По чотири проекти за рік | Газета 7 Днів
По чотири проекти за рік
І всі вони – Ольги Покальчук, яка головує в чотирьох будинках і втілює в рамках Муніципальної програми сталого розвитку по одному проекту в кожному домі
Хоча й кажуть, що незамінних людей не буває, та, напевне, ніхто не заперечуватиме, що є ті, у кого робота в руках горить. Відтак, усе в них саме собою ладиться і клеїться. А ще побутує думка, що подібне до подібного тягнеться. Так, доля звела, без будь-якого перебільшення, справжніх майстрів своєї справи, які перейнялись однією і тією ж непідйомною для мешканців малосімейки на вулиці Генерала Безручка, 5а проблемою. Йдеться, зокрема, про голову ОСББ «Намисто» Ольгу Покальчук і висококваліфікованого інженера-будівельника Олександра Кучерука.
Власне, про керівника ПМП-фірми «Спецрембуд» і ПП «Модена» Олександра Кучерука ми вже розповідали в минулому випуску вісника «Будні ОСББ». Не раз газета писала й про Ольгу Покальчук, відому багатьом як одна з найдосвідченіших у Рівному голів ОСББ. Нині вона, крім очолених ще 2006 року ОСББ «Терен» і ОСББ «Терен-плюс», також опікується об’єднаннями співвласників «Намисто» і «Малятко».
– У мене зараз чотири будинки, і на кожен стараюся брати «муніципалку»,– розповідає Ольга Покальчук. – Так, цього року в малосімейці на Генерала Безручка, 5а та в ОСББ «Малятко» (на вулиці Соломії Крушельницької, 77) ми замінили каналізаційні труби в підвалах. Міняємо каналізацію і в ОСББ «Терен плюс» (на Гайдамацькій, 31), а в ОСББ «Терен» (на Гайдамацькій, 35) проводимо капремонт ліфтів у двох під’їздах.
Знаєте, я завжди кажу людям: поки є муніципальна програма, у рамках якої місто дає на реалізацію проекту 65 відсотків, треба користатися з того. Ніхто не знає, що буде завтра. Програми можуть відмінити, і тоді мешканцям доведеться на ремонт скидатися не по 500, а по 2000 гривень. Різниця очевидна.
Ефективність участі в муніципальній програмі Ольга Покальчук демонструє на прикладі ОСББ «Намисто»:
– Будинок на Генерала Безручка, 5а, зданий в експлуатацію 1977 року, я взяла 2011 року в Олексія Години. Перше, що зробили,– посклили вікна по сходових маршах. Наступного року, після того, як я звернулася до міського голови Рівного Володимира Хомка, нам встановили мембранну покрівлю. Місто виділило на це 200 тисяч гривень, з яких ми, зекономивши на ремонті даху, змогли ще закупити і встановити нові поштові скриньки. 2014 року, взявши участь у Муніципальній програмі сталого розвитку, ми повністю замінили в підвалі труби холодного водопостачання. Торік за допомогою «муніципалки» (на умовах співфінансування: 10% суми – внесок мешканців, 90% – міського бюджету) встановили в малосімейці новий ліфт. Старий, до слова, ще 18 років до того розікрали, на кожному поверсі входи в ліфтову шахту були забиті дошками. Я не знаю, як люди протягом цього часу на 9-й поверх піднімалися.
Цього року в будинку на Генерала Безручка, 5а поміняли в підвалі каналізацію, утеплили труби теплопостачання, а також холодного та гарячого водопостачання. Крім того, зробили відмостку підвалу. А ще поставили нові енергоефективні двері з кодовим замком. Хто захотів, той провів до своїх квартир домофони.
– Тепер залишилося побілити і пофарбувати сходові марші,– продовжує Ольга Кузьмівна,– і вирішити чи не найболючішу проблему – ліквідувати аварійність будинку, яку зумовила тріщина в стіні. На це потрібно півтора мільйона гривень. А оскільки в малосімейці живе малозабезпечене населення (близько 70% – пенсіонери, безробітні, молоді сім’ї з малолітніми дітьми і т.д.), така сума для нас непідйомна. Тому просимо у міської влади, щоб допомогла нам врятувати будинок від руйнування. Ми вже маємо проект.
Проектно-кошторисну документацію на ліквідацію тріщини в стіні розробляла ПМП-фірма «Спецрембуд».
– Це ж підприємство,– веде далі Ольга Покальчук,– нам складало дефектний акт. Причому зробили це безплатно і якісно, до виготовленої документації жодних зауважень не було.
Ми, голови ОСББ, постійно спілкуємося між собою. Якщо чуємо недобрі відгуки про ту чи іншу організацію, то відмовляємося від їхніх послуг. Ось, наприклад, є одна фірма, яка постійно занижує суми в дефектних актах, щоб дати дешевший кошторис, аби виграти тендер. Ми в міському управлінні економіки під час проведення конкурсу відкриваємо пакети з пропозиціями, не знаючи, хто їх надав, і вибираємо, як правило, дешевші. Деякі учасники тендеру свідомо занижують кошторис, а коли, вигравши конкурс, починають робити, то кажуть, що їм не вистачає коштів. І вішають цю проблему на шию голови ОСББ.
«Спецрембуд», як, зрештою, й інші підприємства, що їх очолює Олександр Кучерук, не такі. Вони дорожать своєю репутацією, тому краще втратять на заробітках, але сумлінно і добротно виконають взяті на себе зобов’язання. Ми в цьому переконалися, коли ПП «Модена» міняла каналізацію в підвалі будинку на Генерала Безручка, 5а, де років 30 стояла вода. Фахівці підприємства не лише до причини затоплення докопалися (знайшли зариту в землі діряву трубу), а й замість передбачених проектом закупили і встановили за свій рахунок дорожчі каналізаційні труби.
Тепер мешканці малосімейки мають сухий і теплий підвал. Спокою, щоправда, не дає тріщина в стіні.
Компетентно
Олександр КУЧЕРУК, директор ПМП-фірми «Спецрембуд»:
– У «Намисті» ми зробили відмостку і поміняли каналізаційні труби. В підвалі тепер сухо. Тріщина в стіні будинку на вулиці Генерала Безручка, 5а – наслідок порушень, допущених під час проектування та будівництва багатоповерхівки. На це вказали проведені нами інженерно-геологічні дослідження. Тут обмежилися фундаментом мілкого закладання, а треба було забивати палі. Крім того були виявлені порушення в експлуатації будинку – постійне затоплення підвального приміщення. А якщо вода потрапляє в просадкові грунти, то вони не витримують навантаження і починають просідати заодно з усім будинком.
У результаті маємо в стіні тріщину, яка вверху сягнула вже 15 сантиметрів.
Що тут треба зробити? По-перше, прибрати з підвалу воду. Що ми й зробили. Тепер розробили проект на ліквідацію тріщини і пройшли його експертизу. Єдина проблема полягає в тому, що в малосімейці на Генерала Безручка, 5а живуть небагаті люди. Отож без допомоги міської влади діла тут не буде.
Пряма мова
Тетяна НАЗАРЕВИЧ:
– Ті зміни, що сталися в нашому будинку, не помітив хіба що незрячий. Скільки клопотів завдавав один лише підвал! Там завжди стояла вода і водилися щурі. Один із гризунів навіть добрався до нашої квартири на восьмому поверсі. Після ремонту каналізації ми позбулися і вологи, і щурів. Але маємо ще одну біду, з якою без допомоги міської влади, самі не справимося.
Іванка ЯРМОЛЮК:
– Через тріщину в стіні, яка стає дедалі більшою, ми можемо будь-якої миті залишитися без житла. Куди, якщо станеться лихо, підуть жильці 169 квартир, у тому числі старенькі пенсіонери і молоді сім’ї з малолітніми дітьми? На вулицю, бо більш нема куди йти. Самотужки цю проблему ми не вирішимо. Тому просимо міського голову Рівного Володимира Хомка і депутатів міської ради, щоб допомогли нам ліквідувати аварійну ситуацію.
7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.