Рівняни не поспішають захищатися від дифтерії | Газета 7 Днів

Рівняни не поспішають захищатися від дифтерії

10.01.2019 11:17
Переглядів:1299

Хоч є підстави остерігатися цієї небезпечної інфекції

На Рівненщині дорослі не надто поспішають робити щеплення проти дифтерії. Так, нині майже 116 тисяч дорослих мешканців області не мають чергового щеплення проти цієї небезпечної інфекції. Про це повідомив завідувач відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» Віктор МОРОЗ.

Що це за хвороба – дифтерія, та чому краще зробити щеплення, щоб на неї не захворіти, ми запитали в лікаря-інфекціоніста інфекційного відділення Рівненської центральної міської лікарні Юрія МЕДУНА.

– Дифтерія – одне з найбільш небезпечних захворювань, що може вражати людину, – каже лікар. – Характеризується хвороба тим, що насамперед з’являються ураження носоглотки, відтак іноді вона може виглядати, як ангіна. Дифтерія спричиняє виражений токсичний ефект на організм людини, що, власне, і призводить до тяжких наслідків. Вони спостерігаються або на тлі, або ж після перенесеної хвороби. Тобто вона небезпечна саме своїми наслідками. При лікуванні дифтерії, окрім загальноприйнятої антибіотикотерапії, застосовуються також специфічні ліки – протидифтерійна антитоксична сироватка. Сьогодні ми, на жаль, у регіональних центрах нею не забезпечені. Є акумуляція цієї сироватки на рівні столиці, ми маємо контактні телефони і в разі потреби знаємо, де її можна знайти. Але час при цій інфекції грає досить серйозну роль: чим раніше буде введена сироватка, тим менше небезпечних наслідків матиме хворий.

– Про які наслідки йде мова?

– Небезпека дифтерії полягає у великій ймовірності ураження серця, центральної і периферичної нервової систем, нирок. Це ті ускладнення, які трапляються найчастіше. Якщо ж вчасно не розпочати лікування, то може настати смерть. Тобто дифтерія – це важке інфекційне захворювання. Але, на щастя, маємо засіб боротьби з цією хворобою – профілактичні щеплення. Нині місто забезпечене вакцинами проти дифтерії в достатній кількості, роблять їх безкоштовно як дітям, так і дорослим. Вакцинація проти дифтерії входить до АКДП, яка вводиться діткам починаючи з трьох місяців і повторюється двічі з періодичністю в півтора місяця. Із 16 років кожні десять років кожна доросла людина повинна провести ревакцинацію.

Якщо ці речі не робляться, то суспільний імунітет знижується, відтак ризик відновлення дифтерії зростає.

– Коли востаннє в Рівному траплялися випадки дифтерії?

– Не скажу точно, але досить давно. Настільки, що багато лікарів могли навіть призабути клінічну картину перебігу цієї хвороби.

– На вашу думку, чи є підстави для розмов про те, що в Україні може статись епідемія дифтерії?

– Ситуація зі щепленнями проти дифтерії справді складна. Тому прогнози щодо виникнення епідемії на кшталт тієї, що зараз відбувається з кором, цілком обґрунтовані. Епідемія кору показала, наскільки низький у нас суспільний імунітет до інфекційних хвороб, якими ми нібито управляємо. А ми керуємо ними завдяки правильній вакцинації. Мушу визнати, що в деяких випадках вакцинації не виконані з об’єктивних причин – через відсутність вакцин. Але часто батьки вважають, що щеплювати дітей не потрібно. На жаль, змінюють свою думку на протилежну тільки ті, які самі або їхні діти захворіли на кір під час цієї епідемії. Тільки після того вони переконалися і, думаю, самі для себе зробили висновки, що краще було провести вакцинацію, щоб захиститися від цієї хвороби. А дифтерія за своїми наслідками ще більш небезпечна, ніж кір.

– Чи варто робити щеплення в розпал епідемії кору?

– Зараз у нас спостерігається спалах одразу декількох захворювань: кору, грипу (є декілька підтверджених випадків) і ГРВІ. Останнє, хоч ще і не стало епідемією, але наближається за кількістю випадків до епідпорогу. А ще тягнеться з літа спалах ентеровірусної інфекції як серед дорослих, так і серед дітей. У дітей спостерігається також підвищена захворюваність на скарлатину, ангіну тощо.

Зрозумійте: вичекати ідеальних умов для проведення вакцинації досить складно. Якщо є потреба в профілактичному щепленні від будь-чого, його потрібно провести. Єдина пересторога полягає в тому, що людина в цей час не повинна хворіти на гостре інфекційне захворювання чи мати загострення хронічного. Єдине протипоказання проти введення вакцини – наявність алергії на будь-який її компонент.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
11 + 1 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?