Майже 80 мільйонів аліментів | Газета 7 Днів

Майже 80 мільйонів аліментів

11.01.2019 12:02
Переглядів:236
У 2018 році державні виконавці Головного територіального управління юстиції у Рівненській області стягнули 79,9 млн грн аліментів на користь 18 тисяч дітей. Про це повідомила начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук під час прес-конференції 11 січня.

– Досягти таких результатів вдалося завдяки запровадженню нових інструментів впливу на боржників. Зокрема, 6 лютого минулого року набув чинності розроблений Мін'юстом Закон №7277 #ЧужихДітейНеБуває щодо посилення відповідальності злісних неплатників аліментів. То ж тепер державні виконавці можуть тимчасово обмежити боржника, який має борг хоча б за чотири місяці, у праві виїзду за кордон, праві керувати автомобілем, праві використовувати зброю, а також полювати до повної ліквідації заборгованості. Запровадили новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, оплата за які іде на погашення боргу дитині, – нагадує Оксана Сальчук і додає. – Але Міністерство юстиції на цьому не зупинилось і розробило другий пакет законів, які вступили в силу з 29 серпня 2018 року. Серед новел було збільшення рекомендованої мінімальної суми виплат на дитину до рівня прожиткового мінімуму; запровадження системи фінансових санкцій для тих батьків, які не сплачують аліменти своїй дитині більше року – від 20% до 50% від суми боргу; запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржників; збільшення строку суспільно корисних робіт до 460 годин; адміністративний арешт до 10 діб для тих, хто ухиляється від суспільно корисних робіт, притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт; необхідність для претендентів на керівні державні посади надавати довідку про відсутність боргу та можливість звільнення з держслужби неплатників, які забули про своїх дітей більше, ніж на 12 місяців та інші. Завдяки запровадженим дієвим заходам впливу ми отримали реальні результати. Діти змогли отримати допомогу, яку не бачили роками. У зв’язку із застосуванням до боржників новацій обох пакетів Законів #ЧужихДітейНеБуває у 2018 році стягнули 37,3 млн грн аліментів.

Серед лідерів із стягнення аліментів – Рівненський міський відділ ДВС (14, 6 млн грн), Варашський міський відділ ДВС (12, 2 млн грн), Костопільський (6, 2 млн грн), Здолбунівський (5, 7 млн грн) та Березнівський (5, 4 млн грн) районні відділи ДВС.

За її словами, переважна більшість платників аліментів – чоловіки. Таких в області у минулому році налічувалося 17,8 тисяч. А от щодо жінок, то на виконанні перебувало тільки 237 рішень про стягнення аліментів на утримання дітей з матерів.

Державні виконавці винесли 5326 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України; про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання. Також видано 113 довідок про наявність заборгованості з виплати аліментів для виїзду за межі України. 175 боржників перебувають у розшуку.

На Рівненщині винесено 633 постанови про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% на заборгованість по аліментах від 1 до 2 років, 377 постанов про накладення штрафу у розмірі 30% по тих провадженнях, де заборгованість складає від 2 до 3 років, та 822 постанови про накладення штрафу у розмірі 50% за заборгованість понад 3 роки. 42 боржники сплатили 424 тис. грн штрафів за борги з аліментів.

Складено 656 протоколів про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого частинами 1, 2 статті 183-1 КУпАП, з яких направлено до суду 594. Суди винесли 135 постанов про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. На початок року боржники відбули суспільно-корисні роботи по 25 протоколах. Ще 17 неплатників аліментів продовжують працювати на суспільно-корисних роботах. Більше 56 тисяч гривень аліментів вдалося стягнути на користь дітей завдяки відпрацьованим «горе-батьками» годинам.

– Всі ці заходи впливу стимулюють боржників ліквідовувати заборгованість. Є багато прикладів сплати боргів з аліментів на суми у сто, шістдесят, дев’яносто тисяч гривень за один раз. Стягнення на користь дітей, які живуть в неповних сім’ях, заборгованості зі сплати аліментів – це наш пріоритетний напрям роботи. І ми продовжуємо цю роботу, – зазначає Оксана Сальчук.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
16 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?