Архів новин

Хороший стоматолог – той, хто постійно вчиться | Газета 7 Днів

Хороший стоматолог – той, хто постійно вчиться

20.12.2018 10:41
Переглядів:1512

2018 рік став переломним для всієї стоматологічної служби області, адже приніс багато позитивних зрушень у роботі лікарів-стоматологів.

Насамперед у цьому році виповнилося 60 років від заснування обласної стоматполіклініки – відомого кожному рівнянину закладу, який розміщений у самому серці нашого міста. Підведення підсумків завжди супроводжує ювілеї, у стоматологів же все вийшло навпаки. Передусім вони розповідали про найближчі плани, не приховуючи занепокоєння існуючими проблемами.

– Я ніколи не шукаю виправдання, навпаки, більше схиляюся до пошуку можливостей і нестандартних рішень, – розповіла головний лікар КЗ «Рівненська обласна стоматологічна поліклініка» Рівненської обласної ради Валентина СУХЛЯК. – Коли прийшла керувати закладом (а сталося це влітку 2017 року), одразу взялася за ремонти. І сама ж покликала перевіряючих, аби оцінили масштаби майбутньої роботи. Було складно. Втім, нам усе вдалося – частину меблів відреставрували, частину – купили, в кабінетах та гардеробі провели косметичні ремонти, замінили світильники, двері, полагодили витяжки. Все встигли завдяки небайдужим до наших проблем людям до початку акредитації у лютому цього року.

Але й надалі ремонтні роботи не припиняємо. І хоча бюджетних коштів на них не виділялося, на ентузіазм колективу це ніяк не вплинуло. Вирішуючи господарські питання, не забували й про основну роботу.

На цей час в обласній стоматполіклініці надають послуги не тільки дорослому населенню, а й дітям, розширюють лікувальну частину, працюють над оновленням обладнання. Відновили послуги ортодонта, широко практикують встановлення імплантів. Важливо те, що саме тут надають найширший в області спектр стоматологічних послуг, і всі вони сконцентровані в одному закладі.

Поступово на перше місце виходить і якісна діагностика, хоча саме в цьому питанні ще не все вирішено.

– Ми мріємо про комп’ютерний томограф, аби проводити якісне обстеження за доступними цінами, – підтверджує Валентина Василівна. – Це допоможе не тільки скоротити об’єм лікування зубів у населення, а й більш детально окреслювати існуючі проблеми. У планах – відкриття додаткового хірургічного кабінету, встановлення реанімаційного обладнання, тотальна комп’ютеризація закладу. Маючи у штаті прекрасних фахівців, чудово розумію, що заспокоюватися на досягнутому не маємо права. Тому не припиняємо навчатися, здобувати нові знання. Постійно їздимо на курси, відвідуємо семінари, переймаємо досвід українських і зарубіжних колег.

Жага до підвищення кваліфікаційного рівня передається і районним фахівцям. Завдяки старанням головного стоматолога області для них проводять навчання, зустрічі з фахівцями різноманітних напрямів. 

– Ми постійно вдосконалюємо надання допомоги населенню, впроваджуємо нові технології лікування і протезування, – каже головний лікар стоматполіклініки. – Та все ж найбільш вагомою і приємною для усіх нас подією стало те, що наприкінці цього року ми отримали можливість продовжити надання стоматологічної допомоги учасникам Операції об’єднаних сил. Я свого часу скаржилася, що учасники АТО, а зараз ООС, стоять у загальній пільговій черзі разом із ветеранами і пенсіонерами, тому не можуть швидко відновити втрачені зуби. Тим паче, що достатніх коштів на якісне протезування у бюджеті передбачено не було. Але на початку осені, за сприяння депутатів, Рівненська обласна рада виділила п’ятсот тисяч гривень на лікування та зубопротезування учасників бойових дій, які перебували або й зараз перебувають в зоні ООС. Завдяки цьому орієнтовна середня вартість лікування одного бійця становитиме дев’ять тисяч гривень на рік. Це суттєво, але ми не збираємося зупинятися на досягнутому, адже маємо єдину мету – надавати сучасну стоматологічну реабілітацію за новітніми методиками із застосуванням високоякісних матеріалів. У цьому нам допомагають стоматологи-волонтери, яких достатньо в нашій області. Вони за власний кошт допомагають бійцям, а Роман ГУДИМА, лікар-стоматолог-хірург із Радивилова, голова Рівненського осередку імплантологів України, навіть запропонував впровадити цікавий проект «Долучитись – Рівне», націлений саме на такий вид допомоги. Ми радо підтримали його ініціативу. На початку листопада на базі обласної стоматполіклініки відбулася ділова зустріч, під час якої вирішили реалізувати цей проект і одразу ж склали графік надання допомоги. А за неповний місяць у нашій стоматполіклініці вже прооперували сім воїнів ООС, яким вставили 14 зубних імплантів, провели три надскладні операції з підняття дна гайморової пазухи (синус-ліфтинг), видалення хворих зубів. 

Звичайно, проект на цьому не завершується. До рівненських стоматологів долучилося ще п’ятнадцять фахівців з інших областей України, «Долучись – Рівне» підтримують спонсори, тому він діятиме й надалі.

Незалежно від посад і професій, кожна людина мріє про щастя. Кожен вкладає в це слово своє поняття. Нехай у наступному році стане навколо більше щасливих людей. Міцного здоров’я, успіхів та добробуту нам всім.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?