Архів новин

Робота, якої не видно | Газета 7 Днів

Робота, якої не видно

20.12.2018 09:53
Переглядів:457

Якщо б довелося образно змалювати нескінченні клопоти комунальників, то краще, ніж у приказці «Бідняку женитися – день малий», здається, не скажеш. Бо, крім так званих сезонних робіт, є невідкладні, які необхідно виконати, незважаючи ні на пору року, ні на погоду. В Рівному наразі два об’єкти, де нині тривають капремонти.

– Перший з них, – розповідає заступник міського голови Олексій ХМИЛЕЦЬКИЙ, – на вулиці Князя Володимира, де склалася небезпечна ситуація через розмивання дороги в районі Рівнехолоду, внаслідок чого утворювався провал. Депутати міської ради з розумінням поставилися до цієї ситуації. Виїхавши на місце і вивчивши всі обставини, виділили на капремонт необхідну суму коштів. Щоправда, виникла затримка з проектом, який виготовляла луцька фірма, тому ремонт розпочали пізніше, ніж планували. Але нам все ж таки вдалося завершити практично всі основні роботи, які виконані за найновішою світовою технологією. Ми застосували збірну трубу, яка буде нести навантаження замість арматури. До речі, вартість облаштування цієї інженерної конструкції становить 2,33 мільйона гривень. Крім того, що нам вдалося стабілізувати ситуацію, у нас з’явилася можливість розширити (хоча й не набагато) дорогу.

Щодо заміни шандор на Басівкутському озері. Це можна назвати роботою, якої не видно, і в прямому, і в переносному розумінні. Натомість про її значимість свідчить той факт, що проводяться вони під особистим контролем міського голови Володимира Хомка.

– Ми знаємо, – нагадує Олексій Віталійович, – що ще влітку небезпеку створення аварійної ситуації було локалізовано силами міськШЕУ та інженерних рішень. Якщо б цього не зробили, то озеро могло б стати набагато мілкішим. Далі ми розробили проект, нині ж виготовляється конструкція для перекриття шандор. Ці шандори (вони у нас є на трьох захватках) будуть перекривати металевою конструкцією почергово, щоб відкачати воду, розчистити від намулу і замінювати їх. Ця робота коштує 1 мільйон 250 тисяч гривень.

Розроблений рівненськими спеціалістами проект, зі слів заступника міського голови, реалізовує київська фірма.

– Заміна шандор – це дуже специфічні роботи, – каже Олексій Хмилецький. – Ми не знайшли в області підприємства, яке могло б взятися за них. Для цього вже створили складну конструкцію, зварили понтон, який знаходиться в озері. Роботи виконуються із залученням водолазів, які здійснюють обстеження конструктивних залізобетонних елементів. До кінця року київські спеціалісти планують замінити шандори, щоб можна було регулювати рівень води. А далі в планах – робити, щоб ті шандори в автоматичному режимі регулювати. А вже пізніше буде проведена реконструкція всього шлюзу. 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
7 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?