У Рівному з’явиться алея легенд рівненського спідвею | Газета 7 Днів

У Рівному з’явиться алея легенд рівненського спідвею

17.01.2019 13:25
Переглядів:683

Заходи, які планують провести з нагоди 60-річчя рівненського спідвею, вчора в деталях обговорювали на засіданні оргкомітету з підготовки відзначення ювілею під головуванням міського голови Володимира Хомка. Учасники наради, в якій крім заступників мера Галини Кульчинської та Віталія Германа взяли участь начальники деяких міських управлінь і керівники комунальних підприємств, а також ГО «Клуб уболівальників рівненського спідвею» і самі спідвеїсти, внесли свої пропозиції щодо реалізації задумів. 

 

   – Ми поважаємо і підтримуємо всі види спорту, але, безумовно, для Рівного спідвей – спорт номер один. Він знаковий, брендовий для нашого міста і унікальний для України, – зауважив Володимир ХОМКО. – Тому важливо гідно відзначити цю поважну дату, а також людей, які долучилися до становлення спідвею в Рівному. Робота відбувається за двома напрямами: матеріально-технічна підтримка, закупівля техніки тощо (це незалежно від ювілею) та безпосередньо святкування.

   Члени оргкомітету попередньо затвердили план заходів, озвучений головою ГО «Клуб уболівальників рівненського спідвею» Сергієм Головнею. Зокрема, в переліку заходів – проведення конкурсів на створення логотипу до 60-річчя рівненського спідвею і написання спідвейного гімну, організація ювілейної виставки, виготовлення сувенірної продукції та поштових марок тощо. Однією зі знакових подій буде урочисте відкриття пам’ятного знака «Скульптура спідвеїста», а також встановлення малої архітектурної форми «Я люблю спідвей» поблизу стадіону технічних видів спорту. А ще планують оновити освітлення мототреку, купити поливальний автомобіль, необхідний для обслуговування доріжок під час тренувань і змагань, придбати два нові мотоцикли, у тому числі один дитячий. Звісно, відзначення ювілею не обійдеться без престижного міжнародного турніру, на який запрошено легенд світового спідвею.

   Учора ж Володимир Хомко підписав розпорядження міського голови про відзначення 60-річчя рівненського спідвею.

Від першої особи

Міський голова Рівного Володимир ХОМКО:

– Спідвей – знаковий для нашого міста вид спорту. При глибокій повазі до всіх видів спорту, погодьтеся, коли мова заходить про спідвей, усі розуміють, що йдеться про Рівне. Тому 60 років рівненського спідвею ми будемо святкувати так, щоб ця подія залишилася в пам’яті хорошим, позитивним спогадом. 

Заплановані заходи поділені на дві частини. Перша стосується всього, що пов’язано з розвитком спідвею, незалежно від ювілею. Це ремонт боксів і роздягалень для спідвеїстів, купівля техніки і багато чого іншого. А друга частина заходів пов’язана зі святкуванням ­

60-річчя рівненського спідвею. Того, що ми намітили, буде цілком достатньо, аби ця подія залишилася в пам’яті людей. 

– Чим аргументувалися, вибираючи місце встановлення пам’ятного знака спідвеїсту?

– Скульптуру спідвеїста ми хочемо встановити у сквері імені Віктора Чайки, що поруч із мототреком. 

І це не випадково, бо так поєднаємо дві знакові речі: по-перше, Віктор Чайка багато зробив для розвитку рівненського спідвею, а по-друге, парк, де буде розміщений пам’ятний знак, розташований поруч з мототреком. Це наша, міська земля. Гарний знак (він уже виготовлений) невдовзі буде переданий місту. 

За нами залишається благоустрій і встановлення постаменту. Я думаю, що все буде гарно. Крім того, на нараді прозвучала нова ідея щодо облаштування алеї пам’яті видатних спідвеїстів. Сподіваюся, ми її зробимо: поблизу пам’ятника спідвеїсту щороку будемо встановлювати по знаку комусь із легендарних рівненських спортсменів. 

– Як відомо, торік завдяки вам була досягнута домовленість про проведення в Рівному низки престижних міжнародних спідвейних турнірів. Які саме змагання заплановані в нашому місті на цей рік? 

– Так, я написав лист на адресу Міжнародної федерації мотоспорту. Ми зробили заявку із запасом (тобто просили більше), але нам на цей рік запланували сім змагань. Вони теж будуть приурочені до 

60-річчя рівненського спідвею. Ці змагання європейського рівня для нас дуже важливі, бо вони прикрасять наш ювілей і піднесуть престиж цього виду спорту в місті. Адже одна справа, коли проводимо змагання, хай навіть всеукраїнські, і зовсім інша, коли це міжнародні турніри. Про себе заявляємо, що ми є. Нагадаю, в Україні залишилося лише два міста, де культивується спідвей, – Рівне і Червоноград. Причому в нас, крім усього, хороший стадіон. 

 І ми досягли консенсусу з власниками мототреку, з ТСОУ, тому, думаю, не буде проблем як зі спільним використанням самої спортивної споруди, так і з фінансуванням з боку міста. Зрештою, не має значення, чия це власність, бо вона все одно належить місту, цим спортом займаються його мешканці, дивитися на змагання ходять наші люди. Отож, усе для рівнян.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 4 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?