Архів новин

З турботою про тих, хто її потребує | Газета 7 Днів

З турботою про тих, хто її потребує

20.12.2018 16:13
Переглядів:379

Добігає кінця 2018 рік. Рік змін, реформ і нововведень, рік інтенсивної і напруженої роботи, рік старань і зусиль. Рік, який в життя кожної людини, сподіваюся, обов’язково приніс щось позитивне, добре, радісне. І ті, хто вважають, що рік був виключно складним, важким чи негативним, нехай замисляться і все ж віднайдуть у році, що минає, моменти, які викличуть посмішку на обличчі й радість на душі. Адже тільки добро примножує добро.

   Переступаючи поріг нового року, заберімо з собою теплі спогади про минуле, мудрі поради, набутий досвід, отримані знання, вдалі рішення, зроблені справи і будемо радіти життю в колі своїх родин і справжніх друзів.
   Бажаю всім доброго здоров’я, чудового настрою, достатку, тепла і добра, нехай збуваються мрії, здійснюються задуми, а плани реалізовуються. Миру тобі, моя Україно!
Зазвичай кінець року – це підведення підсумків роботи і планування її на наступний рік. Про плани й перспективи будемо говорити після затвердження бюджету на наступний рік, розподілу його за видами видатків. А нині трішки – про основні моменти 2018 року.
   Всі ми пережили введення з травня і жовтня в дію двох постанов Кабінету міністрів України, якими затверджені кардинально нові умови і правила призначення субсидій. Нині субсидією на опалювальний сезон користується понад 19 тисяч домогосподарств Рівного. Для розрахунків з організаціями-надавачами житлово-комунальних послуг впродовж року надійшло понад 392 мільйони гривень субвенції з державного бюджету. 
   Протягом року управління праці та соцзахисту населення виплатило понад 253 мільйони гривень державних допомог різним верствам населення, зокрема, особам та дітям з інвалідністю, сім’ям з дітьми і малозабезпеченим сім’ям, особам, які досягли пенсійного віку та не набули права на пенсію тощо. 
   За призначенням допомоги при народженні дитини звернулося 2407 осіб. Отже, наше місто збільшилося на малесеньких рівнян. Із вересня 2018-го працівники управління розпочали видавати при народженні дитини «пакунки малюка» тим батькам новонароджених дітей, під час виписки яких така допомога була відсутня в рододопоміжних закладах. І якщо на початку вересня батькам необхідно було очікувати кілька тижнів, щоб отримати «пакунок малюка», то наразі робота налагоджена. В разі потреби вона надається в день звернення. 
   За 4 місяці «пакунки малюка» видали 562 новонародженим діткам.
   Цьогоріч по-новому здійснювалась організація надання учасникам антитерористичної операції послуг психологічної реабілітації, завдяки якій 20 осіб безкоштовно пройшли курси реабілітації. Для забезпечення 18-денного перебування цих осіб в оздоровчих закладах з державного бюджету спрямовано 154,4 тисячі гривень. Сподіваємось, що в наступному році кількість бажаючих отримати таку послугу зросте.
  В нинішньому році 38 учасників антитерористичної операції отримали послуги професійної адаптації, навчаючись на курсах водіїв, вартість яких склала 199,1 тисячі гривень.
З квітня 2018 року за новими правилами здійснюється забезпечення громадян протезно-ортопедичними та технічними засобами реабілітації. Так, згідно з укладеними із заводами-виробниками дво- і тристоронніми договорами впродовж року виготовлено таких засобів на загальну суму 7 мільйонів 828 тисяч гривень. Крім того, 101 особі з інвалідністю по зору і слуху виплачено грошові компенсації за самостійно придбані ними засоби спілкування та обміну інформацією на загальну суму 227,9 тисячі гривень.
  Другий рік організації санаторно-курортного оздоровлення осіб з інвалідністю, учасників антитерористичної операції та осіб, постраждалих внаслідок ЧАЕС, на договірних засадах з оздоровчими закладами і бажаючими отримати таку послугу, показав переваги самостійного вибору громадянами того чи іншого закладу. Протягом року такі послуги оздоровлення на суму 2 мільйони 515,9 тисячі гривень отримали 33 учасники антитерористичної операції, 149 осіб з інвалідністю та 138 осіб, постраждалих внаслідок ЧАЕС, серед яких 12 дітей з інвалідністю. Крім того, путівки на санаторно-курортне лікування у санаторії, що належать до системи Мінсоцполітики, отримали 157 ветеранів війни та осіб з інвалідністю. 76 осіб з інвалідністю отримали грошові компенсації путівок на суму 29,8 тисячі гривень.
  У повному обсязі за рахунок коштів державного бюджету проведені виплати одноразової грошової допомоги 8098 ветеранам війни до Дня Перемоги на суму 8 мільйонів 786,5 тисячі гривень, одноразової грошової допомоги членам сімей, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21.11.2013 по 21.02.2014, та особам, які отримали тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі в зазначених акціях на суму 2 мільйони 621,2 тисячі гривень, матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим зі строкової служби, на суму 56,9 тисячі гривень, щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на суму 4 мільйони 389,3 тисячі гривень, виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, які навчаються за денною формою за державним замовленням, на суму 10 мільйонів 311,9 тисячі гривень, одноразова винагорода жінкам, яким присвоєне почесне звання України «Мати-героїня», на суму 70,5 тисячі гривень, виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) учасників антитерористичної операції, отримання інвалідності та за період перебування в полоні та інші компенсаційні виплати. І це тільки частинка тієї «непомітної» роботи працівників управління праці та соціального захисту населення.
   Відзначу, що в штаті управління праці та соціального захисту населення працює 128 осіб, які забезпечують реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення.
   Одним із інструментів для розв’язання соціальних проблем міста є прийнята в 2015 році Рівненською міською радою Комплексна міська соціальна програма «Турбота» на 2016-2020 роки. На реалізацію заходів програми в 2018 році передбачено понад 6 мільйонів гривень. З них 1 мільйон 102,9 тисячі гривень виділені на здійснення фінансової підтримки громадських організацій осіб з інвалідністю і ветеранів м. Рівного, які є з’єднуючим ланцюжком між громадою міста і владою. Завдяки роботі цих організацій місто має службу «Інватаксі», яка забезпечує осіб з інвалідністю безкоштовним перевезенням, та організовану роботу таких спілок, спрямовану на соціальну та психологічну реабілітацію дітей та молоді з обмеженими фізичними можливостями, реабілітацію дітей з інвалідністю та осіб з ментальними порушеннями і розладами аутичного спектру, соціальну адаптацію та інтеграцію в суспільство дітей з інвалідністю.
   На заходи соціального захисту учасників антитерористичної операції (297 осіб), членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО (30 сімей) та Революції Гідності (3 сім’ї) спрямовано 1452,2 тисячі гривень. На надання матеріальної допомоги та проведення різних видів соціальних виплат 2 тисячам 152 громадянам з числа реабілітованих, ветеранів війни, осіб та дітей з інвалідністю різних нозологій, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, найстаріших громадян міста з міського бюджету профінансовано 2659,8 тисячі гривень. На здійснення організаційно-інформаційних заходів, таких як передплата газети «Сім днів», випуск інформаційно-роз’яснювального листка-вкладки «Турбота», організацію зустрічей і заходів скеровано 262,2 тисячі гривень.
   У підпорядкуванні управління функціонують Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Рівного та Рівненський міський центр реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату «Крок». На підтримку громадян, які отримують соціальні послуги в підпорядкованих управлінню установах, спрямовано 623,5 тисячі гривень на придбання продуктових пакетів, подарунків, організацію заходів та розвиток діяльності художніх колективів «Надвечір’я» і «Крок», а також 155,5 тисячі гривень громадського бюджету – на реалізацію проекту «Навчальні заняття для рівнян «Університет третього віку».
Крім того, за рахунок коштів спеціального фонду міста в сумі 871,7 тисячі гривень покращено матеріально-технічну базу центру «Крок», який надає понад 40 видів послуг комплексної реабілітації 1,9 тисячі осіб і дітей з інвалідністю. За рахунок цих коштів вдалося придбати побутову техніку, реабілітаційний тренажер, засоби для відновлення навиків ходьби та реабілітаційний комплекс, які використовуються під час занять особи з інвалідністю, та здійснити капітальний ремонт (із заміною системи опалення, каналізації, освітлення, підлоги, вікон і дверей тощо) приміщення відділення ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів центру «Крок», розташованого на вул. С.Крушельницької, 44. Також цього року ми виготовили проектно-кошторисну документацію для подальшого проведення капітального ремонту приміщення, розташованого на вул. В.Чорновола, 40.
Для розвитку діяльності Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Рівного, в якому 1,1 тисячі осіб отримують понад 30 видів соціальних послуг, зі спеціального фонду виділено 279,8 тисячі гривень. Ці кошти спрямовані на придбання побутової техніки та проведення капітального ремонту адміністративної будівлі та будівлі медико-соціальної реабілітації, розташованих за адресою: вул. Дубенська, 27/29. Надалі плануємо провести капітальний ремонт приміщення їдальні, на яку вже виготовлена проектно-кошторисна документація.
   Крім того, 503,8 тисячі гривень перераховані у вигляді компенсаційних виплат 235 громадянам, які щомісяця надають соціальні послуги особам з інвалідністю та громадянам похилого віку. Згідно з прийнятими Рівненською міською радою рішеннями, здійснено виплату матеріальної грошової допомоги на лікування 493 громадянам на загальну суму 2242,4 тисячі гривень. На організацію громадських робіт виділено 380,7 тисячі гривень. Спрямовані ці кошти були на організацію служби супроводу незрячих (119,6 тисячі гривень) та на щомісячне залучення 10 безробітних осіб до надання допомоги управлінню в опрацюванні документів отримувачів субсидій (261,1 тисячі гривень).
У нинішньому році було виділено субвенцію міського бюджету в сумі 1 мільйон 86 тисяч гривень, які були перераховані для співфінансування заходів:
   – 686 тисяч гривень – обласному бюджету на отримання 186 особами з інвалідністю м. Рівного послуг комплексної реабілітації в КЗ «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації інвалідів»;
   – 400 тисяч гривень – районному бюджету на здійснення відшкодування витрат за пільгове перевезення окремих категорій громадян, які, згідно з чинним законодавством мають право на таку пільгу, на маршруті «Рівне – Садові ділянки».

Ось таким він був, 2018-й…

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 3 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?