Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
30
31
 
Липень 2018
 

Прожитковий мінімум зріс, а мінімальна зарплата – ні | Газета 7 Днів

Прожитковий мінімум зріс, а мінімальна зарплата – ні

19.07.2018 10:13
Переглядів:1368

Це важливо знати всім роботодавцям і працівникам. З першого липня прожитковий мінімум для працездатних осіб зріс до 1841 гривні. А розмір мінімальної заробітної плати не змінився і становить нині:

• у місячному розмірі – 3723 грн;

• у погодинному – 22,41 грн.

Мінімальна заробітна плата – це державна соціальна гарантія, обов’язкова на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників за будь-якою системою оплати праці.

Згідно зі ст. 6 Закону України «Про оплату праці» мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Отже, мінімальні посадові оклади у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму протягом року встановлюються в розмірі не менше ніж 1762 грн. Проте це лише мінімальний показник, і роботодавцям не забороняється переглядати та підвищувати посадові оклади впродовж року за їхнім самостійним рішенням. 

Важливо знати: якщо розмір заробітної плати нижчий за розмір мінімальний, то проводиться доплата до рівня мінімальної зарплати.

Індексації підлягає зарплата працівників у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Лариса ІСАКОВА,

головний спеціаліст відділу з питань праці управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
18 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?