Творімо Україну разом – закликають молоді просвітяни | Газета 7 Днів

Творімо Україну разом – закликають молоді просвітяни

01.02.2019 13:26
Переглядів:301

У день десятилітнього ювілею «Молодої «Просвіти» просвітяни Рівненщини провели урочисте зібрання до 150- річчя Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. На свято зібралася українська громада, яка об’єднала людей різних поколінь і професій, патріотів України, котрі люблять і шанують рідну мову і культуру, які люблять Україну.

Урочистий вечір розпочався із мелодії та чудового співу пісні «Моя Батьківщина» у виконанні народного тріо бандуристів «Либідь» МПК, керівник Анастасія Щирська.

Ювілейні роки «Просвіти»  відходять у історію. Ведучі в супроводі слайдів зробили стислий екскурс у історію створення і відродження Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Продовжила урочистості поетична композиція «Україна», яку в знак свята презентував зразковий театр читця  МПК «Едельвейс», керівник заслужений діяч мистецтв Валерія Супонькіна-Лагнюк.

Хвилюючий стукіт патріотичних сердець, звитяжність думок і дій злились воєдино в злагоджений спів державного гімну у виконанні всіх присутніх.

Історія «Просвіти» – це історія постійної боротьби. Тисячі людських доль – звитяжних і трагічних: сотні важливих рішень та рішучих кроків, десятки сміливих вчинків і історичних звершень.  Згадали  поіменно прізвища тих борців за незалежність, котрі вже відійшли у світ інший, але їх справа жива: це Василь Червоній, Йосип Пацула, Олекса Новак, Борис Степанишин, Олеся Міськова, Віктор Шкуратюк та інші.– Ми живемо в динамічну і драматичну добу української історії. Переконаний, що про вирішальні події наших днів, свідками чи безпосередніми учасниками яких ми є, також згадуватимуть  через багато десятиліть, – зауважив у своєму виступі Іван Вєтров, голова Рівненської обласної організації всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка. Поза сумнівом, писатимуть і про сьогодення найстарішої громадської організації України – “Просвіта”, якій в грудні минулого року виповнилося 150 літ. Її історичний шлях не менш цікавий і драматичний, ніж доля українського народу. «Просвіта» розвивалася та упевнено крокувала Україною, незважаючи на утиски та переслідування. В просвітянський рух влились і жителі Рівненщини, які вже більше століття утверджують справжні ідеали українства, – додав він і вручив достойникам Грамотами Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.. Тараса Шевченка та медаль «Будівничий України» лідеру організації  Івану Дем’янюку.

Найбільш зворушливим моментом урочистостей стала пісня-композиція Святослава Вакарчука «Мить», в обробці художнього керівника капели бандуристів музичного училища РДГУ, заслуженого діяча мистецтв України Тетяни Свентах, яка стала дарунком для нагороджених.

Важливою умовою існування та розвитку організації є  наявність умілого керівника, який стає ідейним натхненником, мудрим організатором усіх громадських ініціатив. У часи відродження «Просвіта» Рівного та Рівнинщини мала саме таких натхненників. Серед них і Катерина Сичик, яка очолює Рівненське міське товариство «Просвіта» більше п’ятнадцяти років. Вона є ініціатором даного заходу та впевненим керманичом своїх однодумців.

 

– Рівненська «Просвіта» відсвяткувала своє 100-річчя та 30 річчя з часу відновлення і утворення ТУМ. Були зустрічі з людьми, які відроджували Просвіту в кінці 80-х – на початку 90-х років,їх відзначення і вшанування, відкриття пам’ятного знаку Просвіті в парку культури ім. Т. Шевченка, проведення культурологічно-просвітницьких заходів, патріотичних фестивалів і конкурсів, втілення молодіжних проектів, відзначення історичних дат та державних свят. На довгому шляху Рівненської «Просвіти» зроблено чимало, однак просвітницька діяльність ніколи не буває достатньою. На результат можна сподіватися тоді, коли кожен на своєму місці – просвітянин чи педагог, науковець чи пересічний українець - покладе у спільну духовну скарбницю бодай краплину своєї праці, випробувань, благополуччя, любові до людей, до землі, яка народила всіх нас, - наголосила у вітальному слові голова рівненської «Просвіти» Катерина Сичик. Вона урочисто вручила посвідчення «Почесного просвітянина», Подяки міського товариства «Просвіта» та Подяки Рівненської міської ради активним і відданим справі просвітянам.

         Окрім вітань, для просвітян звучали пісні у виконанні дуету Міського будинку культури «Ярина» в складі Раїси Цапун та Ірини Кухарчук, активних рівненських просвітянок. А вірш «Ти думаєш – я стала на коліна», що декламувала Єлизавета Меркотан, учениця ЗОШ №18, не залишив байдужим нікого.

Трагічні уроки історії переконують нас, що українська душа потрібна лише українському народові, що ніхто із «братніх» сусідів, які прагнуть господарювати на нашій землі, не дасть спокійно, природно розвиватися нашій Україні, нашій культурі. Важко святкувати, коли в країні війна. Коли кулі шматують родючі землі, засіваючи їх смертельними зернами. Коли серце стискається від болю, бо бачиш,  як хоронять дітей, батьків, друзів. Але разом з болем приходить розуміння того, що нам потрібно пройти крізь випробування, щоб очиститися від облуди «братської любові».

Нашу душу порятує тільки наша незалежна, самостійна Українська Держава Не похитнеться мати Україна, бо є у неї рішуча й упевнена молодь, є просвітянський молодіжний рух, який продовжується сьогодні! Омолодження просвітянського руху – одна з важливих просвітянських місій. 30 січня 2009 року в Рівному було створено громадське об’єднання «Молода Просвіта», яку десять років поспіль очолює Людмила Грекул. У своєму виступі вона зауважила, – ми пишаємось, що є у складі такого потужного об’єднання , як Рівненська «Просвіта». На сьогодні, у кожному навчальному закладі міста створені молодіжні просвітянські осередки. Але скільки б складових патріотизму ми не називали, найважливішими є віра в себе, у рідний народ і вірність Батьківщині. «Той, хто не любить свою країну, нічого любити не може», – такі переконання має патріотично налаштована українська молодь. Саме вона втілює в життя просвітянські ідеї і достойно береже славу та честь тих, хто відстоював незалежність рідної землі в 1988-1991 роках, хто відстоює її на Сході України сьогодні.  Ми  беремо активну участь у заходах, які спрямовані на патріотичне виховання молоді, демонструємо єдність українців з дітьми-однолітками зі Сходу України, тим самим показуємо нашу підтримку в не легкий час війни і державотворення.

Молоді просвітяни - ведучі урочистостей на сцену запросили тих, хто стає до просвітянської справи разом із досвідченими побратимами та посестрами нині – патріотичне студентство Рівненського міжнародного економіко-гуманітарного університету ім.С. Дем’янчука та молодих викладачів. Вони в супроводі просвітянки – наставниці Лілії Овдійчук,  кандидат педагогічних наук, доцента кафедри МЕГУ здійснили флешмоб про участь молоді у важливих подіях для нашої країни сьогодні.

 

В день десятилітнього ювілею «Молодої Просвіти», всі учасники флешмобу були зараховані до лав просвітян, про що свідчать посвідчення і значки, які урочисто вручила їм Людмила Грекул.

Народитися людиною – то велике диво, залишитися Людиною – то велика праця. І в першу чергу - духовна! Усі просвітянські починання й дії відбуваються зі щирою вірою в Бога та надією на його милість і допомогу. Сьогодні наші спільні молитви й дії про мир, єдність і спокій в рідній Україні. Найзворушливіші слова, звернені до Господа у спільній молитві «За Україну, мир і спокій!» прозвучали з вуст маленьких дітей, вихованців закладу дошкільної освіти №4, разом з присутніми в залі. Зала наповнилась словами « Боже, прийми нашу молитву за Україну, Мир і Спокій!», - і здавалось , що велике серце України стукає в ритм із серцями просвітян. Отож, не збиваймося з ритму, гуртуймось та творімо Україну разом!(фото)

Лариса ТКАЧ, член ради Рівненсько міського

товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
6 + 4 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?