Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Квітень 2018
 

Віктор Іськів не став далеко ходити: сімейним лікарем обрав свого дільничного | Газета 7 Днів

Віктор Іськів не став далеко ходити: сімейним лікарем обрав свого дільничного

23.04.2018 11:20
Переглядів:1712

Головною новацією медичної реформи, яка триває в Україні, стало те, що державні гроші тепер будуть «ходити» за пацієнтом, а не за медзакладом, до якого він теоретично належить. Тож насамперед лікар зацікавлений у тому, щоб надати якісну послугу. Інакше незадоволена людина може просто піти до іншого.

Про те, за якими критеріями обирав собі сімейного лікаря і як відбувалося підписання декларації, ми розпитали в начальника міського управління охорони здоров’я Віктора ІСЬКІВА.

Віктор Іськів на здоров’я не скаржиться. Каже, що до лікарів первинної ланки звертатися раніше не доводилося. Тому покладався насамперед на рекомендації знайомих і колег. Зупинив вибір на своєму дільничному терапевтові – завідувачці амбулаторії загальної практики – сімейної медицини центру ПМСД «Центральний» Світлані Бойчук.

Внесення даних в електронну декларацію зайняло небагато часу. Втім, підвела сама система: есемес із кодом підтвердження на телефон довелося попочекати. Такі прецеденти іноді трапляються, кажуть медики, тому одразу попереджують пацієнтів, щоб з розумінням ставилися до можливих затримок. Якщо ж усе відбувається без збоїв, то вся процедура займає 10–15 хвилин.

З кабінету лікаря Віктор Іськів вийшов із підписаною декларацією. Другий примірник документа залишився у лікаря.

– Найкращий вибір, на мою думку, коли людина підписує декларацію з лікарем, який працює у медичному закладі, що розташований якомога ближче до місця проживання або роботи. За законом договір можна підписати з медиком з іншого району і навіть міста. Однак в інтересах пацієнта, щоб звертатися за допомогою було ближче та легше, – говорить Віктор Ігорович.

Для укладання декларації з лікарем не має значення ні адреса реєстрації, ні її відсутність. Головне – бути громадянином України (тобто мати з собою паспорт, дитині – свідоцтво про народження) та знати номер ідентифікаційного коду. Знадобиться також телефон – на нього надійде есемес із кодом підтвердження реєстрації.

Декларація підписується безстроково, тобто перереєстровувати щороку її не потрібно. Якщо пацієнт вирішить змінити лікаря, підписується нова декларація, а стара анулюється автоматично.

Особливого ажіотажу ні під лікарськими кабінетами, ані поблизу спеціально створеного пункту на першому поверсі центру ПМСД «Центральний» ми не помітили. Кампанія з підписання декларацій не має обмеження в часі, та затягувати Віктор Іськів не радить. Адже якщо людина потребуватиме консультації вузькопрофільного спеціаліста, за таку послугу без направлення від лікаря «первинки» доведеться платити самотужки.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 11 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?