«Не згадуйте лихом. Йдемо на Дебальцеве» (Відео) | Газета 7 Днів

«Не згадуйте лихом. Йдемо на Дебальцеве» (Відео)

06.02.2019 16:52
Переглядів:1630

Уже чотири роки, як Миколи Карнаухова нема серед живих. Його життя обірвалося у лютому 2015 року в селищі Чорнухине, що на Луганщині. 29 січня він надіслав повідомлення: «Не згадуйте лихом. Йдемо на Дебальцеве». 

Як згодом з’ясувалося, взвод саперів під командою Миколи Карнаухова зайняв будинок на околиці Чорнухиного. Спочатку це була наша територія, потім прийшли бойовики. Сапери опинилися в оточенні. Більш як добу наші хлопці утримували позиції, відбивалися. Саме в ті дні надходили від нього тривожні есемески, як-от: «Вели другий бій, підбили беху (малося на увазі БМП – авт.). Кругова оборона». А під час коротких дзвінків було чутно постріли та крики.

Останній дзвінок від Миколи був рано-вранці 5 лютого – мамі. Він дзвонив з чужого телефону, бо в його мобільнику сів акумулятор. Жартував, сміявся, казав, що хоч і оточені, але «ми їх порвемо», і все буде добре. І все… Зв’язок з ним обірвався. В ті дні мобільний зв’язок працював дуже погано, і тому, коли наступного дня пролунала звістка, що в Чорнухине увійшли наші війська, всі чекали лише добрих новин. А те, що вістей нема, списували на поганий зв’язок.

Після того, як з Миколою та його тринадцятьма бійцями обірвався зв’язок, почалися дні очікування і сподівань на будь-яку інформацію. Згодом ті, хто врятувався з Чорнухиного, розповідали, що Микола і ще один солдат були важко поранені, а ще двоє бійців взводу вбиті. «Ми просто не змогли їх винести, були дуже сильні обстріли. І ті, хто міг ходити, вийшли, а хто не міг – залишилися», – розповідали бійці.

У родичів та друзів залишалася надія, що Микола потрапив у полон... Але пошуки в госпіталях та списках полонених не давали жодної інформації. Згодом на одному з російських сайтів з’явилося відео з телефону загиблого українського бійця. На ньому друзі впізнали і Миколу Карнаухова. Росіяни додали до відео жахливі кадри розстріляних російським танком військових…

Їх шукали кілька тижнів… Спочатку серед живих, пізніше – серед мертвих. Але про тих, хто залишився в Чорнухиному, не було ніякої інформації. Лише на початку березня у дніпропетровський морг з-під Дебальцеве почали звозити тіла військових, які там загинули. Серед них був і Микола… 

В травні 2015 року Указом Президента Микола Карнаухов був нагороджений  орденом «За мужність» (посмертно)…


7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
3 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?