За «технічні» кіловати мешканці не переплачуватимуть | Газета 7 Днів

За «технічні» кіловати мешканці не переплачуватимуть

24.01.2019 12:57
Переглядів:278

Нацкомісія скасувала свою постанову. Таким чином питання оплати електроенергії, що використовується для технічних цілей, врегульоване.

Йдеться про оплату за освітлення місць загального користування (а це ліфти, котельні, насоси, сходові марші, прибудинкова територія) ОСББ, ЖБК тощо.

Справа в тому, що постановою НКРЕКП від 21 грудня 2018 року було внесено зміни до постанови НКРЕ від 26 лютого 2015 року № 220. Згідно з цими змінами з 1 січня цього року електроенергія в багатоквартирних будинках та гуртожитках, яка йде на технічні цілі, була виведена з «побутової потреби» мешканців. Тобто освітлення місць загального користування мало б тарифікуватися за вартістю, встановленою Національною комісією з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг для юридичних осіб. А вона вища, ніж для населення.

Проте вже 11 січня цього року НКРЕКП скасувала свою торішню постанову від 21 грудня. Про це повідомила голова комісії Оксана Кривенко на своїй сторінці в мережі Facebook. «Для зазначених цілей буде застосовано тариф на рівні як для населення»,– додала вона. Нагадаємо, тариф на електроенергію для населення є незмінним з березня 2017 року і становить: за обсяг, спожитий до 100 кВт-год електроенергії на місяць (включно) – 90 коп/кВт-год (з ПДВ), за спожиту електроенергію понад 100 кВт-год за місяць – 168 коп/кВт-год (з ПДВ). Тарифи як для побутових, так і для юридичних споживачів затверджує НКРЕКП.

Нагадаю також, що з 1 січня вступили в силу нові правила постачання електроенергії, згідно з якими ОСББ укладає договори про надання послуг із розподілу електричної енергії споживачу з оператором системи розподілу (це ПрАТ «Рівне­обленерго») та про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (ТОВ «РОЕК»).

Договір з оператором системи розподілу переважно стосується технічних параметрів потужності, класу напруги, якості електричної енергії, процедури відключення та підключення. Договір про постачання електричної енергії передбачає комерційний продаж споживачу електричної енергії. Договори про користування електричною енергією, укладені споживачами з Рівнеобленерго, припинили свою дію з 1 січня цього року.

У випадку з населенням, згідно з Правилами роздрібного ринку електричної енергії, діє спрощена процедура приєднання до вищевказаних договорів. Щоб приєднатися до них, споживачам не потрібно спеціально відвідувати ПрАТ «Рівнеобленерго», ТОВ «РОЕК» чи райони електричних мереж. Усе, що необхідно зробити, – це продовжити споживати електроенергію та своєчасно оплачувати рахунки. Таким чином споживач автоматично приєднається до публічних договорів з оператором системи розподілу та з постачальником універсальної послуги. Ознайомитися з цими договорами можна на сайтах ПрАТ «Рівнеобленерго» і ТОВ «РОЕК». Заяви-приєднання також були розіслані торік усім побутовим споживачам електроенергії разом з рахунками за липень.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?