Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Вересень 2018
 

Коли і навіщо потрібно ставити цирконієві коронки | Газета 7 Днів

Коли і навіщо потрібно ставити цирконієві коронки

11.09.2018 10:31
Переглядів:2753

Цирконієві зуби в просторіччі, або правильно - цирконієві коронки, набули останнім часом великої популярності. Стоматологи все частіше рекомендують установку коронок саме з такого матеріалу, і не дарма. Ось у цій клініці http://www.kds.ua/services/koronki/tsirkonievye-koronki/ чітко і детально пояснять, у яких випадках потрібно застосовувати саме діоксид цирконію як матеріал для протезування зубів.

 Особливості коронок із цирконію

      Перший і дуже вагомий плюс у тому, що матеріал дуже міцний. Набагато міцніший від інших матеріалів, застосовуваних у стоматології. Наприклад, металокераміка поступається йому в два-чотири рази.

      Точність конструкції коронок, обумовлена ​​міцністю, тому стінки можна робити тоншими. А лазерний метод виготовлення і проектування у програмах CAD / CAM дозволяє дуже ретельно дотримуватися розміру й обрису зубів.

      Звідси випливає третій плюс, який відчуває пацієнт - сточувати зуб можна набагато менше, не зачіпати і не видаляти коріння. Крім того, збільшується термін служби коронки.

      Практично повна сумісність, не буває алергічних реакцій, оскільки цирконій гіпоалергенний. Для курців матиме значення, що не виникає явищ гальванізму.

      Низька теплопровідність діоксиду цирконію знижує реакцію зубів під коронками на холодне і гаряче.

      Це кращі коронки для імплантів, адже скрізь використовується один матеріал і ясна адаптуються без проблем.

Види коронок і способи їхнього застосування

Видів коронок з діоксиду цирконію всього два. Перший - це коли на цирконієвий каркас наноситься шар порцеляни. Коронки мають міцну основу і презентабельний зовнішній вигляд. Такого типу коронки застосовуються для передніх зубів, а коштують вони дорожче.

Другий вид - це просто монолітні коронки з металу, коштують вони трохи дешевше, але ставити їх потрібно тільки на ті зуби, які не видно при усмішці або розмові.

Виправданість ціни і тривалість служби

Коронки з цирконію дорогi і виникає виправданість такого способу протезування. Але при цьому потрібно враховувати термін служби коронок і міцність матеріалу, кажуть у http://www.kds.ua/ . За належного догляду (навіть за дуже міцними зубами потрібен догляд, але про це чомусь забувають) такі вироби служать 15-17 років гарантовано. А якщо не колоти зубами горіхи, не гризти сухарі, то й довше. Про сухарі і всю тверду їжу не варто забувати. На жаль, навіть такий твердий і міцний матеріал, як діоксид цирконію, зношується, можуть з'явиться відколи й потертості. Тож чищення зубів і догляд за порожниною рота не тільки не скасовується, але навпаки - посилюється. Доцільність кожен для себе визначає сам, але практика показує, що добре зробити раз, всерйоз і надовго.

У яких випадках варто робити протезування цирконієм, а в яких ні

 Для протезування цирконієвими коронками найкраще підходять такі випадки:

      карієс зубів з видимим ураженням емалі;

      якщо на зубахбули коронки, але виникла необхідність нових. У цьому разі можна точно підігнати розмір коронок під зуби, а не сточувати все знову, зменшуючи зуб і додаючи болю пацієнтові;

      якщо передні зуби маю негарну форму, дефекти, а є естетична необхідність поліпшити вигляд щелепи;

      якщо є необхідність протезування із застосуванням металів, але у людини алергія.

Це зовсім не означає, що в інших випадках не варто застосовувати коронки з діоксидом цирконію. Цей вид коронок дуже функціональний,  його можна ставити на будь-які зуби.

Але бувають все ж випадки, коли цирконієві коронки ставити протипоказано. Якщо у людини глибокий прикус або виникає мимовільний зубовий скрегіт (особливо вночі), то метал у матеріалі коронок тільки погіршить ситуацію,  можливі пошкодження як коронок, так і ротової порожнини.

 Слабкий імунітет людини, запалення в ротовій порожнині не дозволяють застосовувати цирконій. Перешкодою також може служити розмір зубів, дуже малі не підходять для протезування.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 4 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?