Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Вересень 2018
 

«Теплих кредитів» для ОСББ більше не буде | Газета 7 Днів

«Теплих кредитів» для ОСББ більше не буде

20.09.2018 12:22
Переглядів:1125

Натомість з наступного, 2019 року уряд має намір на повну запустити діяльність Фонду енергоефективності.

Про суть і мету нововведення, які покликані допомогти провести повну термомодернізацію будинків, з перших уст мали можливість почути представники ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне», які днями відвідали форум, організований Мінрегіонбудом спільно з Energy Efficiency Projects. На цьому представницькому заході були презентовані перший енергетичний сертифікат (його отримало київське ОСББ «Мотор») і нові умови термомодернізації будинків.

Про що, власне, мова? 

У липні цього року набув чинності Закон України № 4941 «Про енергетичну ефективність будівель». З початком дії цього закону при новому будівництві, реконструкції або капітальному ремонті сертифікація стане обов’язковою для всіх будівель. Йдеться про будівлі заввишки понад чотири поверхи (клас наслідків СС2 і СС3). Сам же сертифікат стає обов’язковою складовою проектної документації і технічного паспорта на об’єкт.

Натомість сертифікат енергетичної ефективності будівель, які не підлягають обов’язковій сертифікації, складатимуть на підставі рішення власника (співвласника). Що важливо: при купівлі житла на первинному або вторинному ринку покупці завдяки енергетичному сертифікату зможуть одразу порахувати, в яку суму їм обійдуться комунальні послуги.

А тепер по суті. Енергетичний сертифікат – це текстово-графічний документ встановленої форми, в якому визначено клас енергетичної ефективності будівлі та/або її відокремлених частин, рекомендації щодо його підвищення, а також інші відомості щодо будівлі та/або її відокремлених частин, енергетичну ефективність яких сертифіковано. Строк його дії – не більш як десять років. Після закінчення цього терміну проводитиметься перереєстрація.

Раніше в українському законодавстві було таке поняття, як «енергетичний паспорт». Однак вимоги до його надання при проведенні експертизи чітко прописані не були. 

У новому ж законі є однозначна вимога: аналог такого паспорта – сертифікат – в обов’язковому порядку має бути наданий експертною організацією у разі здійснення експертизи про­ектної документації.

Спочатку передбачалося, що сертифікувати доведеться кожну квартиру окремо. Але в процесі розробки законопроекту його автори дійшли висновку, що це робити недоцільно. Адже показники тепловтрат у квартирах навіть одного й того ж під’їзду можуть істотно відрізнятися. Наприклад, у приміщеннях на першому та останньому поверхах, а також у торцевих квартирах вони вищі, ніж у решти. Тому в нових нормах передбачається сертифікація всього будинку або, щонайменше, його блок-секції.

Однією з головних характеристик сертифіката стане клас енергоефективності. Загалом їх буде сім: від максимально теплого будинку класу А до найхолоднішого класу G (див. схему.)

Тобто, якщо будинок належить до класу рівня енерго­ефективності А, це означає, що споживання енергії у квартирі становитиме до 10 кВт/год на квадратний метр на рік. А якщо будинок належить до класу рівня G, то споживання енергії – понад 90 кВт/год.

Сертифікація вже існуючих будівель покладається на об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Хоча, на відміну від новобудов, робити це не обов’язково. Оцінка енергоефективності знадобиться ОСББ лише в тому разі, якщо воно проводитиме термомодернізацію із залученням коштів з держбюджету.

Основне завдання енергоефективності полягає в тому, що заходи термомодернізації в будинках мають бути проведені комплексно. Не можна, для прикладу, утепляти фасад будинку, не відремонтувавши в ньому дірявий дах.

ОСББ, яке має наміри провести заходи термомодернізації мусить пройти такі етапи:

• проведення енергоаудиту;

• встановлення енерго­ефективного обладнання;

• заміна освітлення;

• встановлення лічильника обліку тепла;

• встановлення регулюючого обладнання: тепловий пункт, балансувальні клапани, радіаторні терморегулятори;

• утеплення;

• модернізація вікон, заміна вхідних дверей у під’їздах;

• модернізація вентиляції.

Сертифікат енергетичної ефективності будівлі виготовляється після проведення енергоаудиту та виконання необхідних розрахунків.

У сертифікаті енергетичної ефективності будівлі зазначаються:

1) адреса (місцезнаходження) будівлі та/або її відокремленої частини;

2) клас енергетичної ефективності будівлі та/або її відокремленої частини, визначений виконавцем робіт (надавачем послуг) у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель відповідно до методики, зазначеної в частині першій статті 5 цього закону;

3) відомості про тип, функціональне призначення і конструкцію будівлі та/або її відокремленої частини, кількість поверхів, об’єм та загальну площу;

4) мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівлі та/або її відокремленої частини, що стосуються будівель такого класу;

5) фактичні показники енергетичної ефективності будівлі;

6) рекомендації щодо підвищення економічно доцільного рівня енергетичної ефективності будівлі та/або її відокремленої частини, які враховують місцеві кліматичні умови, є технічно та економічно обґрунтованими і в яких зазначаються дії, які необхідно здійснити для реалізації таких рекомендацій на практиці;

7) серія і номер кваліфікаційного атестата виконавця робіт (надавача послуг), який склав сертифікат енергетичної ефективності будівлі;

8) інформація щодо викидів двоокису вуглецю;

9) інформація щодо місця отримання більш детальної інформації про відомості, зазначені у сертифікаті, включаючи рекомендації щодо підвищення економічно доцільного рівня енергетичної ефективності будівель та/або їх відокремлених частин.

Для отримання сертифіката ОСББ має обрати сертифікованого аудитора з бази даних на сайті Держенергоефективності в розділі «Перелік сертифікованих фахівців». За результатами такого аудиту будуть запропоновані заходи, які дозволять скоротити споживання енергії і зменшити оплату за комунальні послуги.

Зауважу: позитивним моментом в отриманні енергетичного сертифіката є той факт, що не буде спонтанного утеплення чи заміни вікон і дверей. Фахівці чітко визначать, що саме і в якому порядку потрібно робити у будинку, щоб досягнути максимального ефекту економії енергії.

Фонд енергоефективності має декілька програм. Одна з них вигідна для ОСББ, які мають наміри проводити енергоефективні заходи частинами. Крім того Фонд передбачає оплату енергетичного сертифіката та 40% відшкодування вартості проведених у будинку заходів енергоефективності.

Що не менш важливо:для надання повної і якісної інформації з питань втілення енергоефективних заходів планується відкриття регіональних центрів.

Роман АЛЕКСІЙЧУК,

голова правління 

ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне»

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?