Архів новин

У наших банків власні правила гри | Газета 7 Днів

У наших банків власні правила гри

20.12.2018 12:12
Переглядів:639

Днями прочитала радісне повідомлення НБУ про те, що «буде спрощена ціла низка валютних обмежень для населення і бізнесу. Серед них переказ валюти з карткових рахунків за кордон. Українці тепер зможуть без обмежень перераховувати валюту зі своїх карткових рахунків за кордон». А тим часом я не можу отримати з-за кордону гроші, які мені прийшли іменним чеком з американського банку. Де логіка? І чим тут хвалитися?

Хто допоможе знайти відповідь на питання, яке мене дуже хвилює і на яке мені не дали відповіді в жодному банку, куди я зверталась? Річ у тім, що мені нещодавно у посольстві США вручили іменний чек на 580 доларів США. Ці гроші мені повернули, як федеральний податок за 2016 рік, оскільки я працювала у США в рамках студентської програми Work and travel. У посольстві, де цей чек можна пред’явити для переведення у готівку, мені адреси не дали. Де я тільки не наводила довідки, всюди мені відмовляють. Скажіть, чи справді в державі Україна неможливо отримати готівку за чеком американського банку? І як тоді мені бути? Що робити, щоб отримати мої гроші?

Радять мені їхати за кордон, щоб пред’явити той чек до виплати в якомусь із банків Європи. А наші банки, виходить, мають власні правила гри? Чому ж тоді наша влада так хвалиться тим, що ми вже в Європі не тільки географічно? Та нам до Європи, як до неба пішки з нашим сумнівним сервісом. От скільки всіляких принижень вигадано для українця в Україні, скільки їх щодня виповзає нових із наших недолугих законів і правил, а все годі привикнути. Тікати звідси треба.

Запитання нашої читачки редакція адресувала до НБУ. Ось яку відповідь ми отримали із прес-служби головного банку країни:

– На сьогодні операції за іменними чеками в іноземній валюті на території України здійснюються на договірних засадах між банком-емітентом іменних чеків (іноземним банком, що здійснює випуск (емісію) іменних чеків в іноземній валюті) та уповноваженим банком України, який приймає такі чеки на інкасо та/або банком-посередником.

На жаль, на сьогодні за інформацією, наданою банками, у зв’язку з припиненням договірних відносин іноземних банків (за їх ініціативою) з українськими банками щодо відшкодування коштів за іменними чеками, останні з кінця 2016 року не надають послуги щодо прийняття до сплати на інкасо та відшкодування коштів за іменними чеками в іноземній валюті.

 

В ситуації, що склалася, один із можливих шляхів для отримання відшкодування коштів за іменним чеком в іноземній валюті полягає в тому, щоб безпосередньо звернутися до чекодавця з проханням переказати належну суму коштів на ваш рахунок в іноземній валюті, відкритий в уповноваженому банку України. При цьому фізична особа має повернути іменний чек компанії, що його видала (чекодавцю), та вказати реквізити свого поточного рахунку в іноземній валюті в українському банку.

Аліна ЗАГОРОВСЬКА, студентка

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 5 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?