Архів новин

У Рівному почастішали випадки кору | Газета 7 Днів

У Рівному почастішали випадки кору

01.11.2018 10:08
Переглядів:425

14 хворих на кір, зокрема вісьмох дітей, госпіталізували минулого тижня в Рівному. Тижнем раніше таких пацієнтів було лише двоє. Про це розповів начальник управління охорони здоров’я Рівненського міськвиконкому Віктор Іськів.

За його словами, звернень було більше, однак деякі хворі відмовилися від госпіталізації.

Зростання захворюваності на кір Віктор Іськів пояснює циклічністю вірусу та недостатнім рівнем вакцинації.

– У попередні роки було чимало відмов від вакцинування дітей, крім того були періоди, коли в поліклініках не було необхідних медпрепаратів, тому діти пропускали планові щеплення, – пояснив Віктор Іськів. – Однак упродовж двох останніх років проблем із вакцинами немає. Вони є в усіх центрах медико-соціальної допомоги. Підкреслю, що від вакцини проти кору виробництва Бельгії за два роки, доки ми нею користуємося, ускладнень чи серйозних побічних реакцій зареєстровано не було.

Аби зупинити поширення вірусу, необхідно, щоб існував колективний імунітет. Це можливо, якщо щеплено 95 відсотків населення. На жаль, в Україні ситуація не така. Торік від кору було щеплено лише 60 відсотків мешканців. Та останнім часом люди, налякані зростанням захворюваності на кір, почали робити щеплення. Тож ситуація дещо покращилася, але до необхідного рівня ще далеко.

Щеплюватися від кору мають не лише діти, а й дорослі. Їм потрібно проводити ревакцинацію раз на 10 років. Однак нині вакцини для них немає не лише в Рівному, а й в інших містах України.

– Згідно з роз’ясненням Міністерства охорони здоров’я, в разі критичної ситуації дорослих можна щеплювати тією ж вакциною, що нині використовують для дітей. Йдеться про осіб, які входять до так званих «груп ризику», наприклад, медиків тощо. Однак поки що така робота не проводиться, – наголосив начальник міського управління охорони здоров’я.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 1 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?