Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2018
 

Уляна Супрун приїжджала, щоб почути низи | Газета 7 Днів

Уляна Супрун приїжджала, щоб почути низи

07.06.2018 12:35
Переглядів:482

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун навідалася минулого четверга до Рівного не лише для того, щоб особисто ознайомитися з процесом реалізації Національної кампанії «Обери свого лікаря». Урядовець провела низку зустрічей з медиками, аби безпосередньо від них довідатися про проблеми у втіленні медичної реформи та у сфері охорони здоров’я загалом.

Побувавши в лікувальних закладах Рівного, в тому числі й у Центрі первинної медико-санітарної допомоги «Центральний», Уляна Супрун дала об’єктивну оцінку побаченому:

– Рівне, як і область у цілому, впевнено рухається вперед. Майже 20 процентів мешканців Рівного (в області – 

17 %) обрали сімейного лікаря. Насправді це багато, краще, ніж у середньому по Україні.

При цьому головний медик країни зауважила, що на кожного пацієнта, який «приписаний» до центру первинної ланки лікування чи амбулаторії, виділяється 240 гривень, а на тих, які підпишуть декларації з сімейними лікарями, буде щороку виділятися по 480 гривень.

– Це хороша різниця,– наголосила в.о. міністра охорони здоров’я.– Думаю, на первинній ланці побачимо, що лікарі та медсестри будуть отримувати підвищені зарплати і не будуть прив’язані до тарифної сітки, яка зараз є в комунальних закладах. Отож, сподіваюсь, що будемо бачити все більше й більше центрів, які переходитимуть на нову систему фінансування.

Плідною була й робоча нарада у Рівненській міській раді, 

в якій взяли участь секретар Рівнеради Сергій Паладійчук, заступник міського голови Рівного Галина Кульчинська, заступник голови облдержадміністрації Світлана Богатирчук-Кривко, начальник міського управління бюджету і фінансів Віктор Шульга, очільники управлінь охорони здоров’я: області – Юрій Осіпчук і міста – Віктор Іськів, а також інші спеціалісти та головні лікарі низки лікувальних закладів. Адже впродовж майже півтори години в.о. міністра охорони здоров’я не стільки говорила, як слухала рівненських управлінців і медиків, які висловили свої зауваження та пропозиції щодо реалізації медичної реформи. Поміж інших були порушені питання щодо фінансування вузьких спеціалістів первинної ланки і реформування вторинної ланки медичної допомоги, реалізації державної програми «Доступні ліки» і видачі ліків за рецептами лікарів тощо. Уляна Супрун взяла на замітку чимало позитивних прикладів з досвіду міської влади про те, яким чином можна успішно фінансувати медичну галузь з місцевого бюджету і як вирішувати ті чи інші суперечливі питання. 

Медики Рівного отримали відповіді на питання, які їх найбільше цікавили. А Уляна Супрун, як вона сама зауважила, поїхала з Рівного з хорошими враженнями і чітким баченням проблем, які необхідно вирішувати. 

Пряма мова

Секретар Рівненської міської ради Сергій ПАЛАДІЙЧУК: 

– За підсумками двох нарад – в облдержадміністрації та Рівненській міській раді – є чітке розуміння, що Рівне рухається шляхом реалізації медичної реформи набагато швидше, ніж інші міста України. Принаймні в цьому запевнила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, яка вже побувала у багатьох регіонах країни, а отже має з чим порівнювати. Відтак, будемо сподіватися, що це дозволить раніше відчути позитивні моменти у вигляді поліпшення фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я. Адже сама модель реформування за умови хороших показників підписання декларацій між громадянами і сімейними лікарями передбачає збільшення державних субвенцій у медичну галузь уже з другого півріччя цього року. Нарада в міській раді допомогла з’ясувати деякі нюанси і певні специфічні можливості, які можна вдосконалити, щоб швидше перейти до надання добротних послуг. І я переконаний, що Рівне буде робити все, аби не тільки успішно реалізувати реформу, а й найголовніше – поліпшити якість медичного обслуговування населення, що, зрештою, повинні відчути на собі всі рівняни.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?