Архів новин

Вшанували ветеранів війни в Афганістані | Газета 7 Днів

Вшанували ветеранів війни в Афганістані

20.12.2018 16:51
Переглядів:624

6 грудня в світлиці Територіального центру соціального обслуговування вшанували ветеранів війни в Афганістані. Це щорічне традиційне зібрання, яке проходить з нагоди Дня Збройних сил України у дружньому форматі з ініціативи міської організації Української спілки ветеранів Афганістану.

   День Збройних сил – це свято на честь тих, хто нині або колись захищав нашу територію і незалежність. Від імені міського голови присутніх на святі привітав керуючий справами Рівненського міськвиконкому Петро СЕРЕДЮК. Передавши найщиріші вітання ветеранам з нагоди свята й побажавши миру, здоров’я, благополуччя, матеріальних статків, він вручив почесні грамоти і подяки від міської ради.
   – Воїни-афганці з честю виконали свій обов’язок перед державою. Нині багато хто з них відстоює незалежність нашої країни на передовій на Донбасі. Крім того, ветерани Афганістану проводять важливу просвітницьку роботу. Коли перші підрозділи з Рівненської області виходили в зону бойових дій на Донбасі, то їх консультували саме воїни-афганці. Вони надавали поради, як потрібно поводитися новобранцям на передовій. Їхні знання і навички врятували не одне життя. І за це вам вдячність від нас і від тих молодих солдатів, які вперше потрапили в зону активних бойових дій.

 Рівненська міська організація Української спілки ветеранів Афганістану нараховує понад 900 учасників бойових дій. Серед них – ветерани війни в Афганістані, Чехії, Угорщині, учасники миротворчих місій в Іраку, Югославії. В останні роки до лав організації стали долучатися й учасники АТО.

   Вітаючи своїх побратимів зі святом, голова Рівненської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану Сергій ЗІНИЧ теж наголосив на тому, що колишніх військових не буває. Відтак чимало ветеранів війни в Афганістані з 2014 року захищають нашу країну на її східних рубежах.
   – За цей час уже більш як 200 воїнів-афганців з усієї України загинули в зоні АТО. Днями представники духовенства з Рівненщини, зокрема отець Іван і отець Борис, які були в Афганістані рядовими солдатами, а потім стали священиками, їздили в Київ на освячення 20 меморіальних дощок загиблим в АТО афганцям.
   Сергій Зінич подякував за співпрацю і вручив почесну грамоту директору Територіального центру соціального обслуговування Ларисі Степанюк.
   – Наше щорічне свято ми традиційно проводимо в територіальному центрі, – сказав очільник ветеранської організації. – Тут нас завжди щиро приймають, за що ми дуже вдячні. Відбувається свято за підтримки міської влади, управління праці та соцзахисту населення. В міру тих повноважень, якими наділені місцеві органи влади, вони роблять все можливе, щоб підтримати ветеранів та сім’ї тих, кого вже немає з нами. Відзначу, що є багато проблемних питань, які ми не можемо вирішити навіть у профільних міністерствах і Кабміні, але міська влада робить для нас все, що в її силах.
   Хор аматорського мистецтва терцентру «Надвечір’я» підготував для гостей свята концерт. А на завершення заходу для ветеранів організували святковий бенкет, де вони поділилися спогадами та вшанували пам’ять бойових товаришів і тих, хто не повернувся з війни на сході України.

Пряма мова

Заступник начальника міського управління праці та соціального захисту населення Олена ПЕТРИК:

– Кожного року 6 грудня ми зустрічаємося в нашій світлиці з представниками Рівненської міської організації Української спілки ветеранів Афганістану, щоб ушанувати тих, хто з честю виконав свій громадянський обов’язок. Вони заслуговують нашої уваги і підтримки. Міська влада намагається не стояти осторонь тих проблем, з якими стикаються наші ветерани, і в міру можливостей допомагати, насамперед фінансово. Так, подяки і грамоти міського голови учасникам організації з нагоди сьогоднішнього свята та Дня виведення військ з Афганістану обов’язково підкріплюються грошовими допомогами. Організований захід уже традиційно проходить у рамках міської комплексної програми «Турбота», яка фінансується за кошти міського бюджету.

У місті проживає 13 сімей воїнів, які загинули в Афганістані. Щомісячно вони, крім державних пільг, отримують по 500 гривень на компенсацію витрат з оплати комунальних послуг. Крім того, з нагоди Дня виведення військ з Афганістану сім’ям загиблих та померлих виплачуються грошові допомоги. Ветеранам, які визнані інвалідами, теж виплачують компенсацію. 

 З ініціативи голови міської організації Української спілки ветеранів Афганістану з минулого року до «Турботи» були внесені зміни, тож відтепер сім’ям загиблих ветеранів війни, які проживають у будинках, де створені ОСББ, що беруть участь у Муніципальній програмі сталого розвитку, компенсується частка, яку вони мають заплатити для участі у програмі.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
5 + 2 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?