Архів новин

Аліментників змусили платити | Газета 7 Днів

Аліментників змусили платити

12.11.2018 16:48
Переглядів:316

 

Аліментників змусили платити

Є приклади, коли після набрання чинності законів #ЧужихДітейНеБуває мешканці Рівного сплачували більше ста тисяч гривень боргів з аліментів одноразово.

 

– 108 тисяч гривень боргу з аліментів сплатив рівнянин на утримання двох своїх малолітніх синів. Чоловік не платив аліменти з 2005 року, – розповіла начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук. – Інший рівнянин сплатив 120 тисяч гривень боргу з аліментів на утримання власної дитини.

Щодо боржників були винесені постанови про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, у праві керування транспортними засобами, у праві полювання та користування зброєю, а також накладені арешти на все майно.

Загалом же з початку року в області виконавці стягнули 69,2 млн грн аліментів на користь 17 тисяч дітей. Майже половину коштів, вдалося стягнути завдяки змінам у законодавстві, які посилили відповідальність за несплату аліментів.

Більше інструментів впливу на недобросовісних батьків дав другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває (вступив у силу 29 серпня 2018 року).

Зокрема, це накладення штрафів на суму боргу з виплати аліментів. Станом на 9 листопада майже 600 боржників, які не платили допомогу своїм дітям упродовж одного-двох років, мають сплатити штраф у розмірі 20% боргу. Ті, хто не платив від 2 до 3 років, мають додатково сплатити 30% від свого боргу. Виконавці вже склали 337 таких постанов. Є й такі, що не платили аліментів більш як три роки, тож їм доведеться сплатити штраф у сумі 50% від утвореного боргу. Таких громадян в області 738.

24 боржники вже сплатили призначені їм штрафи на суму 187 166 гривень. Ці кошти отримали діти.

– Якщо боржник не хоче платити чи відпрацьовувати свій борг, до нього можуть застосувати адміністративний арешт. А у разі злісного ухилення від виконання суспільно-корисних робіт, настає кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років, – нагадала Оксана Сальчук.

 

Марія МАТВІЙЧУК

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 6 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?