Архів новин

Рівне стає українською Меккою енергоефективності | Газета 7 Днів

Рівне стає українською Меккою енергоефективності

29.11.2018 10:12
Переглядів:433

Учасники міжнародного бізнес-форуму «Велике Рівне. Енергоефективність – 2018» ділилися досвідом і шукали нові можливості енергозбереження

Минулого тижня, 23–24 листопада, у Рівному пройшов Міжнародний бізнес-форум «Велике Рівне. Енергоефективність – 2018». У залі Національного університету водного господарства та природокористування зібралися представники влади та бізнесу, обласних центрів, міст та об’єднаних територіальних громад, керівники компаній, голови ОСББ Рівного, іноземні гості. Впродовж двох днів учасники форуму ділилися досвідом та шукали нові шляхи й можливості для подальшої роботи над тим, аби українські міста й регіони ставали все більш енергоефективними.

Упродовж кількох останніх років Рівне знаходиться на першому місці в Україні за показниками запровадження енергоефективних технологій та кращою в Україні динамікою енергомодернізації багатоквартирного житлового фонду. Саме тому Рівненська міська рада, Національний університет водного господарства та природокористування й Міжнародна фінансова корпорація IFC ініціювали проведення форуму в нашому місті.

Ініціатор проведення форуму, секретар Рівненської міської ради Сергій ПАЛАДІЙЧУК пояснив, що енергоефективний форум має на меті дві мети:

– З одного боку, ми можемо перейняти досвід країн, які нас випереджають у цьому плані. З іншого – Рівному є чим пишатися. Ми маємо власний позитивний досвід, адже нині місто займає перше місце в Україні за обсягом впровадження енергоефективних проектів. Нині маємо три програми, які допомагають тим мешканцям і організаціям, які хочуть займатися утепленням. Одна з них – це програма муніципального розвитку. Лише цього року на її реалізацію було виділено близько 65 мільйонів гривень. Друга програма – енергозбереження. Вона теж дуже ефективна, адже з міського бюджету на неї витрачається лише 18-20 відсотків, ще приблизно 15 відсотків – вклад мешканців, решта – державна підтримка. Беручи участь у ній, громада має можливість за 15-18 відсотків від вартості проекту утеплити будинок. Третя програма – це відшкодування відсотків за «теплими» кредитами. Цього року держава обмежила перелік суб’єктів, які можуть ними скористатися. Але в цілому програма рухається досить ефективно, рівняни беруть у ній активну участь. Будемо й надалі робити все для того, щоб Рівне тримало лідерство в такій негласній номінації як енергоефективність. Організований форум, сподіваюся, дасть розуміння того, які перспективи чекають на Україну в найближчі кілька років.

 

За словами Сергія Паладійчука, захід має всі шанси стати щорічним, адже питання енергоефективності не втратять своєї актуальності як мінімум у найближчі п’ять років.

Керівник діяльності в регіонах програми «Енергоефективність в Україні» Міжнародної фінансової корпорації IFC Михайло ПАВЛИЧЕНКО переконаний, що комплексна термомодернізація житла змінює якість життя, будинки стають гарнішими, у приміщеннях стає тепліше й комфортніше жити. Крім того, зменшуються витрати на оплату комунальних послуг.

– Рівне визначило кілька програм із запровадження проектів з енергоефективності. І всі вони (це важливо) мають хороше фінансове забезпечення. В підсумку це вивело місто на перше місце в Україні за обсягом впровадження «теплих» кредитів. Причому п’ять років поспіль перед тим першість тримав Луцьк. Нині ж впевнено лідирує Рівне. Тому ми хотіли б на його прикладі поговорити про те, якою ж має бути місцева програма підтримки енергоощадних проектів, щоб вона була ефективною.

На думку голови Рівненської облдержадміністрації Олексій МУЛЯРЕНКА, енергетична ефективність є важливою складовою незалежності країни:

– Останні кілька років в Україні надзвичайно важливим є питання енергетичної незалежності. Було чимало зроблено як на рівні держави, так і на рівні області. Реалізується державна програма «теплих» кредитів, обласна програма енергоефективності, за якою впродовж останніх трьох років ми інвестували в термомодернізацію державних та комунальних закладів понад 60 мільйонів гривень. У Рівному реалізується одночасно кілька програм, що дає можливість насамперед ОСББ проводити термомодернізацію, термоаудит, встановлювати системи обліку тепла тощо. Окрім того, вже чотири роки поспіль ми проводимо Міжнародну виставку «Сучасність. Енергозбереження. Технології (СЕТ-2018)», на якій виробники презентують енергоощадні технології та обладнання. Так крок за кроком ми здобуваємо енергетичну незалежність і енергетичну ефективність.

Окрім того, відтепер до спільних зусиль обласної та місцевої влади, долучаться й науковці. Адже під час форуму на базі Національного університету водного господарства відкрили Центр енергоефективності. Це буде своєрідний комунікативний майданчик. Тут консультуватимуть, як знайти найбільш ефективне рішення задля енергозбереження, як взяти участь у різних програмах. Також у центрі проводитимуть навчання задля ознайомлення з новими ощадними технологіями.

Під час форуму його учасники поспілкувалися про енергоаудит будинків, найбільш ефективні заходи термомодернізації, що впроваджуються ОСББ, відвідали майстер-класи від провідних іноземних та вітчизняних виробників, а також дізналися, як правильно робити обрахунок вартості та окупності проектів енергоефективності та перспективність впровадження відновлювальних джерел енергії тощо.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 5 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?