Архів новин

Юні артисти дивували талантами | Газета 7 Днів

Юні артисти дивували талантами

20.12.2018 16:57
Переглядів:530

Вихованці літературно-мистецького клубу «Крок» знову дивували своїми талантами гостей, яких запросили до Міського будинку культури, де 3 грудня з нагоди Все­світнього дня людей з інвалідністю влаштували концерт. Очі дітей випромінювали радість, адже вони мали можливість продемонструвати перед батьками та гостями свої здібності у співах, музиці й танцях. Родзинкою цьогорічного свята стало те, що разом із дітьми на сцену вийшли їхні мами.

   Вже традиційно в перших числах грудня «кроківці» влаштовують концерт, на який запрошують своїх рідних та друзів. Серед гостей на святі були начальник міського управління праці та соціального захисту населення Віра Мельник, її заступниця Олена Петрик, директор центру «Крок» Наталія Гаврилюк та інші шановані гості. Для особливих дітей це надзвичайна подія, тому що саме тут вони мають можливість розкрити увесь свій потенціал, продемонструвати, які вони талановиті, унікальні та неповторні.
   – До концерту готувалися два місяці. 26 номерів, десять із яких – це дебют, – розповідає педагог-організатор, керівник літературно-мистецького клубу «Крок» Тамара УЛЕЗЬКО. – Діти молодшої групи займаються двічі на тиждень. Середня і старша група – тричі. Але перед концертом ми ще знімали зал в Інваспорті для репетицій і займалися там щонеділі.
Тамара Улезько розповідає, що мета центру «Крок» – надати не тільки процедурну допомогу, а й навчити й спрямувати батьків на довгу працю вдома. Кожного дня закріплювати і розвивати навички, підтримувати та заохочувати своїх дітей. У цьому році вперше з дітками виступали їхні мами. Вони є співучасниками реабілітаційного процесу і власним прикладом стимулюють та зацікавлюють своїх діток. На одній сцені з дітьми виступали Ольга Антонюк, Надія Заріцька, Ксенія Ковальчук, Неоніла Мельничук, Альона Григорук.
   Мистецький клуб «Крок» різножанровий. Тут намагаються знайти нішу для найрізноманітніших талантів і обдарувань, щоб кожен зміг вийти на сцену та відчути увагу до себе. Учасників мистецького клубу знають не тільки глядачі Рівного та області. Діти підкорили й столичну сцену. У жовтні виступали в Києві на фестивалі «Крила надії», а в грудні знову їдуть до столиці на фестиваль «Барви життя», куди везуть два номери: «Свінг» та «Диско».
   Якщо більшість учасників концерту займаються в клубі вже не один рік, то на цей раз свої таланти продемонстрували й малюки, які прийшли до «Кроку» лише у вересні. Це маленькі дебютанти Соломія Вармега, Катруся Кожан, Анна Добровольська, Софія Кундеус, Олексійко Данилюк та Данечка Заріцька.
   Малюки артистичні, тож почувалися впевнено на першій у своєму житті великій сцені. Разом із ними на сцені виступали й більш досвідчені артисти. Це, зокрема, Дарина Бобровницька, яка грає на фортепіано та є лауреатом Міжнародного музичного конкурсу в Польщі. А ще дівчинка танцює, співає. І за всі її таланти цього року вона стала стипендіатом міського голови. Відповідний диплом на сцені їй вручила заступник начальника міського управління праці та соціального захисту населення Олена ПЕТРИК.
   – У день, коли вся спільнота святкує Міжнародний день людей з інвалідністю, мені, сидячи в залі, здається, що це – день подяки цим чудовим талановитим дітям. За їхній розвиток, за їхні танці та співи. За те, що вони є поруч із нами. Це день подяки батькам, які кожного дня вкладають всю свою любов у свій найцінніший скарб – дітей. Це подяка нашому центру «Крок», який зусиллями фахівців допомагає і підтримує кожну родину. І це день подяки нашій міській владі, яка підтримує центр, фінансуючи його, намагається зробити все найкраще для життя кожної людини. Я вітаю всіх вас із цим днем добра і подяки. Бажаю перш за все міцного здоров’я, миру, злагоди, натхнення і творчих успіхів для наших молодих талантів.
   Нині на обліку в центрі «Крок» 292 дитини з Рівного. У відділенні з дітками працюють такі спеціалісти, як дефектолог, реабілітолог, масажист, соціальний педагог, практичний психолог. 60 із них відвідують літературно-мистецький клуб «Крок».  Дітки мають змогу розвивати творчі здібності, рухові можливості, психологічні навички, а також впевненість у собі. Словом, адаптуються до життя в суспільстві.

Пряма мова

Наталя ГАВРИЛЮК, директор Рівненського міського центру реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів з порушеннями опорно-рухового апарату «Крок»:

– Ми вдячні, що міська влада приділяє увагу нашому відділенню, ніколи не забуває про наших діток. Цього року зробили ремонт у дитячому відділенні, що на Соломії Крушельницької, 44, на який із міського бюджету було виділено 750 тисяч гривень. Було замінено систему опалення, зроблено теплоізоляцію, гідроізоляцію, налаштовано систему освітлення. Все, що можна було зробити для дітей, реалізовано ідеально. Ремонт прекрасний. Крім цього, багато чого ми зробили своїми силами та з допомогою благодійників. Зокрема, ми отримали подарунок – за шістнадцять з половиною тисяч гривень нам придбали меблі для клубу «Крок». Тепер діти зберігають там свої сценічні костюми, взуття. Я всім дуже вдячна. Ми з багатьма маємо справу і нам дуже рідко відмовляють, адже розуміють проблеми діток. У центрі понад 80 відсотків дітей виховуються в неповних сім’ях. Вони дуже раді продуктовим пакункам, які даруємо перед концертом. Їх спакували за кошти міського бюджету, долучилися й благодійники.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 6 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?