Перші дипломовані голови ОСББ – з Рівного | Газета 7 Днів

Перші дипломовані голови ОСББ – з Рівного

07.02.2019 13:30
Переглядів:811

Ними стали 28 керівників рівненських об’єднань співвласників, яким минулої п’ятниці вручили дипломи магістрів за спеціальністю «Управління багатоквартирним будинком (групою будинків)». Вони, без перебільшення, ввійдуть в історію як перші в Україні голови правління ОСББ, що здобули у виші фах управителя багатоповерхівок.

   – Про фахову підготовку управителів багатоквартирних будинків,– розповідає директор Інституту післядипломної освіти НУВГП Зіновій МАЛАНЧУК,– ми з Ігорем Мічудою, який стояв біля витоків ОСББшного руху в області, говорили ще років п’ять тому, а може, й більше. Разом думали, як організувати навчання фахівців у цьому напрямку. А після прийняття Закону про здійснення права власності в багатоквартирних будинках усе вирішилося саме собою. Був оголошений всеукраїнський тендер на підготовку фахівців, що будуть займатись обслуговуванням будинків. Його виграв наш університет. Спершу організували курси, на яких двадцять голів правління ОСББ підвищили свою кваліфікацію. А пізніше з Радою голів ОСББ міста Рівне почали думати про здобуття керівниками об’єднань спеціальної вищої освіти. Вирішили за напрямом «Будівництво промислове і цивільне» ввести спеціалізацію «Управління багатоповерховим будинком (групою будинків)». Нас підтримало Міністерство освіти і науки. Отож, затвердили навчальні плани і набрали студентів з числа голів правління рівненських ОСББ. Вже випустили першу групу магістрів. Тепер у нас навчаються голови правління ОСББ з інших областей.

   Необхідних для управління багатоквартирними будинками знань голови правління ОСББ (а це люди віком від 27 до 60 років) набували в Інституті післядипломної освіти НУВГП заочно впродовж півтора року. Зі слів секретаря ГО «Рада голів ОСББ міста Рівне» Галини ПОХИЛЬЧУК, яка також вдруге сіла за студентську лаву, вчили все, що потрібно для повсякденної роботи:

   – Починаючи від вміння складати кошторис діяльності об’єднання і закінчуючи веденням житлового будівництва. Адже левова частка голів правління ОСББ – вчителі, бухгалтери, економісти, юристи, які мають дуже поверхове уявлення про те, що таке, наприклад, інженерні мережі. Організоване з ініціативи почесного голови нашої громадської організації, начальника ДАБІ в області Ігоря Мічуди навчання виявилося неабияк корисним навіть для бувалих керівників об’єднань співвласників. 

   А в їхньому числі – Людмила Солончук (ОСББ «Шухевича, 8»), Анатолій Овчінніков (ОСББ «Мельника, 6»), голова Ради голів ОСББ міста Рівне Роман Алексійчук (ОСББ «Мій дім»), Інна Суровець (ОСББ «Міцкевича, 11») головний бухгалтер газети «7 днів» Світлана Пікула (ОСББ «Дружба Рівне»), Галина Бовгира (ОСББ «Відінське»), Олена Шендера (ОСББ «Ювілейна, 13») та інші, за плечима яких багатий життєвий досвід і не один реалізований у своїх будинках проект.

   Отож, у Рівному вже є голови правління об’єднань співвласників, які управлятимуть будинками не на громадських засадах, а на професійному рівні.

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
4 + 0 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?