Архів новин

Медицина Рівного буде першою, щодо якої застосують правило «Гроші йдуть за пацієнтом» | Газета 7 Днів

Медицина Рівного буде першою, щодо якої застосують правило «Гроші йдуть за пацієнтом»

03.08.2018 14:18
Переглядів:572

На сайті Національної служби здоров’я сьогодні зранку з’явилась інформація про те, що заявки всіх трьох  закладів Рівного, які надають первинну медичну допомогу, прийняті до розгляду. Що це значить? 

Про це журналістові «7 днів» розповів начальник міського управління охорони здоров’я Віктор ІСЬКІВ:

– Це говорить про те, що заявки наших медичних закладів розглянуті, завершена їхня перевірка і недоліків не виявлено. Це хороша новина, бо через помилки документи багатьох медзакладів повертають на доопрацювання, навіть по кілька разів. До речі, наші центри первинної медико-санітарної допомоги пройшли цю процедуру з другої спроби. А сьогодні, 3 серпня – останній день прийому заявок. Якщо б нам знову їх завернули, ми не потрапили б до переліку тих медзаклаців первинної медицини, які з першого жовтня будуть фінансуватися за новим принципом.

Тепер очікуємо повідомлення про дату укладання угод з Національною службою здоров’я, що необхідно для втілення в життя принципу «Гроші йдуть за пацієнтом». Тобто якщо буде все добре, то вже наступного тижня такі угоди будуть підписані.

На сьогоднішній ранок медичні декларації з сімейними лікарями і дільничними педіатрами підписали 103 тисячі 728 мешканців Рівного. Разом з тим, це лише близько 43 відсотків населення міста, тож рівнянам необхідно якось активніше визначатись із сімейними лікарями. Адже на медичне обслуговування однієї людини на рік виділяється 240 гривень, а за наявності підписаної медичної декларації ця сума щонайменше подвоїться. Скажімо, за віковим цензом, як ми підраховували, в середньому буде передбачено по 500 гривень на кожного пацієнта. Тобто від кількості підписаних медичних декларацій залежить фінансування галузі охорони здоров’я Рівного, яке може збільшитися на кілька мільйонів. А це передусім позитивно позначиться на якості медичного обслуговування рівнян.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 8 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?