Архів новин

У Рівному змагалися шкільні хори | Газета 7 Днів

У Рівному змагалися шкільні хори

07.03.2018 16:40
Переглядів:1265

У Рівному вперше відбувся фестиваль шкільних художніх колективів «Наша пісня, наша дума не вмре, не загине», присвячений Шевченківським дням.

Фестиваль пісень на слова Тараса Шевченка відбувся в межах проекту «Просвіта сіє світло», що реалізується в рамках загальноміського проекту управління культури і туризму Рівненського міськвиконкому «Рівне – місто унікальних подій» та за підтримки управління освіти Рівненського міськвиконкому.
Кобзареве слово в пісні звучало на сцені міського Палацу культури. Вперше, одноразово 26 творчих колективів, близько 400 учасників із закладів загальної середньої освіти міста Рівного складали шану великому генію.

На фестивалі звучали різножанрові колективи- це учнівські та вчительські хори, вокально-інструментальні колективи, окремі виконавці. Зразковий гурт традиційного поліського співу «Ранкова роса», що діє на базі ЗОШ №28 , виконав баладу «Ой у полі могила, там удова ходила» з поеми Тараса Шевченка «Наймичка», а учні з НВК№12 зробили грайливе аранжування  «Пісні про Кобзаря». Окремі заклади об’єднувались у творчі тандеми.

Так, у виконанні зведеного ансамблю ЗОШ №6 та ЗОШ№27 прозвучала пісня «Не високу тополю», а «По діброві вітер віє…» виконав зведений хор ЗОШ №24 і ЗОШ№9, «На високій дуже кручі…» зведений хор ЗОШ№14 та НВК «Колегіум».

Відомо, що на поезії з «Кобзаря» Тараса Шевченка створено понад 250 творів різних музичних форм, автором яких є 120 композиторів. Лише Микола Лисенко створив 92 твори. Нагоду послухати такі твори, як  «Тече вода з-під явора» та «Зоре моя вечірняя» надали  учасники дитячого ансамблю НВК №26, «Мрійники» з СпШ №15 та СпШ «Центр надії».

Ідея свободи, справедливості і мудрості в Шевченківській поезії передалась у піснях «Встала весна»( ЗОШ №27), «Бандуристе, орле сизий» (ЗОШ№11), «Садок вишневий коло хати» (фольклорна студія «Денниця» НВК№2).

З великою любовю і талантом проспівала пісню «Над Дніпровою сагою» Олена Малишевська юна вокаліста  із ЗОШ №25.

Кобзареве слово знайшло відгомін у душах юних вокалістів зразкового хорового колективу «Співаночка» РГК «Престиж» , що виступив з піснею «Тече вода із-за гаю…», зразкового художнього колективу хору молодших класів «Зернятка» РГ «Гармонія» у пісні «Зоре моя вечірняя» та  хорового колективу ЗОШ №20із солістом Максимом Давидюком у творі «Думка».

Учасники фестивалю вразили присутніх осучасненим, близьким для молоді звучанням Кобзаря. Приємно, що до колективного виконання пісень долучались і учні, і вчителі, і батьки.  А  патріотично-весняний настрій, який панував на фестивалі,  утвердив думку, що весна у Рівному починається з Шевченка!

  Усіх виконавців було відзначено подяками ГО «Рівненське міське об’єднання товариства «Просвіта» імені Шевченка».  Голова організації, заступник начальника управління освіти Рівненського міськвиконкому, автор ідеї та ініціатор дійства Катерина  Сичик у вітальному слові наголосила, - що кращі виконавці матимуть змогу здійснити аудіозапис Шевченкових пісенних творів, які будуть розповсюджені у навчальних закладах, бібліотеках та в комунальному транспорті.

Завершальним акордом свята стало виконання пісні «Зацвіла в долині червона калина» зведеним хором із трьох колективів ЗОШ №23 (керівник Руслана Фурман), РГ «Гармонія» (Інна Опанасець), РКГ «Престиж» (керівник Ірина Нагорна). Змістовне та пізнавальне обрамлення першого фестивалю хорів здійснила надзвичайна ведуча, просвітянка, поетка Валентина Подгайна, педагог-організатор та керівник театрального колективу ЗОШ №9, яка власними зворушливими віршами закликала єднатися навколо Кобзаревого слова і плекати щасливі обнови для неньки-України разом з Тарасом!

 Лариса Ткач

 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?