Архів новин

Головних лікарів міста Рівного депутати призначати не будуть | Газета 7 Днів

Головних лікарів міста Рівного депутати призначати не будуть

16.08.2018 14:41
Переглядів:1052

У сесійній залі Рівнеради розгорівся спір про те, як місто має контролювати свої лікувальні заклади, діяльність яких на цій сесії припинено і присвоєно їм новий статус – комунальних некомерційних підприємств. Таким чином у реорганізації медицини Рівного зроблено ще один крок.

 Депутати сперечались в основному про дві речі: чи потрібно затверджувати на сесіях Рівнеради фінансові плани цих некомерційних підприємств, а також їхніх керівників, тобто головних лікарів.

Обидві пропозиції про додаткові повноваження сесії в галузі медицини оприлюднив член бюджетної комісії Микола Бляшин і викликав тим самим жваві суперечки. Депутат Ігор Ковалець зауважив, що фінансові документи мають великий обсяг. І це зайва робота для міських обранців. Для цього в підприємствах є керівники. Його підтримав голова постійної комісії з охорони здоров’я Юрій Осіпчук. Висловили свої думки з цього приводу також депутати Олег Карпяк та Сергій Васильчук. Врешті-решт депутати вирішили взяти на себе контроль фінансів міських некомерційних підприємств у галузі медицини.

Щодо лікарів вирішили так – віддати рішення про очільників лікарень фахівцям, адже відповідно до закону їх призначає не управління охорони здоров’я, а конкурсна комісія, до складу якої входять пропорційно представники управління, громадської ради при управлінні та трудового колективу самого підприємства. Управління укладає контракт із головним лікарем відповідно до рішення конкурсної комісії.

Сергій Васильчук зауважив із цього приводу, що головні лікарі – це люди, які розбираються в медицині, а не політичні фігури, які мусять балансувати між симпатіями і антипатіями в сесійній залі. На цьому й порішили.

Була ще одна пропозиція на сесії Рівнеради  – відібрати на себе частину повноважень некомерційних медичних підприємств. Той же Микола Бляшин запропонував приймати рішення по оренді приміщень у медзакладах колегіально в сесійній залі Рівнеради, а не віддавати його на відкуп персонально головному лікареві. Проте йому заперечила начальник міського управління комунальною власністю Наталія Поліщук. «Здавання вільної площі медичних  закладів в оренду вже з 2010 року не є прерогативою головних лікарів,– сказала вона.– Цей процес контролює управління комунальною власністю».

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?