Архів новин

Ніхто не забутий | Газета 7 Днів

Ніхто не забутий

20.02.2018 14:59
Переглядів:336

 

Чотири роки розстрілу Майдану

Читали прізвища героїв, і хтось з дівчаток-підлітків підходив і клав букетик під портрет – до дошки пам’яті героям Небесної сотні та героїв АТО. Так обережно і тендітно, наче простягали квіти янголам. Та ж, справді, янголам.

 

Чотири роки розстрілу Майдану

Несила було слухати цей, здавалось, нескінченний список.

«Герої Небесної сотні: Олександр Храпаченко, 24 роки; Георгій Арутюнян, 54 роки, Валерій Опанасюк, 42 роки. Герої, які загинули на сході України, в зоні АТО: Ігор Волошин, 24 роки, загинув біля селища Кам’янка Донецької області; Андрій Нечипорук, 33 роки, загинув під містом Волноваха Донецької області; Олександр Борисенко, 21 рік, помер від поранень; Олексій Богуславський, 35 років, помер від поранень; Сергій Гулюк, 33 роки, загинув у селі Василівка Донецької області…». А матері, батьки героїв (у Рівному їх кожен, мабуть, знає в обличчя) уже й не плакали, лише дивилися то на портрети, то на небо, здавалось якось очужіло чи розгублено. Вони сюди приїхали без квітів: всі їхні квіти залишились на Алеї пам’яті, на кладовищі. Там, де лежать їхні діти…

Чотири роки розстрілу Майдану. Читали прізвища героїв, і хтось з дівчаток-підлітків підходив і клав букетик під портрет – до дошки пам’яті героям Небесної сотні та героїв АТО. Так обережно і тендітно, наче простягали квіти янголам. Та ж, справді, янголам.

Одна з матерів загиблих на війні, Лариса Андріяшина, погодилася сказати кілька слів про сина:

– Так вийшло, що мій син не був у Києві в ті буремні дні, але він пройшов весь Майдан, аж доки його розігнали. Тоді він пішов добровольцем, воював у «Айдарі». А я не знала про це до останнього: він весь час казав, що на роботі, працює під Києвом. Коли востаннє їхав з дому, то подзвонив, зізнався: «Мамо, я тебе обманював. Я був в АТО». Та я це й відчувала серцем… Він патріотом був у мене змалечку. У мене залишилися його помаранчеві стрічки. Таке було його життя: для нього революція продовжувалася. От тільки б всі ці смерті не були даремні.

Серед людей, які принесли квіти до дошки пам’яті, були міський голова Рівного Володимир Хомко, секретар міської ради Сергій Паладійчук, голова ОДА Олексій Муляренко. Ніхто з представників міської влади не брав слова. Навіщо: все, що треба, було сказано у відправі, панахиді.

Сергій СНІСАРЕНКО

 

 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?