Насичений ринок житла ще не гарантує дешевих квартир | Газета 7 Днів

Насичений ринок житла ще не гарантує дешевих квартир

09.01.2019 14:46
Переглядів:766

Торік у Рівному будівельники здали мало не вдвічі менше житла, ніж у 2017-му. Така ситуація зумовлена насиченістю ринку нерухомості. Чи позначиться ця обставина на ціні та якості житла? Про це журналістові «7 днів» розповів начальник управління ДАБІ в Рівненській області Ігор МІЧУДА.

– Який рік можна назвати найуспішнішим за обсягами будівництва житла для Рівного?

– Таким був 2017 рік. Тоді в місті ввели 150 тисяч квадратних метрів житлової площі. Дещо менше збудували у 2016-му –104 тисячі, але це значно більше, ніж торік, коли здали в експлуатацію приблизно 80 тисяч квадратних метрів житла.

Ніякої трагедії в цьому немає, бо спостерігаємо закономірне явище, яке показує реакцію будівельної галузі на ситуацію на ринку нерухомості. 2018 року, до речі, у Рівному завершено будівництво п’яти великих об’єктів, у тому числі двох багатоквартирних житлових будинків. Це говорить про насиченість будівельного ринку Рівного житлом. А коли зведені квартири викуплять, то спорудження житлових будинків знову піде вгору. Така циклічність повторюється практично кожні п’ять років.

– Чи буде дешевшати житло через насиченість ринку нерухомості?

– Все залежить від того, чиї гроші вкладали в будівництво. Якщо житло зводилося за кошти інвесторів, то не виключене зменшення ціни квадратного метра. А якщо на будівництво брали банківські кредити, то про здешевлення житла важко говорити, бо даватимуться взнаки фінансові зобов’язання.

– Як можна розцінювати нинішню ситуацію: це добре, що пропозиція перевищує попит, чи ні?

– З одного боку, погано, бо зменшуються обсяги будівництва, а це ж робота для будівельників. А з іншого – добре, бо будівельні фірми змушені будуть вкладати кошти у виробничі, адміністративні, торгові чи соціальні об’єкти, на які є попит. Крім того, ситуація, що склалася в будівельній галузі, позитивно позначиться на якості роботи, а також сприятиме сумліннішому дотриманню будівельного законодавства. Адже ніхто не захоче мати справу із забудовниками, в яких підмочена репутація.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?