Архів новин

На рівненському центральному майдані колядний карнавал | Газета 7 Днів

На рівненському центральному майдані колядний карнавал

19.01.2018 13:51
Переглядів:664

Різдвяними веселими дзвіночками зустріли біля пам’ятника Шевченкові колядний карнавал – ходу вертепів, що пройшла Соборною під спів і радісні вітання, аби нагадати ще раз Рівному:

– Христос охрещається!

 

– На річці Йордані!

У більшості ішли вертепи школярів – мабуть, з усіх шкіл Рівного. По праву руку від Царів Соборною прокрокували Янголи, по ліву – симпатичні ряджені Чорти та Смерті. Коза (вона обов’язково має бути в кожному вертепі) – вагалася кумедно, до кого вигідніше їй пристати: до Ірода та Цигана, чи то до Пастушків. І все оте строкате товариство співало віншувало Рівне навколо Віфлеємської ясної зірки: без неї ж бо вертеп і не вертеп.

Пройшли усю дистанцію ходи й міський голова Рівного Володимир Хомко, його заступник у гуманітарній сфері Галина Кульчинська, начальник управління освіти Василь Харковець та ще чимало представників від влади міста. Інакше ж бо ніяк: колядки й засівання на центральному майдані міста – річ серйозна, від того, за повір’ям, напряму залежить, як місто житимемо весь рік: в достатку й радості чи то, не приведи Господь, у скруті чи напастях від сусіда-Смерті.

– Пане Голово, дозвольте заколядувати! – спитали в мера хором дорослі і маленькі співаки з «Ранкової роси», вертепу 28-й школи.

– Дозволяю! – із радістю відкрив концерт, якому сценою служило підніжжя монументу Кобзареві, а декорацією – величезний напис на кінопалаці – «Україна». – Христос хрестився!

– На річці Йордані! – завзято відповів майдан.

І дзвінко залунала в гучномовцях «Нова радість стала». І довго-довго ще лунали радісні колядки для всіх рівнян, й здіймались в небо над Україною.

– Хоч міське свято на Водохреща було вже розплановане давно, але оцю ходу за кілька днів придумали експромтом, – розповідає задоволений колядним карнавалом мер. – Тут майже 40 колективів, більше тисячі дітей. Мені здається, всім цікаво. Якщо сподобається, то зробимо таку ходу традицією.

– Цікаво! – каже Даринка, семирічна колядниця з вертепу школи число 8. Вона вбралася у квітчасту хустку, і посміхається пухнастому сніжечку. – Я знаю цілих три колядки, чекайте, скоро вийдемо співати.

І діти заспівали:

«Добрий вечір люди

Вашій теплій хаті!

Щоб були ви завжди

Щедрі і багаті!

Хай Різдво Христове Вас благословляє,

Бог ся рождає!»

 

Ох, як чудово заспівали!

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?