Архів новин

Пон
Втр
Срд
Чтв
Птн
Суб
Нед
1
2
 
Вересень 2018
 

По чотири проекти за рік | Газета 7 Днів

По чотири проекти за рік

19.09.2018 15:09
Переглядів:1311

І всі вони – Ольги Покальчук, яка головує в чотирьох будинках і втілює в рамках Муніципальної програми сталого розвитку по одному проекту в кожному домі

Хоча й кажуть, що незамінних людей не буває, та, напевне, ніхто не заперечуватиме, що є ті, у кого робота в руках горить. Відтак, усе в них саме собою ладиться і клеїться. А ще побутує думка, що подібне до подібного тягнеться. Так, доля звела, без будь-якого перебільшення, справжніх майстрів своєї справи, які перейнялись однією і тією ж непідйомною для мешканців малосімейки на вулиці Генерала Безручка, 5а проблемою. Йдеться, зокрема, про голову ОСББ «Намисто» Ольгу Покальчук і висококваліфікованого інженера-будівельника Олександра Кучерука.

Власне, про керівника ПМП-фірми «Спецрембуд» і ПП «Модена» Олександра Кучерука ми вже розповідали в минулому випуску вісника «Будні ОСББ». Не раз газета писала й про Ольгу Покальчук, відому багатьом як одна з найдосвідченіших у Рівному голів ОСББ. Нині вона, крім очолених ще  2006 року ОСББ «Терен» і ОСББ «Терен-плюс», також опікується об’єднаннями співвласників «Намисто» і «Малятко».

– У мене зараз чотири будинки, і на кожен стараюся брати «муніципалку»,– розповідає Ольга Покальчук. – Так, цього року в малосімейці на Генерала Безручка, 5а та в ОСББ «Малятко» (на вулиці Соломії Крушельницької, 77) ми замінили каналізаційні труби в підвалах. Міняємо каналізацію і в ОСББ «Терен плюс» (на Гайдамацькій, 31), а в  ОСББ «Терен» (на Гайдамацькій, 35) проводимо капремонт ліфтів у двох під’їздах. 

Знаєте, я завжди кажу людям: поки є муніципальна програма, у рамках якої місто дає на реалізацію проекту 65 відсотків, треба користатися з того. Ніхто не знає, що буде завтра. Програми можуть відмінити, і тоді мешканцям доведеться на ремонт скидатися не по 500, а по 2000 гривень. Різниця очевидна.

Ефективність участі в муніципальній програмі Ольга Покальчук демонструє на прикладі ОСББ «Намисто»:

– Будинок на Генерала Безручка, 5а, зданий в експлуатацію 1977 року, я взяла 2011 року в Олексія Години. Перше, що зробили,– посклили вікна по сходових маршах. Наступного року, після того, як я звернулася до міського голови Рівного Володимира Хомка, нам встановили мембранну покрівлю. Місто виділило на це 200 тисяч гривень, з яких ми, зекономивши на ремонті даху, змогли ще закупити і встановити нові поштові скриньки. 2014 року, взявши участь у Муніципальній програмі сталого розвитку, ми повністю замінили в підвалі труби холодного водопостачання. Торік за допомогою «муніципалки» (на умовах співфінансування: 10% суми – внесок мешканців, 90% – міського бюджету) встановили в малосімейці новий ліфт. Старий, до слова, ще 18 років до того розікрали, на кожному поверсі входи в ліфтову шахту були забиті дошками. Я не знаю, як люди протягом цього часу на 9-й поверх піднімалися. 

Цього року в будинку на Генерала Безручка, 5а поміняли в підвалі каналізацію, утеплили труби теплопо­стачання, а також холодного та гарячого водопостачання. Крім того, зробили відмостку підвалу. А ще поставили нові енергоефективні двері з кодовим замком. Хто захотів, той провів до своїх квартир домофони. 

– Тепер залишилося побілити і пофарбувати сходові марші,– продовжує Ольга Кузьмівна,– і вирішити чи не найболючішу проблему – ліквідувати аварійність будинку, яку зумовила тріщина в стіні. На це потрібно півтора мільйона гривень. А оскільки в малосімейці живе малозабезпечене населення (близько 70% – пенсіонери, безробітні, молоді сім’ї з малолітніми дітьми і т.д.), така сума для нас непідйомна. Тому просимо у міської влади, щоб допомогла нам врятувати будинок від руйнування. Ми вже маємо проект.

Проектно-кошторисну документацію на ліквідацію тріщини в стіні розробляла ПМП-фірма «Спецрембуд». 

– Це ж підприємство,– веде далі Ольга Покальчук,– нам складало дефектний акт. Причому зробили це безплатно і якісно, до виготовленої документації жодних зауважень не було. 

Ми, голови ОСББ, постійно спілкуємося між собою. Якщо чуємо недобрі відгуки про ту чи іншу організацію, то відмовляємося від їхніх послуг. Ось, наприклад, є одна фірма, яка постійно занижує суми в дефектних актах, щоб дати дешевший кошторис, аби виграти тендер. Ми в міському управлінні економіки під час проведення конкурсу відкриваємо пакети з пропозиціями, не знаючи, хто їх надав, і вибираємо, як правило, дешевші. Деякі учасники тендеру свідомо занижують кошторис, а коли, вигравши конкурс, починають робити, то кажуть, що їм не вистачає коштів. І вішають цю проблему на шию голови ОСББ. 

«Спецрембуд», як, зрештою, й інші підприємства, що їх очолює Олександр Кучерук, не такі. Вони дорожать своєю репутацією, тому краще втратять на заробітках, але сумлінно і добротно виконають взяті на себе зобов’язання. Ми в цьому переконалися, коли ПП «Модена» міняла каналізацію в підвалі будинку на Генерала Безручка, 5а, де років 30 стояла вода. Фахівці підприємства не лише до причини затоплення докопалися (знайшли зариту в землі діряву трубу), а й замість передбачених проектом закупили і встановили за свій рахунок дорожчі каналізаційні труби. 

Тепер мешканці малосімейки мають сухий і теплий підвал. Спокою, щоправда, не дає тріщина в стіні.

Компетентно

Олександр КУЧЕРУК, директор ПМП-фірми «Спецрембуд»: 

– У «Намисті» ми зробили відмостку і поміняли каналізаційні труби. В підвалі тепер сухо. Тріщина в стіні будинку на вулиці Генерала Безручка, 5а – наслідок порушень, допущених під час проектування та будівництва багатоповерхівки. На це вказали проведені нами інженерно-геологічні дослідження. Тут обмежи­лися фундаментом мілкого закладання, а треба було забивати палі. Крім того були виявлені порушення в експлуатації будинку – постійне затоплення підвального приміщення. А якщо вода потрапляє в просадкові грунти, то вони не витримують навантаження і починають просідати заодно з усім будинком. 

У результаті маємо в стіні тріщину, яка вверху сягнула вже 15 сантиметрів. 

Що тут треба зробити? По-перше, прибрати з підвалу воду. Що ми й зробили. Тепер розробили проект на ліквідацію тріщини і пройшли його експертизу. Єдина проблема полягає в тому, що в малосімейці на Генерала Безручка, 5а живуть небагаті люди. Отож без допомоги міської влади діла тут не буде.

Пряма мова

Тетяна НАЗАРЕВИЧ:

– Ті зміни, що сталися в нашому будинку, не помітив хіба що незрячий. Скільки клопотів завдавав один лише підвал! Там завжди стояла вода і водилися щурі. Один із гризунів навіть добрався до нашої квартири на восьмому поверсі. Після ремонту каналізації ми позбулися і вологи, і щурів. Але маємо ще одну біду, з якою без допомоги міської влади, самі не справимося.

Іванка ЯРМОЛЮК:

– Через тріщину в стіні, яка стає дедалі більшою, ми можемо будь-якої миті залишитися без житла. Куди, якщо станеться лихо, підуть жильці 169 квартир, у тому числі старенькі пенсіонери і молоді сім’ї з малолітніми дітьми? На вулицю, бо більш нема куди йти. Самотужки цю проблему ми не вирішимо. Тому просимо міського голову Рівного Володимира Хомка і депутатів міської ради, щоб допомогли нам ліквідувати аварійну ситуацію.

 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?