Фонд надає 100-відсоткову компенсацію | Газета 7 Днів

Фонд надає 100-відсоткову компенсацію

09.02.2019 15:20
Переглядів:377

вартості реабілітаційного лікування в санаторно-курортних закладах для всіх застрахованих осіб  

Фонд соціального страхування України супроводжує працюючу людину фактично все життя. За його кошти надається матеріальне забезпечення, соціальні послуги та страхові виплати.

  Це допомога по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах, на поховання; оплата лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм; страхові виплати у разі настання нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (тобто страхові виплати втраченого заробітку, одноразові допомоги потерпілим і витрати на медичну та соціальну допомогу).

   Одним із пріоритетних напрямів роботи є надання соціальних послуг. Йдеться, зокрема, про лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм, що допомагає людині якнайшвидше відновити здоров’я і працездатність, зменшити показник первинної інвалідності, підвищити рівень життєдіяльності, а також скоротити терміни тимчасової непрацездатності.

   Висока ефективність проведення медичної реабілітації може бути досягнута лише за умови обов’язкового дотримання основних принципів: раннього початку, безперервності, послідовності, наступності та повноти надання медичної допомоги хворим, індивідуального підходу та програмування відновного лікування.

   Із 1 січня 2018 року механізм забезпечення реабілітаційним лікуванням за кошти Фонду соціального страхування України було реформовано та переведено на адресність за принципом «гроші ходять за людиною». Зокрема, застрахованим особам надано можливість самостійно обирати санаторно-курортний заклад для проходження відновного лікування, путівки замінено на тристоронні договори, а право направляти пацієнтів для проходження реабілітації отримали всі заклади охорони здоров’я України, що мають стаціонар.

   Реформа дозволила охопити послугою працевлаштованих осіб, що мали до неї медичні показання, та забезпечити оперативність направлення на лікування.

   До механізму забезпечення працівників реабілітаційним лікуванням торік у грудні правління Фонду внесло зміни, якими посилено контроль за обсягом і вартістю надання послуг. Так, програму реабілітації розширено оцінкою ефективності лікування, яка надається за клініко-лабораторними, функціональними і гемодинамічними показниками. Фіксується клініко-функціональний стан і загальний результат відновного лікування.

   Крім того, у програмі лікування зазначається попередньо погоджений перелік послуг, який залежить від профілю медичної реабілітації. Є інформація не лише про призначення кожної послуги, але й про факт її отримання пацієнтом. Якщо призначене лікування коригують, то ці зміни письмово обґрунтовують, а скасовану процедуру змінюють на іншу в межах вартості на курс. За підсумками лікування програму підписує лікуючий лікар, керівництво санаторно-курортного закладу та сам пацієнт, що дозволяє йому бачити та контролювати повноту отриманих послуг. Після підписання програму лікування передають до Фонду для аналізу результатів.

   Фонд соціального страхування України компенсує вартість проходження відновного лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів у розмірі 100% вартості для всіх застрахованих (офіційно праце­влаштованих, які сплачують та/або за яких сплачується єдиний соціальний внесок) осіб за наявності медичної потреби.

   Підставою для направлення на відновне лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я. Фонд фінансує медичну реабілітацію за профілями:

- нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);

- м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після ортопедичних, травматологічних операцій, ревматологічні захворювання, опіки);

- кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркту міокарда, стан після пролікованої стенокардії, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, після операцій на легенях; цукровий діабет);

- медико-психологічна реабілітація учасників антитерористичної операції;

- реабілітація після оперативних втручань на органах зору;

- реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);

- інша (соматична) реабілітація: підгострий період після операцій на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.

   Термін лікування в реабілітаційному відділенні визначає лікуючий лікар та ЛКК. Він необхідний для відновлення здоров’я та праце­здатності застрахованої особи відповідно до профілю лікування та особливостей перебігу хвороби, але триває не більше ніж 24 дні.

   Постановою правління Фонду соціального страхування України від 12.12.2018 № 33 затверджені граничні розміри витрат на відшкодування вартості одного ліжко-дня лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу для застрахованої особи на 2019 рік – 600 грн з ПДВ; для застрахованої особи, яка є особою з інвалідністю, – 500 грн без ПДВ; для супроводжуючої особи – 420 грн з ПДВ.

   Долучилися до роботи з направлення хворих на лікування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів і працівники Рівненського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області. Упродовж 2018 року отримали медичну реабілітацію 320 застрахованих осіб та членів їхніх сімей на суму 4 млн 147,5 тис. грн. Цього року вже укладено 9 тристоронніх договорів.

   Скористайтесь правом на послуги з реабілітаційного лікування за кошти Фонду.

Світлана ЧЕРКАСОВА,  начальник відділу з організації медичної реабілітації Рівненського відділення управління ВД ФСС України у Рівненській області

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 8 =
More information?

Шість підказок про наші біди і відступництво від Бога

... Далі

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?