, верстатники деревообробних верстатів та  широкого профілю, столяр будівельний, комплектувальник меблів, токар, електрозварник ручного зварювання, фрезерувальник, слюсар з ремонту автомобілів, водії різних категорій та інші.

– За 12 років від дня створення ми провчили близько 10 тисяч безробітних, – розповідає завідувач відділення Олександр Сидорець. – Одна з найпопулярніших – професія робітника фермерського господарства, в рамках якої професії тваринника і дояра, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва категорії «А1», водія автотранспортних засобів категорії «С» та «В», слюсаря з ремонту сільгоспмашин та устаткування.

На базі навчального відділення діє навчальне господарство з полем площею 52 га. У парку сільськогосподарської та автомобільної техніки відділення є легкові автомобілі «Ланос» і «Fiat», вантажні «MAN» і «МАЗ», трактори «Джон Дір», «Фотон» та комбайн «Джон Дір».

Відділення забезпечене необхідним для навчання обладнанням і технікою, яку вимагає сучасний ринок праці та роботодавець. Це потужне сучасне грунтообробне обладнання, а також агрегати для вирощування основних сільськогосподарських культур: плуги, дискові борони, сівалки тощо. Слухачам не потрібен час на адаптацію. Прийшов на роботу – і став до праці. І це добре як для них, так і для роботодавців.

Ще однією адресою вдалого досвіду професійного навчання безробітних є Гощанське навчальне відділення, яке спеціалізується, передусім, на підготовці спеціалістів за професіями народних ремесел.

Саме тут зосереджена потужна матеріально-технічна база навчального закладу, яка дає можливість готувати ковалів. Під час навчання слухачі працюють безпосередньо за ковальським пресом. Навчальна кузня оснащена потужним ковальським обладнанням. Азам ковальської майстерності безробітних навчає досвідчений коваль, майстер виробничого навчання Сергій Торуля. А ще слухачі з нетерпінням чекають на майстер-класи від всесвітньо відомого коваля з Голландії Хууба Сенсена, який є другом навчального закладу. Тут також готують виробників художніх виробів із лози. Слухачі вчаться плести з лози різноманітні вироби для інтер’єру та меблі, які завжди модні та екологічно чисті. Серед старовинних професій – бондар і бляхар.

Кожне навчальне відділення центру має потужну базу та готує висококваліфікованих робітників: Костопільське – кравця та продавця продовольчих і непродовольчих товарів; Сарненське – муляра, продавця продовольчих і непродовольчих товарів, продавця (з лотка на ринку), касира торгового залу, кравця, а також здійснює підвищення кваліфікації за більш ніж 20 напрямами. 

У Млинівському навчальному відділенні набуває популярності професія «Рибовод (кваліфікований робітник)». Сьогодні у відділенні на замовлення роботодавця із Запорізької області навчаються слухачі за індивідуальною формою. Є постійний попит і на спеціальність «Перукар (перукар-модельєр)». Майстер виробничого навчання Вікторія Рибальченко – успішний титулований майстер своєї справи.

Здобути професію перукаря можна й у Рівному, у відділенні, що на вулиці Підкови, 17а. Тут в основному готують спеціалістів сфери послуг та готельно-ресторанного сервісу. У структурі навчально-виробничого комплексу крім навчальних кабінетів та лабораторій є навчальні майстерні – «Ресторан», «Бар», «Банкетний зал», «Салон краси», «Туристична фірма», кухня-лабораторія тощо. Там же розташований і комфортабельний гуртожиток готельного типу, в якому мешкають слухачі.

У відділенні, що у Рівному на вулиці Пирогова, 8, готують операторів інформаційно-комунікаційних мереж, монтажників інформаційно-комунікаційного устаткування та інших спеціалістів для ІТ-галузі. Також тут можна підвищити кваліфікацію за напрямками: практичний веб-дизайн: проектування, створення та супроводження веб-вузла; створення тривимірної графіки у програмі «Autodesk 3ds Max»; основи роботи з програмами комп’ютерної графіки «AutoCAD» та «ArchiCAD». На цій навчальній базі ліцензовано професії муляра, штукатура, лицювальника-плиточника, швачки, закрійника, касира-продавця, секретаря, діловода та інші.

У Рівному на вулиці Пластовій, 27 оснащено ціле відділення для професій сфери торгівлі, де є навчальний міні-маркет, навчальний магазин-майстерня непродовольчих товарів, кабінети спецтехнологій.

Та яку б із 56 професій або 200 напрямів, що їх пропонує РЦПТО ДСЗ, не обрав безробітний, він може бути впевненим: кваліфікований робітник – затребуваний на сучасному ринку праці. І випускники центру – цьому гарний доказ.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
14 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?