Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Квітень 2018
 

Жертви пройдисвітів | Газета 7 Днів

Жертви пройдисвітів

05.04.2018 09:25
Переглядів:673

Ними бодай раз у житті стає чи не кожен, хто з головою поринає в передсвяткові клопоти

Де свято, там неодмінно передсвятковий ажіотаж, що уподібнюється каламутній воді, в якій легко рибку ловити. До яких лише хитрощів не вдаються різної масті аферисти, щоб відносно чесними і нечесними способами поживитися на довірливості людей. У переповненому затурканими пасажирами громадському транспорті та на базарах гастролюють нишпорки. На ринках і в магазинах, демонструючи неабияку віртуозність, покупців оббирають вправні продавці-ілюзіоністи. А центральну вулицю міста заполонили жебраки-професіонали, які здатні розчулити найчерствішу душу. Чим живе перед Великоднем Рівне, з’ясовували журналісти «7 днів».

На злодієві шапка горить?

Ні-ні, та й доводиться почути сумну історію про те, як то в однієї, то в іншої знайомої, а то й просто незнайомої жінки цими днями поцупили в тролейбусі чи маршрутці гроші. Жертви й не спохопилися, як і коли їх обчистили. Отож вочевидь до Рівного завітали маститі злодії. Про одного з них розповіла, прийшовши до редакції, рівнянка Ніла:

– Про кишенькових злодіїв у рівненських тролейбусах і маршрутках я чула не раз. Але думала, що я не їхній «клієнт», бо завжди в громадському транспорті притискаю сумку до себе. Та нещодавно мало не стала жертвою одного з них. Зранку їхала на роботу в переповненому тролейбусі № 7, в який буквально втиснулась останньою на зупинці біля кооперативного технікуму. А за мною на нижній сходинці примостився ще один чоловік, який зайшов, коли тролейбус вже майже рушав. Оскільки я стояла на одній нозі, а другою рукою намагалася втриматися за поручень, то забула про сумку. Але якоїсь миті відчула вібрацію від своєї сумки на руці, подивилася, а в мене вже замок розстібнутий. Мою увагу привернув чоловік, який зайшов останнім, а тепер стояв біля мене. Він був у чорній куртці, і, незважаючи на прохолодну погоду, вона була розстібнута. Одну руку цей пасажир ховав під курткою. Подивилась йому в очі, але він відразу відвів погляд в інший бік. Тролейбус зупинився в центрі, і той швидко з нього вийшов. Як кажуть, не впійманий – не злодій. Я розповіла цю історію знайомій, то вона сказала, що в того «щипача» на внутрішній стороні куртки могла бути велика кишеня, куди він міг відразу сховати вкрадений гаманець чи телефон, тому куртка й була розстібнутою.

Обережно: акція!

Достеменно не відомо, у яких масштабах робляться підтасовки, але, схоже, в торгівлі не гребують правилом: з миру по нитці. А можливо, вдаючись до якогось із описаних нижче методів «нагрівання» покупців, продавці таким чином намагаються покрити збитки через крадіжки чи порчу товару.

До пори до часу довіряючи написаному на ціннику, більшості покупців і на думку не спаде переважувати розфасований товар чи звіряти його ціну. А потрібно. Щоб вас не «кинули» на гроші.

– Коли я принесла додому кульок із розфасованими родзинками, то очам своїм не повірила написаному на ньому: на приклеєній наліпці зазначалось, що я купила не родзинки, а мак (він коштував майже удвічі дорожче за родзинки), – емоційно розповідала нам свою історію пані літнього віку. – Звісно, я почувалась винуватою за свою неуважність і не понесла назад підтасовку. Але цей супермаркет став викликати у мене неприємний осад, відтоді я ходжу в інший магазин.

Рівнянин Юрій, любитель риби, поскаржився нам, що разом з рибиною, про яку на етикетці писалося, що вона пройшла так звану суху заморозку, отримав кілька чималих кавалків льоду за ціною дорогого філе. Коли поклав те розморожене філе на пательню, то від нього залишилась заледве половина маси, решта розтанула разом з льодом. Для підтвердження навіть сфотографував покупку, що так розчарувала його.

Для когось повчальною буде ось така ситуація. Купила пенсіонерка в супермаркеті свої улюблені цукерки «Корівка», трохи залежані, але повелась на 20-процентну знижку. Повна їхня вартість була 86 гривень за кілограм, то, прикинула, зі знижкою вийде десь 70 гривень. Та пізніше згадала, що забула купити хліб. Тому заходить у наступний магазин. Яким же було розчарування жінки, що біля самого дому її улюблені «Корівки», не залежані, а свіжі, продають лише по 55,55. Її порада: не поспішайте з купівлею вподобаних продуктів у першому-ліпшому магазині, краще по можливості пригляньтеся до цін у різних торговельних закладах.

 «Вигідна» пропозиція. На це слово можете повірити продавцям, але кому така пропозиція вигідна, все ж перевірте. Може виявитись, що не вам. Буває, на місці, де має лежати товар за вигідною ціною, його взагалі нема. Таку картину ми побачили нещодавно в магазині однієї з мереж супермаркетів. Реально там лежав сир, на третину дорожчий, ніж значилося у «вигідній» пропозиції. Цікавимося відсутністю товару за пропонованою ціною. Продавець-консультант пояснює, що така ціна була, але лише на два окремі різновиди цього сиру. Чому нову, реальну ціну «забули» поставити, вона не пояснила. Мабуть, щоб ми з вами самі поміркували над цим «чому» і зробили висновок.

Класика обману. Товар лежить не навпроти свого цінника. Свідомо чи ні, але дуже часто на полицях магазинів цінники біля ходового товару зміщають. Тож людина із задоволенням кладе продукт у кошик: нібито й товар добрий, і ціна. Якщо не загляне в чек, то так і не здогадається, що в її гаманець залізли таким ось підступним чином.

Акції-приманки. Під виглядом акційної покупки доброго вина ще один рівнянин приніс додому пляшку дорогого, але за повну, а не акційну вартість, яка значилась на ціннику біля товару в гіпермаркеті. Суть «приманки»: акція вже закінчилася, а старий цінник залишився. Його теж нібито забули поміняти. Ціна згаданої «дрібниці» для покупця – понад 30 гривень. Та й на смак вино, бідкався чоловік, виявилося не вартим і акційної ціни. А скільки було таких покупців? Хтозна.

Сподіваємось, зібрані нами приклади обрахунку покупців загострять вашу увагу, шановні читачі, і ви проявите пильність, перед тим як підійти для оплати товару до каси. Як правило, саме через втрату пильності ми переплачуємо чималі кошти, на що й розраховують спритники від торгівлі. Буває, продавці чи касири роблять це без якогось корисливого умислу, а в поспіху чи з неуважності. Та й у такому разі розплачуватись доводиться покупцям.

Афери на емоціях

Ми бачимо їх щодня – на вулицях, біля церков, на узбіччях велелюдних перехресть. Нині ж, напередодні великого свята, люди з простягнутими руками трапляються мало не на кожному кроці. Адже коли, як не зараз, поживитися на християнській доброчинності.

Поблизу перехрестя Соборної з вулицею Мазепи прилаштувала розкладний стільчик молода, чисто та охайно вдягнена жінка з торбинкою і файлом із документами та фото у ньому.

– Для кого збираєте гроші? – запитуємо в неї.

– Для себе, у мене цукровий діабет, треба лягати в лікарню, а грошей немає, – жінка дістає з сумки коробочку зі шприцом і показує документ: – Ось, бачите, діагноз. Мені треба вісім тисяч гривень. 

– Звідки ви?

– З Червонограда.

– А сім’ю маєте?

– Чоловік мене покинув. Сама справляюся з чотирма дітьми. Зараз їх родичі глядять. Мені допомогти вони не можуть. Змушена просити.

– Давайте сфотографуємо вас, розмістимо розповідь про вас у газеті, – так більше людей дізнаються про вашу біду і допоможуть.

На таку пропозицію жінка починає активно відвертатися, ховати обличчя і документи. Розголос їй зовсім не потрібен.

На автовокзалі «Чайка» біля входу в продуктовий магазин стоїть із простягнутою замурзаною рукою маленьке, років п’яти, чорнооке циганча. Як скоромовку повторює: «Подайте, тьотю, копієчку. Подайте, бо хочу їсти».

– Купити тобі булочку? – запитуємо в дівчинки.

– Так, тьотю, хочу їсти... – заглядає благально в очі.

Булочку похапцем запихає до рота, а сама швиденько біжить за ріг приміщення вокзалу, де на неї чекає «мама». Копійки з маленької долоньки висипаються в кишеню дорослої циганки...

Найчастіше милостиню просять старші чоловіки і жінки, які або мовчки стоять з простягнутою рукою, або ж повторюють завчені слова прохання. Іноді можна побачити й зовсім молодих жінок з немовлятами на руках. Така картина, безперечно, викликає жалість, і мало хто може пройти повз, не подавши милостиню.

«Благодійний збір коштів і благодійна діяльність чітко регламентується Законом України про благодійну діяльність та благодійні організації. Згідно з законом, в Україні жебрацтво не є злочином, а до відповідальності притягають тільки тих, хто примушує інших до такої діяльності. Якщо у вас є сумніви стосовно роботи тих чи інших благодійних організацій чи ви підозрюєте, що когось у жебрацтво втягують примусово – особливо це стосується неповнолітніх, – обов'язково звертайтеся до правоохоронних органів», – каже речниця  патрульної поліції в Рівненській області Оксана Юрченко-Погореляк.

Звісно, кожен сам для себе вирішує, що робити в такій ситуації – жертвувати чи ні. Але якщо для вас все-таки важливий результат допомоги, краще перекинутися кількома словами з прохачем. Іноді тому, хто вийшов на вулицю з потребою, можна допомогти порадою або ж просто купивши їжі. І нехай передсвяткові клопоти і благі наміри не засліплюють нас, роблячи добровільними жертвами аферистів.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?