Архів новин

Сильні духом та з активною життєвою позицією | Газета 7 Днів

Сильні духом та з активною життєвою позицією

20.12.2018 17:10
Переглядів:435

Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю обласна організація Українського товариства сліпих щороку влаштовує урочистості в залі камерної та органної музики обласної філармонії. І щоразу запрошує на них не тільки своїх членів, а й керівників місцевої влади, управління соціального захисту, а також депутатів, меценатів, журналістів.

   На урочистостях йшлося про те, що, переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я. І не тільки 3 грудня, а й протягом усього року. Не забувати про те, що поруч з нами живуть люди з інвалідністю, і вони потребують допомоги й уваги.

   Вітаючи присутніх, голова обласної організації Товариства сліпих Любов БОРОВСЬКА побажала всім впевненості у завтрашньому дні та величезної сили духу.

   – Починаючи з жовтня, у нас трапляються, як кажуть, «свята»: 15 жовтня – День білої тростини, 13 листопада – Міжнародний день сліпих, 3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю, – розповіла Любов Боровська. – Інваліди по зору – це є одна з найважчих категорій інвалідності серед всіх нозологій. Рівненська обласна організація об’єднує в своїх лавах півтори тисячі інвалідів 1-ої, 2-ої та 3-ої груп по зору. Це люди різного віку, освітнього рівня, професій, життєвого досвіду. Перед нами стоїть максимальне завдання проводити такі заходи, зустрічатися. Ми прагнемо зробити життя членів нашого товариства більш приємним і цікавим.

   Звертаючись до присутніх, керуючий справами виконавчого комітету Рівненської міської ради Петро СЕРЕДЮК зазначив, що міська влада у межах можливостей сприяє людям з певними фізичними вадами.

   – Дякую вам, що ви маєте активну соціальну позицію. Дякую, що не опустили руки, а ведете активний спосіб життя, – сказав Петро Середюк.

   З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю за активну громадську і життєву позицію, плідну працю ініціативних членів УТОСу нагородили почесними грамотами й подяками міської ради та вручили грошові винагороди.

   А рівнянам з обмеженими фізичними можливостями, які досягли успіхів у творчо-мистецькій, спортивно­-масовій, громадській та соціальній діяльності, вручили дипломи стипендіатів міського голови. Протягом цього року вони отримували по 500 гривень. У місті з 2012 року щорічно обирають десять стипендіатів з числа соціально активних осіб з інвалідністю. Нині вже відбулося засідання цієї комісії, де обрано стипендіатів наступного року.

   Піднесену атмосферу, яка панувала у залі, гарно доповнила концертна програма аматорів народного мистецтва. Зі сцени органного залу лунали пісні у виконанні ансамблю народної пісні «Оберіг» Рівненської обласної організації УТОС. Порадували своїми талантами і вихованці Клеванської спеціалізованої школи-інтернату та артисти з Луцької ТПО Українського товариства сліпих.

Пряма мова:

Олена ПЕТРИК, заступник начальника міського управління праці і соціального захисту населення:

– За стільки років роботи я бачу людей з різними нозологіями, і мені здається, що деякі з них набагато добріші, ніж здорові люди, чуйніші і головне – небайдужі. Вони хочуть покращити життя не особисто для себе, а для інших людей, які мають такі ж потреби. Ці люди, незважаючи на свій душевний біль, фізичні страждання, мають дуже активну життєву позицію. У місті діє програма «Турбота», якою передбачено кошти і для людей з інвалідністю. 

З 2008 року здійснюються щоквартальні виплати по 250 гривень тим, хто має першу групу інвалідності. Це підтримка, щоб вони мали можливість хоча б частково покрити якісь комунальні витрати. Також ці люди можуть звертатися до нашого Територіального центру соціального обслуговування. Одним із вагомих факторів підтримки незрячих є співфінансування громадських робіт для їхнього супроводу, про що є відповідна угода між службою зайнятості і підприємством УТОС. Оплата роботи тимчасово безробітних людей, які здійснюють супровід незрячих, на 50 відслтків здійснюється з державного бюджету, а на 50 – з міського.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 5 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?