Архів новин

Дорожники перевершили всі сподівання | Газета 7 Днів

Дорожники перевершили всі сподівання

02.08.2018 12:44
Переглядів:1395

Темпи та обсяги поточних ремонтів, які цього року вже виконало міськШЕУ, свідчать, що рівненські дорожники здатні робити більше, ніж самі сподівалися. Зокрема, вони здійснили благоустрій понад 70 дворових територій і майже 60 вулиць Рівного. Комунальники готові взятися за додаткові об’єкти, перелік яких запропонували на розгляд міських обранців.

– Сьогодні,– розповідає начальник міськШЕУ Віктор Климук,– маємо близько 85 процентів виконання доведених нам з початку року і забезпечених фінансуванням планів. Ми фактично вже виконали поточний ремонт на всіх об’єктах із затвердженого міським головою Володимиром Хомком переліку. Крім того, додатково подаємо свої пропозиції щодо вулиць, на яких необхідно провести ремонт у цьому році. Сподіваємося на розуміння з боку депутатського корпусу. Якщо міські обранці виділять нам у серпні необхідні кошти, ми продовжимо поточні ремонти як вулиць, так і дворів нашого міста.

– За які відремонтовані вулиці у вас самого душа радіє?

– У цьому році ми, як балансоутримувач міських доріг, подавали пропозицію щодо проведення середнього ремонту на низці вулиць Рівного. І гідно справилися з узятими на себе зобов’язаннями. Так, відремонтували дорожнє покриття на перехресті вулиць Млинівської – Макарова, ділянки на вулиці Олени Теліги (це майже 300 метрів дороги, яку ми зробили за один день, хоча довелося працювати до пізньої ночі). До надбань можна віднести й ремонт ділянки дороги на вулиці Чорновола. Всі ці роботи проведені на магістралях загального користування, тобто для значної кількості мешканців міста. Такі ж ремонти до кінця року заплановано провести на вулицях Костромській, Соборній і Вербовій. Звичайно, якщо буде підтримка депутатського корпусу і нас підтримають фінансово.

– Щороку міськШЕУ перепадають крихти, а великі об’єкти виконують, як правило, іногородні підприємства. Що заважає виконувати ці роботи рівненському комунальному підприємству?

– Бачите, ми за великі об’єкти капітального ремонту братися ще не наважувалися. Але виконані нами, наприклад, ремонти ділянок доріг на Макарова і Олени Теліги показали, що для нас посильні й серйозні обсяги. Маємо для цього необхідне обладнання (асфальтоукладач, котки, самоскиди), свій асфальтний завод (хоча він вже не здатний забезпечити всі наші потреби, проте працює достатньо ефективно). Словом, ми готові і будемо боротися за серйозні обсяги.

– Чим будете займатися, коли за тиждень-другий справитеся зі своїми завданнями?

– Стараємося проглянути ситуацію наперед. Так, ми виграли тендер на будівництво доріжок на кладовищі «Нове». Простою в роботі не буде. Більше того, є доручення міського голови Володимира Хомка щодо облаштування доріг у приватному секторі забудови з того асфальтобетону, який отриманий у результаті фрезування вулиць Макарова і Шухевича. Такі роботи (їх можна виконувати навіть тоді, коли немає належної погоди) проводимо в районі Тинного. Крім того, маємо два виграні тендери – це ремонт на вулицях Костромській і Відінській. Завдяки цим об’єктам до 16 серпня ми роботою забезпечені сповна.

– Практично всі комунальні підприємства потерпають через брак кадрів. У вас також є ця проблема?

– Наші працівники теж їдуть на заробітки за кордон. Але далеко не всі. Більшість зважують ситуацію тверезо. Адже, вирушаючи на заробітки, людина стикається із серйозними ризиками: чи заплатять, чи здоровою повернеться і т.д. Натомість у міськШЕУ – стабільна зарплата, а ще є шанс отримати службову квартиру. Дякуючи міській владі, ми час від часу отримуємо для своїх працівників службове житло. Хоча й нечасто, але допомагаємо людям з ремонтом.

Крім того, щоденно довозимо людей на роботу автобусом, який їздить по них у Гощанський район, а ввечері відвозить додому. Люди про це знають, бачать турботу з боку міської влади і керівництва підприємства, тому тримаються за роботу. Відтак, у нас стабільний колектив. Підібрався хороший склад служби головного механіка – коткістів, водіїв, асфальтоукладників, грейдеристів, які навчилися добре працювати та можуть виконувати роботу у великих обсягах і хорошої якості.

Пряма мова

Заступник міського голови Рівного Олексій ХМИЛЕЦЬКИЙ:

У Рівному один дорожник працює за десятьох

– Коли мова заходить про дорожників, то перше, що спадає на думку,– це люди, які переживають за країну. Вони розбудовують Україну, а не більш розвинуті держави. Чого душею кривити, сьогодні важко всім: і заробітчанам, і тим, хто працює вдома. Але є патріоти, які залишаються тут і працюють, щоб розвивати рідне місто, свій край. Отакий мікроклімат панує в міськШЕУ.

Звісно, що таким підприємствам хочеться допомагати, і міська влада це робить у силу своїх можливостей. Насамперед підтримує технікою. Наприклад, закупили МАЗи для прибирання вулиць, котки, асфальтоукладчик і машину для його перевезення. Плануємо придбати солерозкидачі.

Крім того, якщо раніше міськШЕУ на придбання інертних матеріалів витрачало свої обігові кошти, то вже третій рік на ці потреби виділяються гроші з бюджету.

Було б добре, аби міські депутати виділяли на комунальну галузь гроші не за залишковим принципом, а за пріоритетним, як це роблять в інших обласних центрах. Хоча якщо взяти ситуацію по всій Україні, то сьогодні, наприклад, на підготовку до зими виділяється тільки 3 відсотки. Така ситуація не дає можливості комунальникам підготуватися добротно, бо на ці потреби треба виділяти щонайменше 30 відсотків, враховуючи стан інженерних мереж і доріг, які в нас є.

Попри те що в порівнянні з іншими обласними центрами потенціал рівненських комунальників не можна назвати високим, вони успішно справляються з покладеними на них завданнями. Наприклад, на прибирання Вінниці (з населенням 370 тисяч) використовується 10 «Джонсонів», а в Рівному (249 тисяч мешканців) – один такий спецавтомобіль. Виходить, що в Рівному один працює за десятьох. Разом з тим, санітарний стан Рівного не гірший, ніж в інших містах.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?