Архів новин

Кір атакує | Газета 7 Днів

Кір атакує

29.11.2018 09:36
Переглядів:841

Захистити від недуги можуть лише профілактичні щеплення

Майже півтори тисячі хворих на кір зареєстрували в Рівненській області впродовж 2018 року. За останні місяці ця цифра суттєво збільшилася. Лікарі б’ють на сполох: ситуація має всі ознаки епідемії.

Ситуація з кором в області неблагополучна, як в цілому і в Україні. Цього року маємо найвищий рівень захворюваності за увесь час незалежності України. Попередній спалах кору в області був у 2013 році. Тоді за рік було 1202 захворілих, – наголосила головний лікар КЗ «Обласний центр громадського здоров’я» Олена ГАНДЗЮК. – Більшість тих, хто захворів (71%), – діти. Утім, небезпеку ця «дитяча» хвороба становить саме для дорослого населення. Адже дорослі важче переносять кір і частіше мають ускладненя.

Основною причиною такого загрозливого зростання захворюваності медики вважають недоліки в імунопрофілактиці: нині рівень вакцинації дітей недостатній. За словами головного педіатра Рівного Юрія ДЕНИСЕНКА, досі є чимало батьків, які свідомо відмовляються вакцинувати своїх дітей, навіть незважаючи на спалах кору в Україні.

– Проблемою є й те, що керівники закладів освіти не виконують норми закону, які забороняють нещепленим або не повністю щепленим дітям перебувати в дитячих колективах, – наголосив фахівець.

Ускладнює ситуацію й той факт, що чимало довідок про профілактичні щеплення насправді є фіктивними.

В усіх країнах, де здійснюються щеплення КПК-вакциною (від кору, паротиту, краснухи, – прим. ред.),серед щеплених хворих немає. У нас в країні і в області зокрема – ситуація інша. Згідно зі статистикою, 40 відсотків тих, хто захворів, були щеплені. Але наведу приклад: цього року був спалах кору в Квасилівському НВК «Школа-ліцей», захворіло 85 учнів. З них 41 школяр документально був щеплений. Провели розслідування, опитали батьків. 28 із них зізналися, що щеплення проти кору своїм дітям ніколи не робили, – розповів лікар-епідеміолог КЗ «Обласний центр громадського здоров’я» Віктор МОРОЗ.

Нині всі дитячі медичні заклади мають достатньо якісної вакцини від кору європейського виробника. Тож батьки можуть вакцинувати своїх дітей і таким чином захистити себе і їх від небезпечної хвороби. Негативно вплинути на якість препарату може лише порушення температурних умов зберігання. Перевірити якість вакцини батьки можуть, роздивившись термоіндикатор, який є на кожному флаконі засобу. Якщо він не потемнів, вакцина якісна і придатна для використання. У Рівному цією вакциною щепили цьогоріч уже майже 10 тисяч дітей. Ускладнень не було, – наголосив Юрій Денисенко.

Дорослим треба вакцинуватися проти кору, якщо вони ніколи не робили цього раніше і немає медичних даних про імунізацію. Слід ввести щонайменше одну дозу вакцини КПК, а для найкращого захисту – і другу дозу через місяць. Вакцина КПК є безоплатною для дітей і дорослих із груп ризику: медиків, освітян, студентів, військових, учасників Операції об’єднаних сил. Усі інші дорослі можуть придбати вакцину в аптеці (коштує вона близько 300 гривень) і зробити щеплення в поліклініці.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?