Архів новин

Коропецький залишається | Газета 7 Днів

Коропецький залишається

01.11.2018 10:03
Переглядів:744

Такою була одна з умов, яку міський голова Володимир Хомко висловив новому власникові Рівнетеплоенерго.

Інформація про несподіване звільнення Степана Коропецького з посади директора ТОВ «Рівнетеплоенерго» була в місцевих мас-медіа найгучнішою сенсацією минулого тижня. Зрештою, тоді ж загалу стало відомо про зміну власника теплопостачального підприємства у Рівному. Щоб розвіяти всі чутки довкола Рівнетеплоенерго, а головне – щодо перспектив, пов’язаних із нинішнім опалювальним сезоном, вчора міський голова Володимир Хомко скликав прес-конференцію.

Під час зустрічі з журналістами, в якій також взяли участь заступник міського голови Олексій Хмилецький, новий інвестор ТОВ «Рівнетеплоенерго» Іван Надєїн, нинішній директор Рівнетеплоенерго Олександр Корчинський і його заступник Степан Коропецький, мер насамперед дав відповідь на питання, якими сьогодні, без сумніву, найбільше переймаються рівняни. «Мешканців міста цікавить, щоб в їхніх оселях було тепло, і щоб вони платили за це помірні кошти, – зауважив Володимир Хомко. – Новий інвестор взяв на себе відповідні зобов’язання і від імені громади я особисто чітко слідкуватиму за їх виконанням». Тобто, зі слів міського голови, перед новим інвестором стоїть завдання забезпечити мешканців Рівного якісними житлово-комунальними послугами і стабілізувати тарифи.

– Я знав про ці події, – повідомив Володимир Хомко, розповідаючи про ситуацію зі зміною власника Рівнетеплоенерго. – Але оскільки це конфіденційна інформація, то я її не розголошував. Було багато претендентів, але обрана саме ця фірма (Укртепло, – ред.). Нас це влаштовує. Одразу скажу, що угоду підписали в день мого від’їзду в Естонію, а зареєстрували, коли я вже був у відрядженні. Отже, перша умова до нової компанії – щоб у нас не було проблем із теплом, друга – щоб не було проблем зі Степаном Коропецьким (він девять років очолював Рівнетеплоенерго. За цей час у нас до нього не було ніяких претензій). Про те, що Степан Коропецький – хороший фахівець, на переконання міського голови, свідчить той факт, що очолюване ним теплопостачальне підприємство було одним із небагатьох подібних в Україні – самодостатнім. Тож такими спеціалістами, як Степан Коропецький, не можна розкидатися.

Поставлена перед інвестором третя умова стосується переведення котелень теплопостачального підприємства на альтернативні джерела тепла.

– Газ нас не зовсім влаштовує, – наголосив міський голова Рівного. – Ви бачите, що робиться зараз із цінами на енергоносії. Вони й далі будуть рости. І, очевидно, сподіватися на те, що буде рости ціна на газ, але не змінюватиметься тариф на опалення, може тільки наївна або зовсім некомпетентна людина. Буде дорожчати газ – буде дорожчати все, що з ним пов’язане. Тому ми досягли домовленості з керівниками. Найбільше, що нас цікавить, – це переведення найпотужніших котелень на альтернативне паливо. Якщо ми відійдемо від газу, ми врятуємо місто. До речі, Рівне вже зменшило споживання газу – за останні роки в 1,8 раза (таких показників ніхто в Україні не має). Але зараз дуже важливо нормально ввійти в опалювальний сезон.

На перс-конференції стало відомо, що Степан Коропецький залишається працювати в Рівнетеплоенерго, щоправда, на посаді заступника теплопостачального підприємства. Крім того, Іван Надєїн поінформував журналістів про стратегію розвитку підприємства, в яке має намір інвестувати 50 мільйонів євро.

Пряма мова

«Якщо тепла немає, причину шукайте в будинку», – міський голова Володимир Хомко

Опалювальний сезон у Рівному, як завжди, почався зі скарг і нарікань мешканців на холодні батареї у домівках, мовляв, з котелень замість гарячої води під тиском іде повітря. Через це й квартири не нагріваються. Але, незважаючи на відсутність тепла у батареях, будинкові лічильники тепла працюють, а, отже, людям доведеться платити за повітря в батареях. Відтак голови ОСББ міста бралися мітингувати під міською радою, якщо ситуація не зміниться.

Натомість міський голова Рівного Володимир Хомко в своєму щотижневому відеоблозі розповів, що насправді не все так погано і запевнив, що причин для паніки у рівнян немає.

– Цього року теплопостачання ми запустили вдвічі швидше, ніж у минулі роки. Станом на 29 жовтня тепло є всюди, за винятком двох будинків у місті. Знаю, що голови ОСББ обурювалися тим, що в деяких будинках немає тепла нібито через те, що котельні створюють низький тиск. Насправді всі котельні міста створюють однаковий тиск для всіх будинків. Тож якщо в квартирі холодні батареї, причину потрібно шукати в самому будинку. Коли самостійно не вдається вирішити проблему, ми готові допомогти будь-яким способом: надати консультацію, відрегулювати систему подачі тепла тощо. Отож , якщо є якісь проблеми з теплом, прошу звертатися до мене. Зважаючи на фору, яку нам подарувала природа, впевнений, що до настання холодів ми владнаємо всі проблеми з теплопостачанням і в усіх домівках буде тепло.

Щодо ситуації з будинком на вулиці Замковій. Люди мають претензії до своєї управлінської компанії. Одразу скажу, що питання відносин між людьми та управлінською компанією регулюється виключно угодою між ними. Це означає, що ні мер, ні голова облдержадміністрації на ці стосунки не має ніякого впливу. Якщо компанія не надає послуг, передбачених угодою, людям потрібно звертатися до суду, якщо не влаштовує ця компанія – обирати іншу.

Підсумовуючи, додам, що місто й надалі буде сприяти об’єднанням співвласників у питаннях модернізації житлового фонду. Будь-який ремонт, а особливо капітальний, – це велике фінансове навантаження. Рано чи пізно, але він буде виконуватися лише за кошт власників, тобто мешканців. Зараз же зараз місто надає суттєву допомогу – до 70 відсотків вартості. До слова, для будівель, які мають зовсім поганий стан, визнані аварійними, ми плануємо збільшити частку внеску міста до 90 відсотків. Думаю, це рішення буде прийняте на черговій бюджетній сесії на початку наступного року.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Коментарі

нп

. https://www.youtube.com/watch?v=V5PsQUbQnbQ Роками нема опалення-рахунки приходять справно.Пошир

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
9 + 8 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?