8 млн грн аліментів стягнули за січень 2019 року | Газета 7 Днів

8 млн грн аліментів стягнули за січень 2019 року

11.02.2019 14:52
Переглядів:223

Нині в органах державної виконавчої служби Рівненщини перебуває 15 114 виконавчих документів про стягнення аліментів. Про це сьогодні під час прес-конференції розповіла начальник Головного територіального управління юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук.

У січні цього року державні виконавці Рівненської юстиції стягнули майже 8 млн грн аліментів на користь 3 737 тисяч дітей.

У тому числі, у зв’язку із застосуванням до боржників новацій Законів #ЧужихДітейНеБуває – 3,2 млн грн.

Разом з тим державні виконавці винесли 5256 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України, а також у праві керувати транспортними засобами, у праві користування зброєю та у праві полювання.

Більше важелів впливу на недобросовісних батьків дав другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває. Зокрема, це накладення штрафів на суму боргу по аліментах. Так, за звітний період на Рівненщині винесено 650 постанов про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% на заборгованість по аліментах від 1 до 2 років, 396 постанов про накладення штрафу у розмірі 30% по тих провадженнях, де заборгованість складає від 2 до 3 років, та 851 постанова про накладення штрафу у розмірі 50% за заборгованість понад 3 роки.

15 боржників вже сплатили штрафи за борги з аліментів на суму 229 709 гривень.

На боржників складено 692 протоколи про адмінпорушення, 633 із них уже направили до суду. Суди винесли 30 постанов про направлення боржників на суспільно-корисні роботи. 11 з них уже відпрацювали, 14 неплатників – досі трудяться. Завдяки відпрацьованим «горе-батьками» годинам уже вдалося стягнути на користь дітей більше 27 тисяч гривень.

– У тому випадку, якщо боржник ухилятиметься від суспільних робіт, до нього можуть застосувати адміністративний арешт. А у випадку злісного ухиляння йому загрожує кримінальна відповідальність аж до позбавлення волі на строк до 2 років, – нагадала Оксана Сальчук.

 

 

7d.rv.ua дозволяє безкоштовно використовувати інформацію, розміщену на сайті “7 днів” за умови гіперпосилання та згадки першоджерела.

Реклама

Loading...

Додати новий коментар

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсилкам спаму.
1 + 0 =
More information?

І відкрилася правда, куди вели Україну всі наші вожді

 

... Далі

Опитування

Який спосіб ви вважаєте найкращим для управління багатоквартирним будинком?