Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
30
31
 
Липень 2018
 

Кінці в каналізацію | Газета 7 Днів

Кінці в каналізацію

05.07.2018 12:53
Переглядів:492

Обрізи тканини, волокна поліетилену  і пластику в стічних водах мало не стали причиною екологічної катастрофи. Ці відходи призвели до забивання механічних грабель на очисних спорудах ПрАТ «Рівнеазот». Та хто викинув ці виробничі відходи до міської каналізації, так і не з'ясували, хоч сталося це два тижні тому. Як то кажуть, кінці у воду, чи в даному разі – в каналізацію. Жодна державна структура, що має серед своїх функцій контроль екологічної ситуації навколишнього середовища, не взялась за пошук винних.

На ПрАТ « Рівнеазот» розповіли, що 15 червня з 7 до 11-ї години відбувалося залпове надходження стічних вод із вмістом механічних забруднень (обрізи тканини, волокна поліетилену, пластику та інше) з двох напірних колекторів Рівнеоблводоканалу. Забилися механічні граблі на очисних спорудах. Забруднення було настільки інтенсивним, що автоматична система очищення грабель не справлялася і відключалась аварійно. Працівники очисних чотири години працювали в аварійному режимі, аби не допустити екологічну аварію. Якщо таке повториться, стічні води можуть перелитися через стінки колектора, затопити навколишню територію і без будь-якої очистки потраплять у Горинь.

Рівнеазот звернувся до Рівнеоблводоканалу та Держпродспоживслужби з проханням виявити джерела забруднення.

Ми попросили прокоментувати цю ситуацію спеціалістів головуправління Держпродспоживслужби у Рівненській області. Але там повідомили, що не мають жодного відношення до цієї ситуації.

– Нам надійшов лист із проханням з’ясувати, звідки у стічних водах взялися шматки тканини й поліетилену, але це не належить до нашої компетенції,– повідомив начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства головного управління Держпродспоживслужби  в області Василь Тонконоженко.– Ми направили цей лист до Рівнеоблводоканалу та екологічної інспекції. Наша служба слідкує за екологічною ситуацією в зонах рекреації, де відпочивають люди, щоб ці водні об’єкти не забруднювалися. А за роботою очисних споруд має слідкувати екологічна інспекція. 

Та виявилось, що й екологічна інспекція до цієї ситуації не має діла.

– Листи про забруднення до нас надійшли 20 червня,– розповіла начальник відділу контролю водних ресурсів атмосферного повітря, старший державний інспектор з охорони природного навколишнього середовища Держекоінспекції області Олена Пісковець.– Та законодавство передбачає, що підставою для перевірки може бути лише звернення фізичної особи про порушення її законних прав. У разі такого звернення ми отримуємо погодження і проводиться перевірка. Лист Рівнеазоту не є підставою для перевірки. Наша інспекція контролює тільки те, що виходить з очисних споруд підприємства і потрапляє до річки. Стічні води, які потрапляють у каналізаційну мережу, належать до компетенції Рівнеоблводоканалу.

Що на це скажеш? Контролюючі контори є, але їхня основна діяльність  – не контроль, а паперотворчість.

 Пряма мова

Головний інженер РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» Віктор Єфімов:

– Стічні води, які надходять двома напірними колекторами до Рівнеазоту, перекачуються головною каналізаційною насосною станцією Рівнеоблводоканалу. Вони оснащені спеціальними решітками. Тому всі стоки на наших каналізаційних насосних станціях та ГКНС проходять очистку від крупних домішок.

Однак через різке збільшення опадів незначна частина домішок разом зі стічними водами таки потрапила на очисні споруди Рівнеазоту. Це цілком можливо і допустимо з огляду на загальну зношеність каналізаційних мереж. 

Того дня наші працівники працювали в штатному режимі. Адже зазвичай під час сильних дощів, коли відбуваються залпові скиди стічних вод, на наших каналізаційно-насосних станціях, окрім механічної очистки стоків, працівники додатково проводять і ручну очистку.

Фахівці нашого підприємства систематично моніторять якість стічних вод. Усі процеси здійснюються строго з технологічними регламентами.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?