Кір: або вакцинація, або дистанційне навчання | Газета 7 Днів

Кір: або вакцинація, або дистанційне навчання

29.01.2019 14:57
Переглядів:530

Батькам невакцинованих дітей висунули такий ультиматум і дали тиждень на роздуми, аби зробити необхідні щеплення

Без офіційного оголошення епідемії, але із загрозливими показниками захворюваності та летальними випадками. Саме такою нині є ситуація з кором у Рівному та області. Медики переконані: ріст захворюваності стався через велику кількість невакцинованих дітей і дорослих. Освітяни ж попереджують: нещепленим дітям не можна перебувати в дитячих колективах.

Аби зупинити поширення інфекційної недуги, медики й освітяни вирішили діяти спільно,– розповіла заступник міського голови Галина КУЛЬЧИНСЬКА.– Відбуваються наради в школах і дитсадках, проводяться бесіди з батьками.

Лікарі закликають усіх нещеплених отримати вакцину. Щоб виробився імунітет роблять два щеплення: в один рік і повторне – в шість. У Рівному чимало дітей отримали лише одну дозу вакцини – таких майже три тисячі, ще 600 не мають жодної.

А освітяни попереджують, що нещеплені діти, у яких нема протипоказань за станом здоров’я, не зможуть навчатися зі своїми однолітками.

У Міністерстві освіти якраз розробляють алгоритм введення в дію дистанційної форми навчання для таких учнів,– повідомила заступник начальника міського управління освіти Катерина СИЧИК.

До того ж закон забороняє дітям без усіх обов’язкових щеплень відвідувати дитячі заклади: школи, дитсадки. З їхніми батьками упродовж тижня спілкуватимуться, переконуватимуть зробити щеплення. Якщо ж ті відмовляться, то дітям доведеться навчатися вдома.

Нині на Рівненщині найвищий рівень захворюваності на кір в Україні, свідчить статистика. Лише у січні в області цю інфекцію підхопило 1112 осіб, за весь попередній рік було 3002 хворих. У Рівному 2018 року було 762 такі випадки, а за неповний місяць нового року вже зареєстровано 282 хворих,– розповів завідувач відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» Віктор МОРОЗ.– 52% захворілих – діти. Це інфекційне захворювання небезпечне своїми ускладненнями – пневмонією (запалення легень) і енцефалітом (запалення головного мозку). Останнє стало причиною двох летальних випадків, зареєстрованих в області вже цього року. Нині в міській дитячій лікарні перебуває 10-річна дитина з важкою пневмонією після кору.

Між тим у дитячих поліклініках є достатньо бельгійської вакцини від кору. Вона комплексна і забезпечує захист ще й від паротиту і краснухи, практично не викликає складних реакцій.

Захистится можуть і дорослі, які не хворіли або не впевнені, чи мають необхідні щеплення. До речі, саме у них ця «дитяча» інфекція найчастіше викликає зовсім недитячі ускладнення. Для певних категорій (медики, освітяни, працівники поліції тощо) вакцина безкоштовна. Всі інші теж можуть безкоштовно щепитися, якщо перебували в контакті з хворими. При бажанні вакцину можна придбати в аптечній мережі, вона коштує приблизно 400 грн.

– Алгоритм простий: звертайтеся до свого сімейного лікаря, і він порадить вам, як можна щепитися,– пояснив начальник міського управління охорони здоров’я Віктор ІСЬКІВ.– Вакцини є достатньо. До того ж раджу зробити щеплення від дифтерії. Адже це дуже небезпечне захворювання з високим відсотком інвалідизації і летальності. Дорослим потрібно робити щеплення від дифтерії раз на 10 років. Обидві вакцини можна отримати в одинь день.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 0 =
More information?

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?