Богдан Масовець спростував прогноз Тимка | Газета 7 Днів

Богдан Масовець спростував прогноз Тимка

07.02.2019 11:59
Переглядів:285

Минулої суботи, в День бабака, народний синоптик – бабак Тимко, який живе на біостанції Харківського національного університету ім. В. Каразіна, традиційно озвучив свій прогноз про прихід весни.

Нагадаємо, що саме 2 лютого за звичаєм бабак прокидається від зимової сплячки і виходить зі своєї нори. Якщо цей день видався ясним і сонячним і бабак побачить свою тінь, він злякається і знову ховається в свою нірку. І все – в такому випадку зима ще триватиме довгих шість тижнів. Саме так, ймовірно, і трапилось цього разу. Отож, за прогнозами Тимка III, в березні очікуються заморозки, а весна прийде в квітні. 

 

Втім, зовсім інші види на настання цьогорічної весни мають професійні синоптики. Зокрема, начальник Рівненського обласного центру з гідрометеорології Богдан МАСОВЕЦЬ запевняє, що цьогорічна зима, за попередніми прогнозами, закінчиться швидше, ніж торішня.

– Лютий,– каже головний гідрометеоролог області,– очікується більш поблажливим та м’яким, як попередні місяці. Середня температура повітря буде вищою, ніж норма, а сума опадів близькою до норми.

 

 

– А вищою – це якою саме?

– Вже цими днями нічна температура повітря знижуватиметься до 5-6º морозу, вдень очікується 0-5º тепла. У другій декаді, після 10 лютого, знову очікується чергова хвиля тепла, що спричинить підвищення температури повітря вночі від 2 морозу до 3 тепла, вдень – 0–5 тепла, а в окремі дні й вище. Натомість у другій половині місяця не виключене різке похолодання. Причиною цього, як правило, є ультраполярне вторгнення в наш регіон арктичного повітря, що в останні роки часто спостерігається саме в лютому. Так, найнижча температура лютого – мінус 32,6 градуса морозу – зафіксована 3 лютого 2012 року.

– Коли чекати нинішньої весни?

– Через зміну клімату літній і зимовий сезони в останні роки суттєво скоротились, а перехідні – весна-осінь – навпаки, збільшились. Це відбувається через сучасні кліматичні умови. Найімовірніше, що й цього разу весна затягнеться надовго, а на початку березня ще зберігатимуться слабкі морози.

Цьогорічна зима, за попередніми прогнозами, закінчиться швидше, ніж торішня

 – То виходить, що бабак Тимко дещо помилився з прогнозом?

– Щодо Бабака, то мені, відверто кажучи, шкода бідолашної тваринки. Бо люди просто знущаються з неї, зухвало будячи її. Чого можна хотіти від сонної тварини? Люди краще б берегли природу. Адже насильницьке втручання в навколишнє середовище призводить до зміни клімату і викликає ряд катаклізмів. Ще раз наголошу: ні Бабак, ні різного роду шамани не можуть прогнозувати погоду. Це під силу фаховим синоптикам, які ведуть цілодобове спостереження і точність їхніх прогнозів перевірена часом. Якщо брати, для прикладу, Рівненщину, то у нас систематичне спостереження за погодою ведеться більш як 60 років.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
2 + 8 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?