Архів новин

Дорадчий комітет підвів риску: рік видався успішним | Газета 7 Днів

Дорадчий комітет підвів риску: рік видався успішним

20.12.2018 10:26
Переглядів:318

Про те, що вдалося зробити в році, що минає, нещодавно говорили на підсумковому засіданні Дорадчого комітету з питань впровадження Програми термомодернізації багатоквартирних будинків міста Рівне. Звісно, в процесі реалізації деяких проектів з енергозбереження далися взнаки прорахунки, а в окремих випадках – непередбачувані об’єктивні обставини. Загалом, на чому одностайно зійшлися всі члени Дорадчого комітету, – за обсягом виконаних рівненськими ОСББ капітальних робіт з термомодернізації 2018 рік видався цілком успішним.

– У рамках програми термомодернізації, – розповідає заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук, – в цьому році 45 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків реалізували 53 проекти на загальну суму майже 52 мільйони гривень. З них 16,7 мільйона – це кошти міського бюджету, 15,2 мільйона – з державного бюджету, понад 20 мільйонів гривень – внесок мешканців. Багато чи ні? Про це можна судити, порівнюючи цьогорічні результати з минулорічними, коли в програмі термомодернізації взяли участь 23 ОСББ. Торік ними було втілено в життя 26 проектів, сума відшкодування з міського бюджету становила близько 2 мільйонів гривень. Та найголовніше, вважаю, те, що ми зуміли в цьому році для поліпшення умов проживання мешканців Рівного (а це не тільки утеплення, а й заміна дверей і вікон в місцях загального користування, модернізація системи опалення і гарячого водопостачання, облаштування ІТП тощо) залучити з державного бюджету понад 15 мільйонів гривень.

Як програма термомодернізації буде працювати в наступному році, члени Дорадчого комітету не беруться прогнозувати. Втім, сподіваються, що наступний рік буде, принаймні, не гіршим, як нинішній.

Пряма мова

Міський голова Рівного Володимир ХОМКО:

– Сьогодні відбулася підсумкова нарада робочої групи, яка займається втілення програми термомодернізації із залученням «теплих» кредитів. Залишилося профінансувати з міського бюджету відшкодування трьох проектів, ми за це проголосували. І на цьому все завершується. З трьох джерел фінансування (а це гроші мешканців, міста і держави) на проекти з енергозбереження ми спрямували понад 50 мільйонів гривень. Якби років шість тому хтось сказав мені, що ми на термомодернізацію будемо витрачати такі кошти, я б не повірив. Тобто програма запрацювала у місті Рівному на повну. 

Надзвичайно радий, що так сталося, бо ефект з цього – колосальний. Ось, для прикладу, утеплення 27-ої школи дало можливість зменшити споживання теплоносія у 2,6 раза. Наголошу, що всі бюджетні установи Рівного споживають тепла за опалювальний сезон на понад 80 мільйонів гривень. Скажіть, якщо ми зекономили б 40 чи 50 мільйонів гривень, хіба не варто за це поборотись? А ще ж є вода, електроенергія, де також є над чим працювати. Тому роботи ще – непочатий край. Не сумніваюся, що в наступному році міські програми (муніципальна і термомодернізації) будуть діяти так само продуктивно, як і в цьому.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
16 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?