Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
 
Червень 2018
 

Невикористані субсидії повернули до бюджету | Газета 7 Днів

Невикористані субсидії повернули до бюджету

13.06.2018 09:04
Переглядів:1398

Отримані в червні платіжки за тепло і гарячу воду викликали невдоволення деяких рівнян, які звернулися зі скаргами до редакції «7 днів».

Люди, зокрема, нарікають на те, що теплопостачальне підприємство начебто «намалювало» їм борги, яких насправді не повинно бути. Оскільки, як виявилося, такі непорозуміння між споживачами, які користуються субсидіями, і тепловиками – непоодинокі, директор Рівнетеплоенерго Степан Коропецький у понеділок зустрівся з головами ОСББ Рівного, щоб пояснити ситуацію, яка склалася внаслідок проведеного після завершення опалювального сезону перерахунку за тепло і гарячу воду відповідно до фактично спожитого тепла.

– Хочу довести до відома споживачів Рівнетеплоенерго,– наголосив Степан Коропецький,– що постановою Кабміну України за № 329 від 27 квітня цього року внесено зміни до деяких законодавчих актів, у тому числі щодо Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг. Тобто уряд встановив чіткий порядок, що унеможливлює нарахування будь-якої заборгованості субсидіантам після відповідного розрахунку за результатами опалювального періоду. Це передбачено постановою уряду за № 534 від 23 серпня 2016 року. Відтак, після закінчення опалювального сезону міське управління праці та соціального захисту населення перераховує кошти субсидій відповідно до фактично спожитої кількості теплової енергії та норми, на яку нараховується субсидія. Цього року після завершення опалювального сезону ми вже повернули в бюджет 23 мільйони гривень субсидії і зробили перерахунки, які відображені у платіжках споживачів.

Якщо сім’я своєчасно і в повному обсязі сплачувала свою частку платежу згідно з субсидією, заборгованості після повернення до бюджету невикористаних субсидій виникнути не повинно.

Населення міста боргує Рівнетеплоенерго за спожите тепло і гарячу воду близько 106 мільйонів гривень.

Постановою передбачено: виділені людям кошти на оплату комунальних платежів не можуть залишатись на рахунках, якщо послугу людям фактично не надано або споживач не користується наданою послугою.Тобто якщо сім’я не користується гарячим водопостачанням, а субсидія на цю послугу надається, то весь розмір наданої субсидії за гаряче водопостачання повертається до бюджету.

У результаті перерахунку надавачами комунальних послуг невикористаних субсидій, який відбувся минулого місяця, платіжки за гаряче водопостачання та опалення із заборгованістю можливі лише у трьох випадках.

·                                 По-перше, заборгованість у червневій платіжці могла з’явитись у тих людей, які за травень не сплатити рахунки за комунальні послуги.

·                                 По-друге, сім’ї, які споживають більше за надані їм соціальні нормативи, повинні доплатити за фактично спожиту послугу.

·                                 По-третє, якщо у субсидіанта до початку опалювального сезону (2017-18) була накопичена заборгованість, яку не погасили протягом зими. Така заборгованість субсидією не покривається і повинна сплачуватися субсидіантом самостійно.

Якщо сім’я своєчасно і в повному обсязі сплачувала свою частку платежу згідно з субсидією або скористалася зекономленою субсидією і не платила нічого, заборгованості після повернення до бюджету невикористаних субсидій бути не повинно.

Основною вимогою для отримувача субсидії є сплата комунальних послуг з урахуванням призначеної допомоги. Тобто в період отримання субсидії заборгованість не може виникати взагалі. Тому очевидно, що це заборгованість, яку домогосподарство накопичило до моменту оформлення субсидії.

ТОВ «Рівнетеплоенерго» йде назустріч своїм споживачам і надає їм можливість оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для автоматичного продовження субсидії на наступний рік (2018-19).

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?