Архів новин

Школярі міряються інтелектом | Газета 7 Днів

Школярі міряються інтелектом

01.10.2018 14:54
Переглядів:801

Минулої п’ятниці у Рівному стартувала Шкільна ліга з гри «Що?Де?Коли?».

Першого дня змагалися команди учнів 9–11 класів. У дев’ятій школі грали тринадцять команд та ще шість паралельно в дев’ятнадцятій школі. Вже наступного дня на базі 23-ї школи інтелектом мірялися п’ятнадцять команд учнів 7-8 класів. Загалом протягом двох днів позмагалися команди з п’ятнадцяти міських загальноосвітніх закладів.

– Брати участь у грі «Шо? Де? Коли?» пропонували всім школам, але зголосилися не всі,– розповідає голова обласного осередку Ліги українських клубів інтелектуальних ігор, депутат Рівнеради від фракції «Батьківщина» Володимир Попик.– Та є навчальні заклади, які дали нам по дві-три команди. Це п’ятнадцята школа, гімназія «Престиж», Рівненська українська та Рівненська гуманітарна гімназії та інші. Ми хочемо таким чином популяризувати інтелектуальний розвиток учнів, спонукати їх до саморозвитку.

 Змагання традиційно влаштовані за правилами «Що? Де? Коли?»: учасникам ставлять питання та дають хвилину на формулювання відповіді. Гра триває в три тури, у кожному з яких 12 запитань. Питання для дітей спеціально спростили, аби вони були нескладними і цікавими юним ерудитам. Підказки закладені в самому запитанні. Гравці, навіть не знаючи правильної відповіді, могли її здогадатися.

Ось деякі запитання, над якими мізкували старшокласники:

1. Римський імператор Август побудував святилище на місці вказаному Богом, за допомогою неї. Назвіть відомого літературного героя, особливістю зовнішності якого була вона. (Гарі Потер. На його чолі був шрам від блискавки). 2. У казці перетинаються казковий та сучасний світ, Білосніжка намагається навчатися користуватися смартфоном і жаліється, що в неї уже були проблеми з цим. Назвіть це. (Яблуко)

Організаторами Шкільної ліги виступає міське управління у справах сім’ї, молоді та спорту й обласний осередок Ліги українських клубів інтелектуальних ігор. Проведенню змагань сприяє й міське управління освіти.

За словами Володимира Попика, ігри відбуватимуться у жовтні, листопаді, а в грудні буде великий фінал, за результатами якого дві кращі команди (по одній з вікових груп), безкоштовно поїдуть на чемпіонат України.

Після першого туру явними лідерами Шкільної ліги «Що? Де? Коли?» стали команди:

Старша шкільна ліга (9–11-й класи):

ВУ НВК № 19 перемогла команда «ІКС Є ЕР» (ЗОШ № 23), друге місце виборола «Не 8 школа» (ЗОШ № 8), третє – «U-15» (ЗОШ № 27).

У ЗОШ № 9 кращими були команди Рівненської гуманітарної гімназії «Круглий стіл» і «Scheben», а також «Т.О.В» (Рівненська українська гімназія).

Молодша шкільна ліга (7-8-й класи):

Переможцем стала команда «Сапсан» (Рівненська українська гімназія), друге місце посів «Манхеттен» (Рівненська гуманітарна гімназія), третє місце – «Чібісада Коку» (ЗОШ № 28).

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?