Удома чи в поліклініці: де вам краще допоможуть, вирішує сімейний терапевт | Газета 7 Днів

Удома чи в поліклініці: де вам краще допоможуть, вирішує сімейний терапевт

10.01.2019 17:00
Переглядів:514

Виклик лікаря додому особливо актаульний в період сезонного підйому захворюваності. Це питання надзвичайно важливе для сімей, де є малі діти або важкохворі, старі чи немічні батьки й інші члени родини. Однак подейкують, що останнім часом пацієнти вже не можуть розраховувати на такий вид медичної допомоги. На прохання наших читачів з’ясовуємо, чи можна викликати лікаря додому і як правильно це зробити.

Останнім часом до нашої редакції стали звертатися читачі (переважно пенсійного віку) стурбовані тим, що мусять ходити до поліклініки на прийом до терапевта, бо не можуть викликати лікаря додому. Скаржилися й молоді батьки на те, що кілька місяців тому в дитячих поліклініках з’явилося оголошення про те, що лікаря додому викликати вже не можна. І хоч нині існує попередній запис на прийом до лікарів й електронна черга, але така ситуація влаштовує не всіх. За роз’ясненнями ми звернулися до заступника головного лікаря ЦМСД «Центральний» Галини МОСКАЛЕНКО. Вона пояснила, що система виклику лікаря додому існує, як і раніше, як для дорослих, так і для маленьких пацієнтів.

– Змінюється підхід до спілкування між пацієнтом і лікарем, – наголосила Галина Москаленко. Вони мають стати ближчими. Кожен обирає собі сімейного лікаря чи педіатра для дитини. Підписується відповідна декларація. В цьому документі вказується номер телефону до лікаря. Так пацієнт може при потребі дзвонити і консультуватися. Саме ваш лікар визначає, як вам краще допомогти.

Звісно ж, якщо йдеться про важкохвору, лежачу, онкохвору, людину похилого віку огляд і допомога може надаватися вдома. Однак в інших випадках бажано приходити на прийом до медзакладу. Переваги такого огляду очевидні: тут можна одразу здати необхідні загальні аналізи, зробити рентген, отримати консультацію вузького спеціаліста, пройти додаткові обстеження. Результати цих досліджень дадуть повнішу картину, що сприятиме більш точній діагностиці та призначенню ефективного лікування. Адже висока температура може бути симптомом різних захворювань, для прикладу, ГРВІ чи запалення апендикса. До того ж приймаючи людей у медзакладі, лікар може допомогти більшій кількості пацієнтів, ніж тоді, коли він ходить чи їздить за викликами. Нині терапевти і педіатри мають більше, ніж раніше, годин прийому в поліклінічних установах.

При центрах первинної медико-соціальної допомоги існують бригади невідкладної допомоги, які виїздять до пацієнтів додому. Виклики їм можуть передавати диспетчери служби екстренної медичної допомоги (колишня швидка), або ж сімейні лікарі. Звертатися можна в разі високої температури, головного болю, підняття артеріального тиску, гострих станів тощо.

Однак найперша людина, з якою слід поспілкуватися при погіршенні самопочуття, – це ваш сімейний лікар. Саме він має вирішити, як вам найкраще допомогти. Запросить вас у поліклініку чи спрямує до вас бригаду невідкладної допомоги, або ж прийде сам.

Якщо ж ви поки що ні з ким не уклали декларації, слід звертатися в поліклініку за місцем реєстрації. До 1 липня 2019 року можете скористатися допомогою дільничного лікаря.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 12 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?